چه رنگ لباسی ما را جوانتر نشان میدهد؟

28 اردیبهشت 1401

چه رنگ لباسی ما را جوانتر نشان میدهد؟

انتخاب درست لباس براساس فرم بدن و خصوصیات ظاهری، علاوه بر تاثیری که در استایل ما دارد می تواند در معرفی ما به دیگران نیز موثر باشد. حتما توجه کرده اید که با پوشیدن لباس های مجلسی با رنگ های تیره بزرگ تر بنظر می رسید و در مقابل با پوشیدن لباس های رنگی و اسپرت سن شما کمتر نشان داده می شود. اگر دوست دارید بدانید لباس های چه رنگی شما را کم سن و سال نشان می دهد تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

یکی از سوالات مهمی که افراد از فروشنده ها میپرسند این است چه رنگ لباسی ما را جوان تر نشان میدهد؟

شما باید بدانید رنگ ها می توانند خیلی چیزها را تغییر دهند، همانقدر رنگ های تیره می تواند همه چیز را جدی و گرفته کند، رنگ های روشن حس طراوت و تازگی را برای ما تداعی می کنند. رنگ لباس نیز از این قضیه مستثنی نیست.

یک اصل مهم در عرصه مد این است که شما علاقه‌ای به پوشیدن لباس‌هایی که شما را پیرتر نشان می‌دهند، ندارید. هیچ کس نمی‌خواهد جذابیت جوانی خود را با یک پوشش اشتباه از بین ببرد. بنابراین باید به دنبال راهکارهایی برای انتخاب صحیح رنگ مناسب خودتان باشید. یکی از موثرترین راه‌ها برای جوان‌تر به نظر رسیدن، استفاده از رنگ‌هایی است که شما را جوان تر نشان میدهد.

رنگ لباس جوان کننده

در ادامه 8 رنگ که در جوان تر شدن شما نقش دارند را معرفی میکنیم.

8رنگی که شما را جوان تر نشان میدهد

1.زرد

زرد از جمله رنگ های روشن و زنده و بسیار چشم نواز است که می توانید برای اینکه سنتان کمتر بنظر برسد از آن استفاده کنید.

2.آبی روشن

یکی از رنگ های ملایم و در عین حال درخشان که می تواند سن شما را کمتر نشان دهد رنگ آبی روشن است که با انواع رنگ پوست نیز سازگاری دارد.

3.فیروزه ای

رنگ فیروزه ای هم با طیف آبی و هم با طیف سبز وجود دارد که هردو در جوان نشان دادن افراد موثرند و با پوشیدن آنها سن شما کمتر از چیزی که هستید بنظر می رسد.

فیروزه‌ای که باعث جذابیت شما با هر رنگ پوستی می‌شود و تنوع زیاد آن از آبی یا سبز روشن گسترش پیدا می‌کند. اگر رنگ پوست شما روشن است، با برگرداندن بازوی خود و نگاه کردن به رگ‌های مچ دستتان، تناژ صحیح از فیروزه‌ای را برای استایل خود انتخاب کنید. اگر پوست شما به آبی یا سبز گرایش دارد، سایه‌ای از فیروزه‌ای را پیدا کنید که به آن رنگ متمایل باشد. در نهایت نیز اگر پوستی متوسط تا تیره دارید، تقریبا هر تناژی از فیروزه‌ای با چهره شما سازگار خواهد بود.

4.فیلی

رنگ دیگری که مورد ستایش اکثر زنان خوش پوش قرار می‌گیرد، آبی ملایم با تناژ ارغوانی یا بنفش (فیلی) است. از آن جایی که با افزایش سن، رنگ مو و پوست انسان به سردی گرایش پیدا می‌کند، استفاده از ته رنگ آبی ملایم که اغلب به آن فیلی گفته می‌شود در انتخاب لباس (بدون توجه به رنگ پوست فرد) بسیار زیبا عمل می‌کند. زمانی که چهره شما بین سردی و گرمی قرار می‌گیرد، جلوه جذابی ایجاد می‌کند.

5.سرخابی

هنگامی که صحبت از رنگ سرخابی می‌شود، طیف گسترده قرمز مانند رنگ‌هایی از ارغوانی گرفته تا عنابی تند به ذهن می‌رسد. اگر می‌ترسید که رنگ صورتی روشن را با تناژهای عمیق‌تری از آن عوض کنید، تصاویر زیر را ببینید و با همراهی سایه‌های تیره‌تر آن آشنا شوید. استفاده از سرخابی به خصوص زمانی که سن شما بیشتر شده و در دوران میانسالی هستید، بسیار موثر بوده و شما را از آن چه که هستید جوان‌تر نشان می‌دهد. پس برای انتخاب رنگ قرمز-بنفش شجاع باشید.

6.ارغوانی

یکی از رنگ هایی که می تواند ما را جوانتر از چیزی که هستیم نشان دهد رنگ ارغوانی است و برای موقعیت های مختلف قابل استفاده می باشد.

7.سبز آبی

سبزآبی رنگی است که باعث درخشان دیده شدن اکثر تناژهای رنگی پوست می‌شود. سبزآبی رنگی است که تنوع فراوانی دارد، از انواعی مثل زمردی که بیشتر به رنگ سبز نزدیک هستند، تا انواعی مثل فیروزه‌ای که بیشتر به رنگ آبی نزدیک هستند. اگر رنگ پوستتان روشن است، مچ دستتان را در نور روز رو به بالا بگیرید و رگ‌های دستتان را نگاه کنید. اگر رگ‌ها سبز تر دیده می‌شود، رنگ سبزآبی مایل به زمردی و سبز مناسب شما است و اگر رگ‌ها آبی‌تر دیده‌شوند، فیروزه‌ای یا سبزآبی مایل به رنگ آبی برای شما مناسب‌تر است. اگر رنگ پوستتان گندمی یا سبزه است، همه انواع سبزآبی تیره به شما می‌آید.

8.سرمه ای

سرمه ای رنگ پرطرفداری است و با وجود اینکه در دسته رنگ های روشن قرار نمی گیرد اما تیره و گرفته نیست. پوشیدن لباس سرمه ای رنگ در کمتر نشان دادن سن ما موثر است.

لازم به ذکر است پوشش لباس‌های مشکی از دیگر عادات بد انتخاب لباس است. این رنگ خنثی چهره شما را گرفته‌تر و بزرگ‌تر از سن واقعیتان نشان می‌دهد. اگرچه دوری از لباس‌های مشکی کار ساده‌ای نیست اما ایجاد طیف رنگی در کمد لباسی خالی از لطف نخواهد بود. اگر تغییر در رنگ لباس‌ها برای شما بسیار دشوار است این امر را با انتخاب لباس‌هایی به رنگ خاکستری آغاز کنید.

ختم کلام

شما با خواندن این مقاله به سوال خود که چه رنگ لباسی ما را جوانتر نشان میدهد جواب دادید. لازم به ذکر است که رنگ ها نقش بسزایی در زیباتر  و جوان تر نشان دادن شما دارند. پس برای انتخاب رنگ لباس خود حتما وقت بگذارید.

 

 

دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است