بلاگ تین

افراتین

۷ گام برای موفقیت در راه اندازی یک تولید پوشاک موفق - گام نخست

هیچ کشور و یا برندی به راحتی نمی تواند وارد عرصه ی تولید لباس شود به دلیل اینکه رقابت در این عرصه بسیار شدید و پر از ریسک می باشد. در بسیاری از صنایع سرمایه گذار بعد از گذشت زمانی نزدیک به چهار سال به پنجاه درصد موفقیت در کسب و کار خود دست پیدا می کند این درحالی است که 53 درصد تولیدی های لباس بویژه تولیدی لباس زنانه تا پایان سال چهارم کسب و کار خود را از دست می دهند.

اصلی ترین دلیل شکست در صنعت تولید پوشاک رقابت شدید در این صنعت است. طرح های جدید به سرعت در حال تولید هستند. البته رقابت شدید نمی تواند تنها دلیل انحطاط یک تولید پوشاک زنانه یا تولیدی لباس مردانه و.. باشد بلکه برنامه ریزی های اشتباه در کسب و کار است که میزان موفقیت های تولید های لباس را کاهش می دهد.

امروزه فعالیت در زمینه تولید لباس از یک صنعت فراتر رفته و تبدیل به یک هنر شده است. یک مدیر تولیدی پوشاک زنانه باید با هنر خود نیاز بازار، طرح های جدید، معرفی محصولات و عرضه ی آنها به بازار را کنترل و برنامه ریزی کند. صاحب یک تولیدی پوشاک اگر مانند یک کارآفرین موفق درک مناسبی از کسب و کار خود نداشته باشد قطعا نمی تواند در این بازار رقابت کند.

در این قسمت از تازه های پوشاک افراتین قصد داریم هفت گام مهم و اساسی برای یک شخص که می خواهد پا به عرصه ی تولیدی پوشاک بگذارد را معرفی کنیم. در این پست نخستین گام را خواهیم گفت و در پست های بعدی گام های بعدی را معرفی خواهیم کرد.

گام نخست: درک تعهد

یک صاحب تولیدی لباس باید به تعهدات خود درباره هزینه ای که از مشتری دریافت کرده است از بابت کیفیت و زمان تحویل، کاملا آگاه باشد. امروزه در یک تولیدی پوشاک زنانه کیفیت حرف اول و آخر را میزند و مدیر تولیدی باید این نکته را همیشه مد نظر قرار دهد که با رضایت مشتری می تواند کسب و کار خود را تضمین کند.

بنیانگذار برند SportBikeShop در مصاحبه اخیر خود می گوید: هیچ راهی برای فرار از کار و تلاش سخت وجود ندارد. خوش شانسی می تواند تا حدی در موفقیت موثر باشد اما خلاقیت، سخت کوشی و برنامه ریزی صحیح است که مسیر یک کسب و کار را تعیین می کنند.

در پست های بعدی گام های دیگر را معرفی خواهیم کرد. با ما باشید

نظر خود را درباره این پست ارسال کنید