هر آن چه که در مورد لباس های دست دوم باید دانست

07 تیر 1399

20در مقاله گذشته در مورد انواع الیاف و خصوصیات ها و کاربرد های مختلفی که دارند در تولیدی پوشاک ها برای شما عزیزان صحبت کردیم. در این مقاله می خواهیم در مورد سناریوی بازار جهانی پوشاک برای شما مقاله ای را ارائه دهیم همراه با ما باشید.

در حالی که هیچ چیز ذاتی در مورد لباس های دست دوم نیست، نرخ رشد پیش بینی شده 15 درصد سالانه طی 5 سال آینده روند رو به رشدی را در صنعت پوشاک اعلام می کند. برندهای معروف تولیدی پوشاک ها به دنبال تجارت مجدد شرکا هستند تا وارد بازارهای ثانویه پوشاک شوند. زمانی که صحبت از تجارت بین المللی می شود فقط مربوط به محصولات جدید نیست. طیف گسترده ای از کالاهی مصرفی و سرمایه ای مورد استفاده یا مرمت شده نیز در بازارهای بین المللی در بخش پوشاک به فروش می رسد.

بازار دست دوم همه ساله در حال رشد و بزرگتر شدن است. بیش از 70 درصد از جمعیت جهان از لباس دست دوم استفاده می کنند. میانگین عمر یک پارچه تقریبا سه سال است و تقریبا 100 درصد پارچه و لباس ها قابل بازیافت هستند. امروزه تقاضای بیشتری برای لباس های دست دوم با کیفیت در سراسر جهان وجود دارد.

در حال حاضر، خرده فروشی پوشاک دست دوم یک صنعت 20 میلیارد دلاری در سطح جهان است و رشد چشمگیر آن از خرده فروشی سنتی فراتر می رود که تنها 2 درصد رشد سالانه پیش بینی شده را دارد. با توجه به اینکه فروش لباس دست دوم صرف نظر از تایید برندها وجود دارد، این فرصت آشکار است.برند ها می توانند ضمن حفظ نام تجاری و کنترل کیفیت، چندین بار به فروش همان پوشاک دست بزنند.

از این رو، روندی که بسیاری از فروشگاه های آن لاین برای خریدارن بالقوه لباس دست دوم بسترهای نرم افزاری را ارائه دهند، وجود خواهد داشت. بازار مصرف لباس دست دوم با سهام داران عمده از آسیا، آفریقا و اروپا به ترتیب، 26، 35 و 27 درصد است. این یک موقعیت عالی برای خریداران و تولید کنندگان پوشاک است. خریدار از تخفیف های سنگین، مارک های بهتر و رضایت خرید برخوردار می شود و در عوض فروشنده گان، یک بازار خوب، توزیع سریع و تجارت کسب می کند.

فروشگاه های بزرگ، 14 درصد از سهم کل را به فروش می رسانند و پیش بینی می شود تا سال 2022 با 4 درصد کاهش می یابد. سهم فروش مجدد مستقیم به مصرف کنندگان در حال حاضر 7 درصد است و پیش بینی می شود رشد کند.  طبق پیش بینی های به عمل آمده، اننتظار می رود که 71 درصد از خریداران بیشتر قصد خرید لباس های دست دوم را دارند به نسبت لباس های نو و این نشانه خوبی از روز های خوب پیش رو برای بازار پوشاک دست دوم است.

چند کشور آفریقایی مانند رواندا، تعرفه ها را افزایش داده اند و قصد دارند تا سال 2020 واردات لباس دست دوم را از صادر کنندگان بزرگ مانند ایالات متحده و اروپا را ممنوع کنند تا از تاثیر منفی آن بر تولید کنندگان محلی بکاهند.

در ادامه با موضوعاتی از همین قبیل همراه شما خواهیم بود.

دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است