بلاگ تین

افراتین

بهبود تولیدی پوشاک ها از طریق چرخ خیاطی های هوشمند

در مقاله قبلی راجع به چاپ های دیجیتالی که امروزه بسیار مورد پسند تولیدی پوشاک ها قرار گرفته است صحبت کردیم. و به این نتیجه رسیدیم که استفاده از چاپ های دیجیتالی در تولیدی پوشاک ها مقرون به صرفه است و همچنین این که به روند تولید سرعت می بخشد. در این مقاله راجع به چرخ خیاطی های هوشمند که در تولیدی پوشاک ها استفاده می شوند صحبت خواهیم کرد با ما همراه باشید.

چگونه تولید کنندگان می توانند از فن آوری در زنجیره های تامین برای بهبود روند دوخت استفاده کنند؟

عملیات اتاق خیاطی بخش جدایی ناپذیر از تولید پوشاک است. با افزایش کارایی دستگاه چرخ خیاطی، کاهش زمان خرابی دستگاه و افزودن رابط رایانه به دستگاه های معمولی می توان بهره وری و کارایی را بهبود بخشید. چرخ خیاطی های سنتی، خانگی و همچنین صنعتی در دوره های اخیر شاهد پیشرفت چشمگیر بوده اند. تولید کنندگان پوشاک و لوازم جانبی از سیستم های خودکار و پیشرفته در زنجیره تامین خود استفاده می کنند تا این روند سازمان یافته و کارآمد تر شود.

نسل بعدی چرخ های خیاطی هوشمند هستند. ماشین های چرخ خیاطی که در تولیدی پوشاک ها استفاده می شوند، قفل صنعتی و چرخ خیاطی با استفاده از تکنیک شبکه عصبی آموزش داده شده و پذیرش گسترده تجاری دارند.

از آنجا که خواص مواد اولیه شناخته شده است، تنظیمات بهینه در شرایط دستگاه استاتیک و پویا قابل دستیابی است. جدای از منطق و مدل سازی ایجاد ماشین های خیاطی معمولی از طریق مداخله رایانه ای و روباتیک، اختلال سنسورها، محرک ها، وسایل کار، تنظیم کننده های بخیه و مکانیزم های خوراک زمینه را برای استفاده بهتر از منابع و مواد فراهم کرده است.

اصل چرخ خیاطی و تشکیل بخیه از زمان آغاز کار به سختی تغییر کرده است. با این حال، پیشرفت قابل توجهی در فن آوری هایی که عملکرد دستگاه را تقویت می کنند حاصل شده است. سیستم های الکترونیکی پیشرفته نقش مهمی در این پیشرفت ها در تنظیم سرعت و بخیه، زمان سوزن و سیستم حلقه ای ایفاه کرده اند.

چرخ خیاطی های رایانه ای که امروزه مورد استقبال تولیدی پوشاک ها قرار گرفته اند، با ساختاری بهتر، برنامه ریزی شده و دقیق تر فرآیند خیاطی را تغییر داده اند. کار آسان، بهره برداری، ایستگاه کاری  بهتر برای اپراتورها و دوخت کارآمد تعادل کاملی بین ویژگی های عملی و عملکرد عالی را نشان می دهد. علاوه بر این، چرخ خیاطی های پیشرفته دارای وزن سبک و آرگونومیکی قوی هستند.

چرخ خیاطی رباتیک، به رفع مشکلات دوخت خودکار کمک می کند. بنابراین، ساخت ماشین های خیاطی معمولی از طریق رایانه، روباتیک، سنسورها، محرک ها، سلاح های کار، تنظیم کننده بخیه و... راه را برای استفاده بهتر از مواد و منابع کنترل و هموار کرده است. سیستم تنظیم کننده بخیه، نوآورانه در کنار  چرخ خیاطی کار می کند و بدین ترتیب سرعت دوخت را برای دوخت یکنواخت و مدوام تنظیم می کند.

در ادامه با موضوعاتی از همین قبیل همراه با ما باشید.

نظر خود را درباره این پست ارسال کنید