چطور لباس مشکی را رنگ کنیم

21 مرداد 1400

چگونه لباس مشکی را رنگ کنیم؟ لباس های رنگی ، به ویژه لباس های مشکی یا تیره ، با گذشت زمان شدت و روشنایی اولیه خود را از دست می دهند. رنگها به طور فزاینده ای خاموش می شوند و دیگر شبیه به خرید لباس نیستند.

ساییدگی رنگ عمدتا در اثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید ، مالش و شستشوی پی در پی ایجاد می شود. در این مقاله ، ما نکاتی را در مورد نحوه رنگ آمیزی لباس های سیاه و بازگرداندن رنگ لباس های تیره به شما ارائه می دهیم.

فهرست محتوا

1. نحوه رنگ آمیزی لباس های مشکی

2. نحوه رنگ آمیزی و بازگرداندن رنگ لباس مشکی خود

3. نکاتی که هنگام رنگ آمیزی لباس های سیاه باید در نظر داشته باشید

نحوه رنگ آمیزی لباس های مشکی یا سیاه

آیا شلوار مورد علاقه شما دیگر مشکی نشده است و اکنون رنگ بال مگس دارد؟ آیا پیراهن مشکی که اخیراً خریداری کرده اید آنقدر کسل کننده است که ظاهراً موروثی است؟

چندین روش برای بازگرداندن رنگ لباس مشکی وجود دارد ، اما هنگام استفاده از آنها باید مراقب باشید زیرا بسیاری از آنها می توانند به لباس شما آسیب برساند. برای بازیابی لباس های مشکی خود ، ما یک راه حل سریع و ارزان را پیشنهاد می کنیم که می توانید در خانه انجام دهید. آن لباسهایی را که روزی مشکی براق داشت بردارید و ... دوباره با آنها رنگ کنیدرنگهای لباس ! نگران نباشید: رنگ آمیزی لباس های مشکی بسیار آسان است و نتیجه آن با این رنگ های لباس مشکی دیدنی است.

چطور لباس را رنگ کنیم ؟

در مرحله بعد ، ما یک سری نکات را به شما ارائه می دهیم تا رنگ لباس مشکی خود را بازیابی کنید و همه لباس های شما جدید باشد.

نحوه رنگ آمیزی و بازگرداندن رنگ لباس مشکی خود

باید بدانید که بسته به اندازه و وزن لباس ، کم و بیش به رنگ نیاز خواهید داشت تا رنگ مشکی عمیق باقی بماند. توصیه می کنیم تمام توصیه های مربوط به آن را در نظر بگیریدچگونه با موفقیت رنگ آمیزی کنیم قبل از اینکه دست به کار شوید

جزئیات دیگری که باید در نظر بگیرید ترکیب یا موادی است که لباس با آن ساخته می شود ، زیرا پارچه هایی وجود دارند که نمی توانند رنگ شوند. رنگهایی که بهتر رنگ می شوند پنبه ، کتان ، ابریشم ، ویسکوز و جوت هستند.

اگر در مورد نحوه رنگ آمیزی لباس های مشکی چه با دست و چه با ماشین فکر می کنید ، موارد زیر را در نظر داشته باشید: برای بازیابی لباس های بزرگ ، توصیه می کنیم قبل از لباس لباس ها را در ماشین لباسشویی رنگ کنید.رنگ آمیزی لباس سیاهبه برای شما راحت تر خواهد بود و نتیجه یکنواخت تر خواهد بود. از سوی دیگر ، برای وسایل کوچک مانند روسری ، فولارد و تی شرت ، بهتر است لباس ها را با دست رنگ کنید. در مرحله بعد ، تمام مراحل لازم برای رنگ آمیزی لباس ها و بازیابی رنگ آنها را توضیح می دهیم:


بررسی کنید که لباس خشک ، تمیز و عاری از لکه باشد: رنگها آنها را نمی پوشاند.

کل ناحیه ای که قرار است رنگ را در دست بگیرید را بپوشانید تا از رنگ آمیزی سطح جلوگیری شود.

یک جفت دستکش پلاستیکی بپوشید تا رنگی روی دستان شما باقی نماند.

رنگ را از قبل در آب داغ در یک بطری شیشه ای یا پلاستیکی حل کنید و مخلوط را هم بزنید.

500 گرم نمک برای رنگ آمیزی  یا نمک معمولی در کف طبل بریزید .

گوشه سبد تثبیت کننده را ببرید و آن را نیز به داخل درام وارد کنید.

لباس را به رنگ سیاه بردارید ، مطمئن شوید که صاف و بدون چین خوردگی است و آن را داخل درام قرار دهید.

یک برنامه طولانی را بدون پیش شستشو در دمای 40 درجه سانتی گراد انتخاب کنید.

حدود 5 دقیقه پس از شروع برنامه ، کشو را باز کرده و رنگ رقیق شده را با دقت در کشوی مواد شوینده بریزید. آب داغ بیشتری اضافه کنید تا بقایای ظرف و کشو برداشته شود.

پس از اتمام کار ، لباس را به تنهایی در دمای 40 درجه با شوینده معمول خود بشویید.

سبد تثبیت کننده را از بین ببرید ، لباس را درآورده و در سایه ، در موقعیت افقی خشک کنید. از خشک کن استفاده نکنید و آن را در معرض آفتاب قرار ندهید.

به یاد داشته باشید که پس از اتمام فرایند رنگ آمیزی لباس های مشکی یا هر رنگ دیگر ، باید ماشین لباسشویی را با سفید کننده تمیز کنید تا مطمئن شوید هیچ اثری از رنگ وجود ندارد: پارچه ای را با سفید کننده روی تمام لاستیک طبل پاک کنید ، مانند و همچنین جعبه ؛ همچنین جعبه را بردارید تا فاصله بیشتر شود. در نهایت ، جعبه را قرار دهید ، یک لیوان سفید کننده بریزید و یک جارو برقی را بدون لباس انجام دهید. ما همچنین یک توصیه برای رنگ آمیزی به شما می دهیم:نحوه شستن لباس هایی که محو می شوندبه

 

نکاتی که هنگام رنگ آمیزی لباس های مشکی باید در نظر داشته باشید

قبل از شروع رنگ آمیزی لباس های سیاه و استفاده از زمان و روند ، توصیه می کنیم این دو نکته را که احتمالاً به آن توجه نکرده اید ، در نظر بگیرید.


 

رنگ آمیزی چندین لباس به طور همزمان

وزن یک شلوار تقریباً 700 گرم خشک است و با یک کیت رنگ مشکی لباس می توانید رنگ سیاه تا 1400 گرم لباس مشکی فرسوده را بازیابی کنید . اگر با ماشین لباسشویی رنگ آمیزی می کنید ، می توانید از این روش استفاده کرده و چندین لباس را رنگ کنید: کمد لباس خود را بررسی کنید ، مطمئناً لباس های مشکی رنگ پریده تری دارید.


 

جورابها را رنگ آمیزی کنید تا ظاهری جدید داشته باشند

وقتی کار رنگ آمیزی لباس های سیاه را شروع می کنید ، به جوراب های مشکی خود نگاهی بیندازید - احتمالاً هر کدام دارای رنگ مشکی متفاوتی هستند. هنگامی که لباسی را رنگ آمیزی می کنید تا رنگ سیاه آن بازگردد ، از فضای خالی موجود در درام استفاده کرده و تمام جوراب های مشکی را داخل آن قرار دهید.

در پایان رنگرزی خواهید دید که آنها جدید به نظر می رسند ، همه آنها دارای رنگ مشکی عمیق هستند و آنچه مهمتر است: هیچ تفاوتی بین آنها وجود نخواهد داشت!


 

روشنایی و شدت رنگ سیاه خود را حفظ کنید

این ترفندهای آسان را در عمل به کار بگیرید تا بتوانید رنگ سیاه را برای مدت بیشتری در لباس های خود نگه دارید. با این کار از استفاده مداوم از رنگ مشکی لباس برای بازگرداندن رنگ آن جلوگیری می شود.

 

زیپ و دکمه ها را می بندد

به این ترتیب ، از بقیه لباس ها محافظت می کنید ، از اصطکاکی که باعث از بین رفتن الیاف و رنگ می شود ، جلوگیری می کنید.

 

جیب ها را بررسی کنید

کاغذها و دستمال کاغذی را بیرون بیاورید : در حین شستشو آنها متلاشی شده و پرزهایی آزاد می کنند که برداشتن آنها بسیار مشکل است. روی لباس قرار می گیرد و احساس می کند رنگ فرسوده است.

 

لباس های سرد را بشویید و لباس ها را به بیرون آویزان کنید

برنامه ای با درجه حرارت پایین انتخاب کنید و لباس ها را به سمت داخل بچرخانید تا از سایش ناشی از اصطکاک جلوگیری شود. با قرار دادن آنها برعکس ، از آنها در برابر اشعه خورشید که رنگ ها را می خورند محافظت می کنید.

 

از شوینده مناسب استفاده کنید

از فرمول های پودری استفاده نکنید : آنها برای حل شدن کامل به دمای شستشو بالا نیاز دارند و همچنین ساینده هستند و رنگ می پوشند. شوینده مایع را انتخاب کنید که مانند آنلباس های تیره نوریت، حاوی روشن کننده های نوری یا مواد تهاجمی نیست که می تواند به الیاف آسیب برساند.

 

نرم کننده پارچه را فراموش کنید

وارد آخرین چرخه شستشو می شود و کاملاً شستشو نمی شود. روی پارچه ها اثری از روغن ها و چربی های موجود در نرم کننده وجود دارد که در لباس های تیره به شکل آثار و لکه ها بسیار قابل مشاهده است.

 

یک لیوان سرکه اضافه کنید

اگر در مناطق ساحلی با آب سخت یا بسیار سخت زندگی می کنید ، سرکه به عنوان ضد آهک عمل می کند و از سفت شدن لباس ها و رسوب رسوبات آهکی روی پارچه ، رنگ آمیزی و خاموش شدن رنگ سیاه جلوگیری می کند.

انتخاب رنگ برای بازیابی رنگ لباس ها بهترین گزینه برای نگه داشتن کامل آنها تا زمان ممکن است. این رنگ به لباسشویی یا لباس آسیبی نمی رساند.

اکنون که نحوه رنگ آمیزی لباس های سیاه را آموخته اید ، این روش را روی لباس های فرسوده خود حرکت دهید.

برای خرید لباس های مشکی به تولیدی لباس افراتین حتما یه سر بزنید کلی تخفیف و ارسال رایگان داره .

دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است