تاثیر کووید 19 بر اقتصاد جهانی

17 خرداد 1399

در مقاله قبل در مورد شستشوی لباس های جین در تولیدی پوشاک ها برای شما عزیزان گرامی صحبت کردیم و با نحوه شستشوی این لباس ها آشنایی پیدا کردید. در مقاله جدید می خواهیم در مورد تاثیرات مخرب ویروس کووید 19 بر واحد های کوچک پارچه در تولیدی پوشاک ها برای شما صحبت کنیم.

تاثیر زیادی در واحدهای کوچک نساجی با فشرده سازی نیروی کار وجود دارد. این بیماری همه گیر برای همه بخش های اقتصادی تهدید جدی ایجاد کرده است. پیش بینی شده که اقتصاد در همه دنیا به پایین سقوط خواهد کرد. صنعت نساجی و تولیدی پوشاک های هند با چالش های جدی روبه رو هستند. در هند به دلیل جدی بودن و همه گیر شدن ویروس کووید 19 واحدهای نساجی و تولیدی پوشاک ها در ماه مارس تعطیل شدند. نبود دستمزد و خطر قریب الوقوع برای زندگی باعث شده است که کارگران مهاجر مشغول در تولیدی پوشاک ها  به مناطق بومی خود باز گردند.

همانطور که دانشمندان و پزشکان گزارش دادند، این بیماری همه گیر ممکن است بیش از حد انتظار باشد و ممکن است مجددا برای صنعت های نساجی و تولیدی پوشاک ها چالش ایجاد کند، زیرا کارگران مهاجر ممکن است تا زمانی که امنیت خاطر پیدا نکنند باز نگردند.  برخلاف شرکت های بزرگ، این واحد های پردازش نساجی و تولیدی پوشاک ها به صورت دستی یا غیر نیمه اتوماتیک اداره می شوند. عمده این واحدهای پردازش نساجی بر اساس در دسترس بودن مواد اولیه و تقاضای محصولات به صورت فصلی کار می کنند. دستگاهه ای نصب شده در تولیدی پوشاک ها از لحاظ مکانی با مشکل رو به رو نیستند.

برخی از موضوعاتی که تولید و وضعیت اقتصادی واحد های کوچک نساجی را تحت تاثیر قرار دهد:

در دسترس بودن مواد اولیه: به دلیل بیماری همه گیر کشاورزی نیز دچار مشکل شده است. با تاکید بیشتر برروی محصولات غذایی ، محصولات نقدی به دلیل کاهش تقاضا کنار گذاشته می شوند. این امر به میزان کمتری در دسترس بودن مواد اولیه مانند پنبه و ابریشم منجر می شود. در مورد منسوجات مصنوعی نیز وضعیت مشابهی به وجود آمده است که اکثر واحدهای شیمیایی یا بسته شده اند یا در تلاش هستند تا تقاضا برای ضدعفونی کننده ها و مواد شیمیایی اساسی برای مقابله با این بیماری را برآورده کنند.

حمل و نقل: با توجه به مدت طولانی قفل شدن، حمل و نقل به شدت تحت تاثیر قرار گرفته است.

جریان نقدی: شرکت های بزرگ گردش مالی و سود بیشتری دارند و بنابراین بر خلاف واحد های نساجی کوچک و تولیدی پوشاک ها که از ضرر بیشتری برخوردار هستند، گردش مالی مداوم دارند. منابع محدود سرمایه همراه با اندازه تولید پایین ممکن است منجر به خاموش شدن بسیاری از واحدهای نساجی کوچک شود.

در دسترس بودن کار: تولیدی پوشاک ها اکثرا به کار دستی متکی هستند. به دلیل بیماری کووید 19 کارگران مهاجر به مناطق بومی خود بازگشتند و به احتمال زیاد به این زودی ها  به کار خود باز نخواهند گشت. این مشکل برای واحد های کوچکتر نساجی جدی تر خواهد بود و این موضوع روی تجارت آن ها تاثیر خواهد گذاشت.

در ادامه همراه شما خواهیم بود با موضوعات جدید.

دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است

پروفایل سبد خرید خانه خرید عمده وبلاگ