استفاده از پسماندهای کشاورزی در تولیدی پوشاک ها

13 تیر 1399

در مقاله قبل در مورد استفاده از فیبر در تولیدی پوشاک ها و نحوه استفاده از آن برای شما صحبت کردیم. در این مقاله می خواهیم در مورد چگونگی تولید لباس از مواد غذایی به بحث بپردازیم در ادامه با ما همراه باشید.

تامین کنندگان پایدار تولید پارچه از منبع جدید قابل توجهی از موادی مانند، زباله های کشاورزی، فرآورده های حاوی محصولات دفع شده از تولید پرتقال، موز، نیشکر و سایر محصولات زراعی استفاده می کنند.

کشاورزی محصولات زراعی مواد معدنی زیادی را به شکل قسمت هایی از گیاهانی که مصرف نمی شوند مانند لایه برداری میوه، برگ ساقه و میوه و... ایجاد می کند. همه این مواد به هدر رفت، یا سوزانده شده و یا مانده به پوسیدگی است.

با این حال، اکنون تعدادی از شرکت ها و تولیدی پوشاک ها در حال انتخاب اقتصاد دایره ای هستند و زباله های کشاورزی را برای بازیافت پارچه های جدید و پایدار زیبا بازیافت می کنند. تولیدی پوشاک ها امروزه از محصولات کشاورزی مانند موز، آناناس، کتان، کنف و نیشکر استفاده می کنند، آین مواد را بازیافت می کنند و به پارچه ها و لباس های مد روز تبدیل می کنند. قطعات گیاهی حاوی الیاف هستند و باقی مانده های کشاورزی منبعی عظیم از الیاف هستند که در غیر این صورت از بین می روند.

پنج محصول زراعی را که در بالا ذکر شد در نظر بگیرید. در بین آن ها این پنج محصول سالانه 250 میلیون تن فیبر تولید می کنند.

حالا سوال این جاست که تولیدی پوشاک ها چه نوع پارچه هایی تولید می کنند از محصولات زراعی؟ همان طور که معلوم است برخی از موادی که حاصل محصولات زراعی هستند کیفیت بسیار بالایی دارند. یک طراح مستقر در سیسیل، فرآورده های حاصل از آب مرکبات را بعد از بازیافت به پارچه و لباس های جالب تبدیل می کند.

الیاف های نارنجی رنگ، از نظر مد و منسوجات خانگی از پتانسیل بسیار خوبی برای استفاده کامل برخوردار است و توجه به این مسائل آغاز شده است. این طراح در آوریل 2015 جوایز زیادی را کسب کرده است. علاوه بر این بازیگر، مدل و تاثیر گذار تایوانی از لباس های بازیافتی از مرکبات استفاده می کند که این عمل باعث می شود بقیه مردم نیز به استفاده از این مدل ها بپردازند.

شرکت green whisper، در حال تبدیل زباله های کشاورزی به پارچه ای زیباست. این شرکت متخصص در تبدیل فیبر موز به منسوجات و در نهایت به لباس است. فلسفه گرین ویسپر، مبتنی بر مفهوم هندی سانسکریت جیوا است به معنی کسی که دوبار متولد می شود. این جوهر کاری است که انجام می دهد:

تبدیل بقایای کشاورزی به پارچه ها و لباس های زیبا. در مجموع این تولیدی پوشاک ها از زباله های مواد غذایی و مرکبات اقدام به تولید پارچه می کنند.

در ادامه با موضوعات جدید همراه شما خواهیم بود...

دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است