تاثیر زباله های تولیدی پوشاک ها بر محیط زیست2

21 تیر 1399

در مقاله قبل در مورد این که زباله های ناشی از تولیدی پوشاک ها چه تاثیراتی بر محیط زیست می گذارند برای شما به طور کامل صحبت نکردیم. همانطور که گفته شد قرار شد که در این مقاله به ادامه مطلب بپردازیم.

زباله های نساجی و تولیدی پوشاک ها بعد از مصرف: این نوع زباله های کالاهای خانگی یا پوشاک ها هستند که مالک دیگر به آن ها احتیاج ندارد و دور انداخته است.لباس های آسیب دیده با مسائل متناسب در این دسته قرار می گیرند. به طور متعارف، منسوجات قدیمی، منسوجات قدیمی و پوشاک ها دوباره قابل بازیافت هستند تا در بعضی از فعالیت های خانگی به عنوان پارچه شستشو قرار بگیرند. اما با تهاجم فعلی پارچه های یکبار مصرف، رویکرد استفاده و پرتاب بسیار رایج است. بنابراین منسوجات قدیمی دور ریخته می شوند. یک واقعین نا امید کننده دیگر این است که اکثر مردم هنر اصلاح و یا تعمیر لباس را از دست داده اند.

ضایعات نساجی صنعتی: از کاربردهای صنعتی تولید می شوند و شامل، تسمه های نقاله، فیلترها، جغرافیای منسوجات و پارچه های پاک کننده است. روی ساییدگی و پارگی یک جز خاص مواد زائد دور ریخته می شوند. در بیشتر موارد، گزینه های پایین دستی، دوچرخه سواری و بازیافت اجتناب ناپذیر است. بسیاری از شرکت ها روی این زباله ها کار می کنند و سعی می کنند که زباله ها را در یک دارایی وارد کنند و به این ترتیب اقتصاد مدور ایجاد کنند.

دلایل مختلف تولید زباله به شرح زیر است:

نگرش نسبت به منسوجات و تولیدی پوشاک ها: هندی ها از سنت های غنی در استفاده از منسوجات و استفاده مجدد از آن ها در حداکثر حد ممکن استفاده می کنند. پس از نو سازی، سبک زندگی کاملا تحت تاثیر تمدن های مختلف قرار گرفته است. سبک زندگی غربی نقش بسزایی در دفع زباله دارد. نه تنها محصولات در سطح بالایی مصرف می شوند بلکه کالاهای غربی نیز غالبا بیش از حد بسته بندی می شوند و این حتی به جریان زباله کمک می کند.

مد سریع و به روز: در ده سال گذشته، فرهنگ سمی مد سریع گذشته جایگزین مد کند شده است. نقشه های دست ساز با ماکت های ساخته شده از ماشین جایگزین می شوند که باعث زمان و هزینه می شوند. این فرهنگ سریع مد در نهایت باعث تعدیل حجم انبوه لباس، تسریع در انتشار کربن و گرم شدن کره زمین می شود. مواد کم کیفیت در نهایت به محل های دفن زباله می روند که تهدیدات لازم برای رسیدگی به آن ها را به وجود می آورد.

فرکانس خرید: تعداد کالاهای خریداری شده از تولیدی پوشاک ها به طور چشمگیری عمدتا به دلیل افت قیمت افزایش یافته است.  تامین کنندگان جهانی مد سریع، یعنی تولیدی پوشاک ها لباس هایی با قیمت های کم و طول عمر کوتاه ارائه می دهند. همچنین محاسبه شده است که در ده سال گذشته، میزان خرید زنان دو برابر شده است.

در مقاله بعدی همراه شما خواهیم بود با ادامه همین موضوع....

دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است