هر رنگ لباس رو با چی ست کنیم؟

05 بهمن 1400

 هر رنگ لباس رو با چی ست کنیم؟

گاهی ست کردن رنگ لباس آنقدر سخت می شود و کلافه می شویم که پشیمان می شویم از پوشیدن رنگ های مختلف و ست کردن رنگ ها با یکدیگر و ترجیح میدهیم رنگ های تیره و خنثی برای لباس هایمان انتخاب کنیم، اما بهتر نیست این مساله را یکبار برای همیشه حل کنیم تا بتوانیم از رنگ های مختلف در ترکیبات و ست های مختلف استفاده کنیم و استایل عالی داشته باشیم؟

 
برای این که بدانیم هر رنگ لباس را با چه رنگی ست کنیم باید تکنیک های ست کردن رنگ لباس را کامل و اصولی یاد بگیریم، رنگ ها تاثیرات مستقیم و بسیار مثبتی بر روان و روح ما دارند، آیا می دانستید نگاه کردن به رنگ هایی مثل خردلی و قرمز و یا از این دست رنگ ها که در دسته رنگ های گرم دسته بندی می شوند باعث ترشح هورمون های شادی در بدن می شوند و حس خیلی خوب و مثبتی را در فرد ایجاد می کند.
 
برای پاسخ به این سوال که هر رنگ لباس رو با چه رنگی ست کنیم چند رنگ اصلی از جدول رنگ را بررسی میکنیم و در ادامه جدول ست رنگی لباس را می آوریم.
قرمز جذاب می تواند با رنگ های زرد سفید مشکی سبز آبی ست شود اما ترکیب این رنگ با سبز ترکیب خیلی خاص و ویژه ای را بوجود می آورد.
 
زرد رنگ جذاب و خیره کننده و عجیبی است هیچوقت دل را نمیزند و در عین حال چشم را می نوازد، این رنگ را می توان با آبی فیروزه ای سورمه ای آبی کاربنی بنفش ست کرد اما زیبایی خاصی که این رنگ در کنار بنفش و طوسی تولید می کند چیز دیگری است.
 
سبز، شاید هر آدمی در طول هفته چندین بار این سوال را از خود بپرسد که هررنگ لباس رو با چه رنگی ست کنیم و گاهی جوابی برای این سوال پیدا نکرده باشد اما ر مورد رنگ سبز این مساله طور دیگری است مخصوصا سبزی که کمی هم تم تیره داشته باشد، رنگ سبز رنگی آرامبخش و از استرسها می کاهد. در جواب به این سوال که هر رنگ لباس رو با چه رنگی ست کنیم می توانیم بگوییم سبز را می توان با آبی روشن، لیمویی خردلی نارنجی طوسی ست کرد و ترکیبی زیبا ساخت.
 
 
بنفش رنگی ملایم آرزوها و نشانه ای از رویاها پروازها وقتی به رنگ بنفش نگاه می کنی سوار بر موج رویاها می شوی و دامن از کف می دهی، این رنگ زیبا و دلنشین را می توان با رنگ طلایی و زرد ترکیب کرد و ست زیبایی ساخت.
 
آبی و قرمز علاوه بر طرفداران فوتبالی پرسپولیسی و استقلالی که دارد رنگ های پایه و اصلی هستند، رنگ آبی کمرنگ که به رنگ آبی آسمان تعبیر می شود را با رنگ های سفید زرد خردلی سرخابی بادمجانی و مشکی می توان ترکیب کرد و ست زیبا و جذابی را از آن ساخت.
 
نارنجی رنگ آتش گرمایی که حتی با فکر کردن به رنگ آن می توانیم در خود حس کنیم سوالی که داشتیم هر رنگ لباس رو با چه رنگی ست کنیم برای رنگ نارنجی باید گفت این رنگ پرحرارت که هر شخصی با دیدنش وجودش گرم و پر حرارت می شود پس در ست کردنش سخت نگیرید اما رنگ های بنفش و سبز مشکی این رنگ را به اوج زیبایی و کمال می رساند.
 
قهوه ای این رنگ پرکاربرد را می توانیم با رنگ های مشابه خودش مثل کرم خردلی و خرمایی ست کنیم اما بهترین رنگ و ست همان قهوه ای و کرم رنگ است.
 
خاکستری این رنگ جزو رنگ های خنثی به حساب می آید، رنگی بسیار وزین و مجلل که در کنار رنگ های زرد و خاکستری زیبا می شود اما اگر در کنار رنگ صورتی با احتیاط خاصی ترکیب شود زیبایی آن دوچندان می شود، و همینطور خاکستری و بنفش رنگی جذاب برای خانم هایی است که خاص و زیباپوش می باشد.
 

جدول ست رنگ لباس

ابتدا لازم است برای رسیدن به جدول ست رنگ لباس مقدمات و قوانینی را بیان کنیم و بعد به سراغ جدول ست رنگ لباس برویم که در ادامه بیان می کنیم  مرسوم ترین روش که سلبریتی ها و طراحان لباس از آن برای مد استفاده می کنند استفاده از چرخه رنگ ها می باشد که بصورت دایره با رنگ های متفاوت می باشد که در شکل زیر مشاهده می کنید.

 
رنگ ها را مشاهده می کنیم که به سه دسته رنگ های اصلی، فرعی، مرتبه سوم که ترکیبی از دو دسته اول هستند و همچنین رنگ های گرم و سرد نیز در میان این ترکیب ها وجود دارد.
 
رنگ های خنثی نیز دسته ای دیگر از رنگ ها در جدول ست رنگ لباس می باشد
راهنمای کامل رنگ های مکمل در ست لباس
قانون هارمونی رنگ ها برای ست کردن لباس ها بسیار هائز اهمیت می باشد باید توجه کنیم طبق این قانون که می گوید رنگ هایی با هم جفت هستند که یا باید در چرخه رنگ ها روبه رو و یا در کنار هم باشند، این نکته به این سادگی می تواند استایل شما را دگرگون کند.
 
سه تکنیک وجود دارد که برای قانون هارمونی به آن نیاز داریم که شامل رنگ های متضاد، رنگ های متوالی، رنگ های سه گانه می باشد. رنگ های متضاد شاید در نگاه و احساس اول زننده باشد اما وقتی عمیق به آن نگاه کنید و به درستی با رنگ های متضاد ست کنید نتیجه چیزی ماورای تصور می شود، رنگ هایی که متضاد هستند در دایره رنگ روبه روی یکدیگر هستند.
 
رنگ های متوالی در دایره رنگ کنار هم هستند و می توانیم از رنگ هایی که در کنار هم هستند برای ست کردن کمک بگیریم و ظاهری بسیار آراسته برای خود بسازیم .
 
و رنگ های سه گانه نیز رنگ هایی که فاصله های برابری دارند یعنی در تمامی آنها این فاصله برابر است رنگ های سه گانه می گوییم، این استایل نیز می تواند بی نظیر باشد.
 

جدول ست رنگ لباس برای ست کردن لباس ها

جدول ست رنگ لباس برای چیست و چرا از آن استفاده می کنیم؟ در جواب این سوال باید گفت بشر هرروز برای خوش پوشی و کمال در زیبایی تلاش می کند و پیشرفت های بیشتری را نیز مشاهده می کند و جدول ست رنگ لباس نیز نوعی از این پیشرفت ها بوده است که به ما کمک کرده تا بتوانیم در کمترین زمان ممکن لباس هایمان را ترکیب کنیم.

 
در پایان چند نکته را برمی شماریم تا استایل زیبا و جذابی داشته باشیم:
1.برای لباس های روز مره تان سعی کنیدرنگ لباس را با رنگ های خنثی ست کنید و تعداد رنگ های زیادی را به کار نبرید.
2.لباس هایی را که نقش و طرح دارند را با رنگ های ملیح و خنثی ترکیب کنید و یا حداقل رنگی با رنگ و طرح های لباستان انتخاب کنید تا استایل جذابی داشته باشید.
3.حتما به چرخه رنگ توجه کنید، بهتر است بگویم چرخه رنگ را جدی بگیرید.

دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است