چاپ های دیجیتالی مورد استفاده تولیدی پوشاک ها

05 خرداد 1399

در مقاله قبل راجع به فناوری هایی که امروزه با صنعت مد ترکیب شده اند و این که انتخاب همچین لباس هایی چه مزیت هایی دارد برای شما عزیزان صحبت کردیم. و به این نتیجه رسیدیم که امروزه بسیاری از تولیدی پوشاک ها به سمت فناوری ترکیب شده با مد روی می آورند. در این مقاله می خواهیم در مورد چاپ های دیجیتالی برای شما عزیزان صحبت کنیم.

استفاده از چاپ های دیجیتال جز آخرین تکنیک های چاپ هستند که شامل ایجاد چاپ با کمک طرح های مفهومی شده با استفاده از نرم افزار رایانه است. این تکنیک که تولیدی پوشاک ها امروزه بیشتر به دنبال آن هستند محبوبیت بیشتری نسبت به سایر تکنیک های پر دردسر و وقت گیر چاپ مانند غلتک، صفحه نمایش و چاپ انتقال به دلیل مقرون به صرفه بودن دارد. استفاده از چاپ دیجیتال، در طراحی طیف وسیعی از لباس، لوازم جانبی و منسوجات خانگی کاربرد دارد.

لوازم جانبی که از پارچه های بافتنی طراحی شده است به دنبال راحتی و جذابیت و زیبایی در محصولات هستند. چاپ دیجیتال، فرآیند ایجاد چاپ با استفاده از طرح های رایانه ای به عنوان مرجع در مقابل چاپ آنالوگ است که به چاپ صفحه نیاز دارد.  این روش در سال 1950 برای چاپ کاغذ معرفی شد. اما این تکنیک بعدا برای منسوجات و تولیدی پوشاک ها نیز استفاده شد.

این چاپ، یک ابزار نمونه سازی و وسیله ای برای چاپ دسته های کوچک پارچه ای برای محصولات بازار طاقچه، یعنی پوشاک، لوازم جانبی و منسوجات خاگی است. امروزه تولیدی پوشاک ها بسیار به سمت استفاده از چاپ دیجیتال کشیده شده اند. انتخاب طراحی و مفهوم سازی اولین و مهمترین فرآیند قبل از چاپ دیجیتال برروی بسترهای نساجی است.

چاپ بدون لکه و کیفیت عالی که دقیقا همانند نقوش یا طرح ها هستند پیش نیاز در هنگام چاپ دیجیتالی بر روی پارچه هستند. براین اساس، پارچه باید قبل از شروع فرایند از مواد شیمیایی پوشانده شود. تثبیت جوهر دریافت شده توسط پارچه در طی فرآیند چاپ با فرآیند پختگی که در زیر چاپ انجام می شود اطمینان می یابد.

چاپ دیجیتال، تولید کنندگان پوشاک را قادر می سازد تا کل طراحی، نمونه گیری و فرآیند تولید را ساده تر کنند. کاهش خرابی یکی از بزرگترین مزایا است. چاپگر های دیجیتال، نیازی به تنظیم طولانی یا زمان تمیز کردن بین الگوها ندارند و هنوز هم می توانند بهترین کیفیت چاپ را تولید کنند. دستگاه های تولید دیجیتال چاپگر را تسهیل می کند تا با تکرار چندین الگوی روش های رنگی متعدد در کسری از ثانیه چاپ چند برابر را انجام دهد.

نقوش یا طرح های مختلف را می توان به طور کلی به عنوان الگوهای تکرار، مرزها یا همان خط طراحی مطابق ایده های طراحی یک طراح چاپ کرد که هیچ مشکلی در چاپ حتی در لبه ها نیز ندارند. چاپ دیجیتال بهره وری از چاپ را بهبود می بخشد و مجموعه ای از چاپ های خلاقانه و نوآورانه را ارائه می دهد.

در ادامه همراه شما خواهیم بود با موضوعات جدید.

دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است