چطور لباس را رنگ کنیم

21 مرداد 1400

چگونه لباس را رنگ کنیم؟

 

مواد لازم

رنگ آمیزی لباس با دست پیچیده نیست و به عناصر زیادی احتیاج ندارید. این چیزی است که شما نیاز خواهید داشت:

رنگ لباس

دستکش لاستیکی

یک کاسه یا ظرف پلاستیکی به اندازه کافی بزرگ است که لباس را در آنجا رنگ کند

یک قاشق چوبی بلند یا سایر وسایل تکان دهنده

نمک رنگ آمیزی  یا نمک آشپزخانه معمولی

قیچی

لیوان پلاستیکی یا شیشه ای

مواد شوینده

سفید کننده

نحوه رنگ آمیزی لباس با دست در خانه

 یک کاسه را با آب داغ پر کنید

اولین کاری که باید برای رنگ آمیزی لباس انجام دهید این است که یک کاسه پلاستیکی به اندازه کافی بزرگ ببرید تا لباس کاملاً در آب غوطه ور شده و شل شود . اگر به طور کامل غوطه ور نشود ، به طور یکنواخت رنگ نمی شود. آن را با آب داغ پر کنید همانطور که ترکیب لباس تصدیق می کند

فیکسچر و نمک را اضافه کنید

این رنگ لباس حاوی ثابت کننده رنگ برای رنگ آمیزی لباس برای رنگهای شدیدتر و ماندگارتر . پودر فیکساتور موجود در جعبه را در حوضچه حل کرده و همچنین برای هر لیتر آب 5 قاشق غذاخوری نمک اضافه کنید. می توانید از نمک آشپزخانه معمولی یا نمک  برای رنگ آمیزی استفاده کنید که با آن به تثبیت بیشتر رنگ دست می یابید. هم بزنید تا همه چیز خوب حل شود.

رنگ آمیزی را اضافه کنید

برای رنگ آمیزی لباس ها ، دستکش های لاستیکی بپوشید ، کیسه ها را با قیچی برش دهید و رنگ را در یک کاسه آب داغ بریزید و هم بزنید تا کاملا حل شود . سپس ، مخلوط را در کاسه آب داغ بریزید و به آرامی هم بزنید تا از پاشیدن جلوگیری شود.

لباس را معرفی کنید

لباس را با آب خیس کرده و در ظرف قرار دهید. آن را به مدت 40 دقیقه کاملاً غوطه ور کنید و هر از گاهی هم بزنید.

لباس را بشویید و بشویید

مجدداً از دستکش برای بیرون آوردن لباس استفاده کرده و آن را زیر آب جاری بشویید.
ظرف را خالی کنید ، آن را با آب گرم پر کنید و مقداری مواد شوینده به آن اضافه کنید ، لباس را زیر آب قرار دهید و بدون مالش آن را به آرامی بشویید . با مقدار زیادی آب بشویید و بدون پیچاندن تخلیه کنید. مهمتر از همه ، به یاد داشته باشید که برای رنگ آمیزی لباس ها ، مهم است که در تمام مراحل دستکش بپوشید.

لباس را در سایه خشک کنید

آن را روی یک سطح افقی پخش کنید تا هیچ گونه چین و چروک و علامتی وجود نداشته باشد. از خشک کن استفاده نکنید.آیا به دنبال پیراهن قرمز ، زرد ، آبی آسمانی یا رنگ دیگری هستید و راهی برای یافتن آن در فروشگاه ها وجود ندارد؟ در نهایت موفق شدید آن را پیدا کنید اما به قیمت آن نگاه می کنید و بسیار گران است؟

ما به شما یک راه حل ارزان و ساده برای ایجاد طرح های دلخواه خود ارائه می دهیم. سفارشی کردن لباس های شما با رنگ آمیزی آنها بسیار بیشتر از چیزی است که تصور می کنید. در این مقاله نحوه رنگ آمیزی لباس با دست را توضیح می دهیم.

مقاله چطور لباس مشکی را رنگ کنیم را هم بخونید نکات جالبی داره

 • قوانین اصلی را برای رنگ آمیزی خوب بخوانید

  برای اطمینان از در نظر گرفتن همه جزئیات قبل از رنگ آمیزی لباس ، توصیه می کنیم مقاله ما را بررسی کنید. چگونه رنگ کنیم به در آنجا اطلاعاتی در مورد پارچه های رنگ آمیزی ، زمان قرار گرفتن در معرض رنگ و چند نکته دیگر در مورد رنگ آمیزی لباس با دست پیدا خواهید کرد ...

 • چگونه می توان آثار رنگ غذا را از ظروف و سطوح پاک کرد

  برای تمیز کردن قیچی ، قاشق چوبی ، کاسه و سطوح می توانید از سفید کننده استفاده کنید . اگر دستان خود را لکه دار کرده اید ، کمی سفید کننده بزنید ، به آرامی بمالید و سریع محل را بشویید و بلافاصله بعد از آن کرم دست را برای آبرسانی به پوست و جلوگیری از خشکی استفاده کنید.

 • اگر لباس جدید است ، قبل از رنگ آمیزی آن را بشویید

  قبل از رنگ آمیزی لباس ، لباس باید تمیز و عاری از هرگونه بقایایی باشد ، بنابراین توصیه می کنیم ابتدا آن را بشویید . بنابراین ، گرد و غبار و آلودگی هایی را که ممکن است روی لباس جمع شده باشند و همچنین آثار محصولات شیمیایی مورد استفاده در فرایند تولید پارچه را از بین خواهید برد. مهم است که هنگام رنگ آمیزی لباس ، رنگ یکنواخت باقی بماند .

 • رنگ لکه ها را نمی پوشاند و چاپ ها را پاک نمی کند

  برای اینکه رنگ به دست آمده یکدست شود ، لباس باید تمیز و بدون لکه باشد : به یاد داشته باشید که قبل از رنگ آمیزی لباس ها آنها را بردارید وگرنه همیشه قابل مشاهده خواهند بود.

 • برای پوشاندن لکه های سفید کننده ، باید قبل از رنگ آمیزی لباس را سفید کنید.

  این مقاله را در مورد نحوه از بین بردن لکه های سفیدکننده قبل از رنگ آمیزی بخوانید ، اکنون که می دانید چگونه لباس ها را با دست رنگ کنید.

   

  برای خرید لباس های زنانه رنگی به سایت تولیدی پوشاک زنانه افراتین حتما یه سر بزنید .

 
 

 

 

 

دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است