تولید پارچه حاصل از بازیافت محصولات کشاورزی

23 اردیبهشت 1399

در مقاله قبل راجع به چاپگرهای دیجیتالی که امروزه مورد استقبال بسیاری از تولیدی پوشاک ها قرار گرفته است برای شما عزیزان صحبت کردیم. در این مقاله می خواهیم در مورد مواد کشاورزی و غذایی که امروزه با استفاده از فرآیندها و دستگاه های جدید می توانند پارچه تولید کنند صحبت کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

تامین کنندگان تولید پایدار تولید پارچه از منبع جدید قابل توجهی از مواد مانند زباله های کشاورزی، فرآورده های حاوی محصولات دفع شده از کشت پرتقال، موز، نیشکر و سایر محصولات زراعی استفاده می کنند.

کشاورزی محصولات زراعی مواد معدنی زیادی را به شکل قطعات گیاهانی که مصرف نمی شوند ایجاد می کند. این قطعات مانند لایه برداری میوه، برگ، ساقه و غیره.. همه این مواد به هدر رفته یا سوزانده شده و یا مانده به پوسیدگی است، به ضرر محیط است. از این رو، تعدادی از شرکت ها در حال تصمیم گیری برای اقتصاد دایره ای هستند و زباله های کشوری را برای بازیافت پارچه های جدید و پایدار زیبا به کار می گیرند.

امروزه یک استارتاپی به نام ایساک نیکلسون ایجاد شده است. این استارتاپ از ضایعات کشاورزی اقدام به تولید پارچه می کند و در دسترس تولیدی پوشاک ها قرار می گیرد. این شرکت از محصولات کشاورزی مانند موز، آناناس، کتان، کنف، نیشکر و... طی یک روندی به فیبرهای طبیعی تبدیل می کنند که به نوبه خود به پارچه مصرفی برای تولیدی پوشاک ها تبدیل می شود.

 پنج محصول زراعی که در بالا ذکر شد را به یاد بیاورید و در نظر بگیرید: موز، آنانایس، کتان، نیشکر و کنف. این پنج محصول سالانه 250 میلیون تن فیبر تولید می کنند و به پارچه برای تولیدی پوشاک ها تبدیل می شوند.

چه نوع پارچه ای را می توان از زباله های کشاورزی ساخت؟

یک طراح مستقر در سیسیل، فرآورده های حاصل از آب مرکبات را به پارچه های نفیس و پایدار تبدیل می کنند. الیاف نارنجی مانند پرتقال و... از نظر مد و منسوجات خانگی از پتانسیل بسیار خوبی برای استفاده کامل برخوردار هستند و از همین رو باعث جلب توجه می شوند.  این نوع پارچه ها قبلا جوایز مختلفی را در سطح بین المللی و ملی کسب کرده است.

یک بازیگر و مدل تایوانی به نام چیلینگ لین جز کسانی بود که از این روش استقبال کرد و از لباس اورانگ فیبر استفاده کرد. شرکت GREEN WISPER در حال تبدیل زباله های کشاورزی به پارچه ای زیبا است. این شرکت متخصص در تبدیل فیبر از پسماندهای کشاورزی به پارچه هایی است که برای تولیدی پوشاک ها مورد استفاده قرار می گیرد.

این کاریست که در غیر این صورت پارچه های زیبا و با دوام تولید نمی شود و در نیتجه پسماندهای کشاورزی نیز به هدر می روند.

در مجموع، این شرکت ها زباله های مواد غذایی که در غیر اینصورت منجر به آلودگی و یا تخریب محیط زیست می شود را به یک روند پایدار دستیابی تبدیل می کنند و پارچه هایی زیبا و مرغوب را در دسترس تولیدی پوشاک ها قرار می دهد.

در ادامه با موضوعات و مقالات جدیدی همراه شما خواهیم بود...

دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است

پروفایل سبد خرید خانه خرید عمده وبلاگ