۱۰ غول تولیدی پوشاک در دنیا

13 بهمن 1396

همانطور که در پست های قبلی به شما قول داده بودیم که بزرگترین و موفق ترین تولید های پوشاک در دنیا را به شما معرفی کنیم امروز در این پست ۱۰ شرکت و تولیدی پوشاک بزرگ دنیا را به شما عزیزان معرفی کرده ایم.

ده غول تولیدی پوشاک در دنیا

در سرتاسر دنیا روزانه تولیدی های لباس جدیدی وارد بازار می شوند و به تامین نیاز ۳۰۰۰ هزار میلیارد دلاری صنعت پوشاک و نساجی کمک می کنند. با این حال این شرکت ها ناشناخته باقی می مانند و در عمل چند شرکت و تولیدی بزرگ وجود دارند که شناخته شده تر از بقیه تولیدی های پوشاک هستند.

برند نایک در حال حاضر بزرگترین شرکت مد و تولید پوشاک در دنیا است که بر اساس سبک ورزشی و سبک زندگی مردم در ایالات متحده بنیان گذاری شده است. درآمد شرکت نایک در سال ۲۰۱۵ حدود ۳۰.۶ میلیارد دلار بوده است و ارزش بازار آن حدود ۱۰۵ میلیارد دلار برآورد شده است.

تولیدی نایک محصولات خود را در بازارهای سراسر دنیا ارائه می دهد و بزرگترین بازار آن ایالت متحده است که حدود  ۴۶ درصد فروش نایک را به خود اختصاص داده است و بعد از آن بیشترین فروش نایک در اروپای غربی بوده است که ۱۹ درصد فروش نایک را شامل می شود.

94 درصد درآمد تولیدی نایک از نام تجاری آن است و ۶ درصد نیز از تولیدی Converse که یک تولیدی پوشاک وابسته به نایک است حاصل می شود. ۶۴ درصد از فروش نایک را قسمت فروش کفش این تولیدی عظیم تشکیل می دهد.

غول دوم در صنعت تولیدی پوشاک Inditex است. ارزش این تولیدی اسپانیایی حدود ۱۰۴ میلیارد دلار و بسیار نزدیک به Nike است لذا مقام دوم به این تولیدی خواهد رسید. این کمپانی دارای مارک هایی مانند Zara, Pull&Bear, Stradivarius است.

درآمد سالانه Inditex در سال ۲۰۱۵ حدود ۲۴ میلیارد دلار بوده است که این سود کلان با استفاده از فروشگاه های عرضه عمده پوشاک که در سرتاسر دنیا افتتاح کرده است بدست آمده است و طرفداران زیادی را هم به خود جذب کرده است.

در جایگاه سوم  LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) که یک برند لوکس فرانسوی است قرار دارد. درآمد سالانه LVMH در سال ۲۰۱۵ حدود ۴۰.۷ دلار بوده است که در حال حاضر این شرکت حدود ۸۷ میلیارد دلار ارزش دارد. این شرکت دارای فروشگاه های زنجیره ای مستقل و مغازه های تو در تو در سرتاسر دنیا و صاحب مارک هایی مانند Louis,Fendi,Vuitton و Dior‌ است. این شرکت علاوه بر دنیای مد همچنین در تولید هر چیزی که به نحوی به زندگی لاکچری مرتبط باشد فعالیت دارد. مانند تولید قایق های بادبانی این شرکت با نام تجاری Royal Van Lent.

مقام چهارمین شرکت بزرگ مد، TJX که یک تولیدی پوشاک آمریکایی است تعلق می گیرد. فروش سالیانه این تولیدی بالغ بر ۳۰.۹ میلیون دلار در سال ۲۰۱۵ بوده است و هم اکنون دارای ارزشی معادل ۵۴.۵ میلیارد دلار است. TJX اکثر فروشگاه های خود را در ایالت متحده اداره می کند و حدود ۸۶ درصد سود این شرکت که معادل ۲۶.۷ میلیون دلار در سال است را در آمریکا به دست می آورد. این تولیدی پوشاک همچنین در بازارهای کانادا و اروپا با مارک های T.K. Maxx, HomeSense, Winners , Marshalls فعالیت دارد.

پنجمین غول تولیدی پوشاک در دنیا H&M است که مقر آن در سوئد می باشد. H&M در سال ۲۰۱۵ سود خالصی معادل ۲۵.۸ میلیون دلار به دست آورد و در حال حاضر دارای ارزشی معادل ۴۸.۳ میلیون دلار می باشد. در حال حاضر آلمان بزرگترین بازار فروش این برند می باشد که ۱۷ درصد فروش آنرا تشکیل می دهد. دیگر بازارهای این کمپانی انگلستان با سودی معادل ۸ درصد، فرانسه با سودی معادل ۶.۵ درصد و سوئد با سودی معادل ۴.۵ درصد هستند. در خارج اروپا نیز آمریکا با سود سالانه ای ۱۲ درصد و چین با سود سالانه ای ۵ درصد بزرگترین بازارهای H&M را تشکیل می دهند.

در جایگاه ششم از ۱۰ تولیدی بزرگ دنیا نام Hermes فرانسوی به چشم می خورد. این کمپانی دارای ارزشی معادل ۳۷ میلیارد دلار و سود سالیانه ای معادل ۵.۵ میلیارد دلار می باشد.

جایگاه هفتم از ۱۰ کمپانی برتر دنیا در زمینه پوشاک متعلق به کمپانی Tudor است که دارای فروش سالیانه ۸.۳ میلیارد دلار و ارزشی معادل با ۳۴.۹ میلیارد دلار است. و جایگاه هشتم را نیز کمپانی Compagnie Financière Richemont با سود سالیانه ۳۳.۷ میلیارد دلار و فروشی معادل ۱۱.۷ میلیارد دلار در سال به خود اختصاص داده است.

در انتهای این لیست ۱۰ تایی از بزرگترین کمپانی های مد و پوشاک در دنیا برندهای لاکچری Dior و Chanel قرار دارند که به ترتیب دارای ارزشی به معادل ۳۲.۹ میلیارد دلار و ۳۲.۶ میلیارد دلار می باشند. Dior فروش سالیانه ای معادل ۲ میلیارد دلار در مقایسه با فروش سالیانه ۷.۵ میلیارد دلاری Chanel دارد.

در میان ۱۰ تولیدی پوشاک برتر دنیا تنها کمپانی های Tudor و Chanel هستند که ارزش آنها حدود ۳۰ درصد معادل سایر شرکت ها در این لیست است.

دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است