۷ گام برای موفقیت در راه اندازی یک تولید پوشاک موفق - گام سوم

5 دی 1396

بعد از دو گام اول و دوم در این پست گام سوم را در بنیانگذاری یک تولیدی پوشاک موفق خدمت شما خواهیم گفت

سازماندهی کسب و کار و فروش

 

پس از راه اندازی اولیه تولیدی پوشاک و تعیین باید ها و نباید های گفته شده در گام های قبلی باید به فکر یک راه کار اساسی برای فروش باشیم. در هر صنعتی بویژه در صنعتی تولیدی پوشاک یکی از ارکان اصلی استراتژی فروش شما خواهد بود. دقت کنید در این راه شما یا باید بر استراتژی فروش خود تکیه کنید که کاری سخت است یا باید با استراتژی یک شرکت یا سایت فروش (به عنوان مثال سایت EBay) پیش بروید یعنی فروش خود را به این شرکت ها بسپارید.

استراتژی اول برای فروش در زمینه پوشاک سخت خواهد بود اما مطمئنا راهکار مناسبتری است زیرا فروش شما وابسته به جای خاصی نیست و سود فروش تماما عاید تولیدی خواهد بود. تعیین کردن راهکارهای مناسبی برای این استراتژی مانند روش تبلیغاتی مناسب، فروش ارزانتر در ازای تولید با کیفیت، معرفی مصحولات در بازار، ارائه تخفیفات در زمان های مناسب، شرکت در جشنواره و نمایشگاه های مختلف و... حیاتی خواهد بود. پیاده سازی راهکارهای نادرست در این استراتژی می تواند یک تولیدی پوشاک که هر چند اصولی هم پی ریزی شده باشد را به انحطاط بکشاند.

در استراتژی دوم مطمئنا خیلی زود به فروش دست خواهید یافت اما سهم قابل توجهی از این سود متعلق به شرکت های فروشنده خواهد بود. در زمینه تولید پوشاک بویژه تولیدی پوشاک زنانه استراتژی اول مناسب تر خواهد بود البته به شرطی که راهکارهای صحیحی با توجه به بازاری که در آن هستید را در پیش بگیرید. در واقع این استراتژی شما را به سمت فروش ارگانیک یعنی فروشی که مشتری بر حسب نیاز و کیفیتی که شما دارید، تولیدی شما را انتخاب کرده است، سوق می دهد. قطع به یقین این نوع فروش دائمی و پرسودتر خواهد بود. در این استراتژی از سود بیشتری از ایده هایی تازه ای که در تولیدی پوشاک خود پیاده می کنید عاید شما خواهد شد.

در گام بعدی آماده سازی برای تولید را معرفی خواهیم کرد

دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است

پروفایل سبد خرید خانه خرید عمده وبلاگ