بررسی مد های ژاپنی در دهه های اخیر تا کنون(3)

17 شهریور 1399

پیرو مقاله قبل که در مورد فرهنگ و تولیدی پوشاک های ژاپنی برای شما عزیزان مقاله ای گردآوری کرده و به نمایش گذاشتیم در ادامه قصد داریم به بحث و بررسی در همین خصوص بپردازیم.

WABI SABI: یک اصل زیبایی شناختی است. این مفهوم و تکنیک های حاصل از آن توسط برخی از محبوب ترین طراحان مد ژاپنی تا به امروز تصویب و مورد استفاده قرار گرفته است.

با طراحی های ناهموار، بدون جنسیت و آندروژنی، این طراحان مد آوانگارد به مد ژاپنی کمک کردند تا به رسمیت شناخته شود و به سطح بین المللی و جهانی برسد.

سومین منبع مهم الهام بخش برای سازندگان ژاپنی فرهنگ مد خیابان های ژاپنی است. در حالی که خرده فرهنگ های مجزا و افراطی ژاپنی هنوز در حال رونق هستند، خیابان های توکیو با روندهای کمی در دسترس تر روبه رو هستند. باید دانست که در حال حاضر، حتی خرده فروشان بزرگ مد تحت تاثیر روند مد HARAJAKU قرار دارند. با بازگشت هاراجوکو و تاثیر آن بر شیوه خیابان ژاپنی، همه به هاراجوکو منطقه ای در توکیو می روند. نسل های زیادی از جوانان در خیابان های باریک هاراجوکو پیاده روی کرده اند. در پنج سال گذشته، پیروی از این مد ها کمرنگ تر شده و تولیدی پوشاک ها بیشتر به سمت مد های غربی رفته اند.اما والسوالی هاراجوکو چیز زیبایی را پشت سر گذاشته است. مد ژاپنی پس از هاراجوکو پر از طعم های الکترونیکی لباس های خیابانی است که با قطعات به خوبی طراحی شده است.

علاوه بر این، برای مصرف کنندگان غربی[WU1] [WU2] [WU3] [WU4] [WU5]  مد ژاپنی دنیای جدیدی از اشکال بزرگ و نا متقارن را رونمایی می کند. مد ژاپنی جایی برای طراحان جسورانه بود که بتوانند به طرز بی عیب و نقصی ساختار ما را بازسازی کنند. این جا سرزمین کسانی است که سبک های جدیدی را ابداع می کنند.

پایداری در تولیدی پوشاک های ژاپن: این جمله ما را به اهمیت پایداری در مد ژاپنی می برد. مد یک صنعت 2.4 تریلیون دلاری است که 60 میلیون نفر در سراسر جهان زندگی می کنند. با این حال مد صنعتی است که کوه های زباله ایجاد می کند و حد اکثر 10 دصد از تولید کربن جهان از همین صنعت است. هم اکنون بیش از 21 میلیارد تن زباله حاصل از نساجی و تولیدی پوشاک ها در محل دفن زباله ها دور ریخته می شوند. هم چنین 20 درصد از آب جهان برای ایجاد پوشاک استفاده می شود. این ارغام به عنوان یک کشور ژاپنی، به دنبال ایجاد گزینه های بهتر است که بتوان این ارغام را به کمترین حد ممکن تبدیل کرد.

در ادامه با موضوعات جدید همراه شما خواهیم بود.

دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است

پروفایل سبد خرید خانه خرید عمده وبلاگ