۷ گام برای موفقیت در راه اندازی یک تولید پوشاک موفق - گام دوم

1 دی 1396

در ادامه پست قبلی در باره هفت گام در راه اندازی یک تولیدی پوشاک موفق، در این پس گام دوم از این هفت گام را به شما معرفی خواهیم کرد

گام دوم: برنامه ریزی کسب و کار

هر کارآفرین با تجربه می داند که یک شرکت (تولیدی لباس) بدون برنامه تجاری مانند ماهی بدون آب است. طرح ریزی یک تولیدی پوشاک زنانه موفق کار بسیار سختی نیست بلکه طرح آن می تواند در حد دو یا سه صفحه باشد که استراتژی های کسب و کار و تولید لباس و همچنین برنامه ریزی فروش در آن به صورت یکسری پیش نویس تنظیم شده باشد. این پیش نویس ها باید شامل موارد زیر باشد:

۱- توضیحات و توصیفات عمومی شرکت (تولیدی لباس زنانه): در این بخش صاحب تولیدی لباس باید نام تولیدی، سهامداران آن و مسئولین هر بخش بخصوص بخش تولید لباس را مشخص کند و همچنین اهداف تولیدی نیز باید تعیین شود.

۲- بررسی محصولات: در این بخش مدیریت تولیدی پوشاک باید تمام محصولاتی که در حال تولید دارد و در آینده می خواهد تولید کند را بخوبی بشناسد و با گذشت زمان محصولات جدید خود را معرفی و به بازار عرضه کند.

۳- واکنش سریع: مدیریت یک تولیدی پوشاک بخصوی تولیدی پوشاک زنانه به دلیل رقابت زیادی که در این زمینه در بازار وجود دارد باید آنقدر بر نیاز مردم، قیمت های بازار و وضعیت تولید و فروش رقبای خود اشراف داشته باشد که در مواقع ضروری تصمیمات صحیح را برای تولید و فروش محصولات خود داشته باشد.

۴- خلاصه کار اجرایی: مدیریت باید در دوره های زمانی ثابت از مسئولین هر قسمت تولیدی گزارش بگیرد تا در کار اجرایی و خط تولید که مهمترین قسمت یک تولید لباس است، خللی به وجود نیاید.

دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است