فن آوری های جدید دیجیتالی در تولیدی پوشاک(3)

20 اردیبهشت 1399

در دو مقاله گذشته در مورد فن آوری های جدیدی که امروزه جایگزین روش های قدیمی شده اند برای شما صحبت کردیم، در این مقاله نیز به ادامه مطلب گذشته خواهیم پرداخت.

امروزه تولیدی پوشاک ها بیشتر از چاپ های دیجیتال استقبال می کنند نسبت به چاپ های معمولی. چاپ گر های دیجیتالی مبتنی بر پیزوتکنولوژی می توانند با توجه به سرعت تولید آن ها در چند بسته و چند دسته تقسیم و طبقه بندی شوند. 85 درصد از چاپگرها ، چاپگر های چند تایی هستند.

با وجود برخی استراتژی های موفقیت آمیز در زمینه کاهش منابع، صنعت چاپ هنوز هم چالش و تعهدات اخلاقی برای کاهش ردپای اکولوژیکی خود و به ویژه برای محدود کردن استفاده از منابع طبیعی(آب و انرژی) دارد. ون پاریس، اصرار دارد که برای رفع نواقص چاپ سنتی در تولیدی پوشاک ها نیاز فوری به تغییر جزئی یا کلی از چاپ آنالوگ به دیجیتال وجود دارد. با توجه به کمبود روزافزون آب و مقررات سختگیرانه، کمبود آب به نگرانی جدی در صنعت تبدیل شده است.

در هنگام استفاده از فن آوری های دیجیتال بر خلاف چاپگرهای معمولی، مصرف آب به شدت کاهش می یابد. در حالی که صرفه جویی در مصرف انرژی حرارتی  مربوط به بیش از 70 درصد و میزان مصرف برق در مقایسه با چاپگر معمولی 30 درصد کمتر است. علاوه بر این، میزان فاضلاب به مقدار قابل توجهی کاهش می یابد و هم چنین فضای مورد نیاز برای ماشین آلات در تولیدی پوشاک ها به شدت کاهش می یابد.

جوهر های جوهر افشان ها، کلید عملکرد نهایی و پذیرش چاپ نهایی و برنامه است. بسیاری از پیشرفت های فناوری، در سطح جوهرهای جوهر افشان و چاپگرهای دیجیتالی باعث تقویت بازار چاپ دیجیتال می شوند. ناظران و تولیدی پوشاک ها، متوجه پیشرفت مداوم در جوهر های جوهر افشان هستند.

یک نرم افزار بهینه برای طراحی و مدیریت موفقیت آمیز در رنگ مورد نیاز است و همچنین می تواند در مصرف کمتری از جوهر های جوهر افشان کمک کند اما سرعت تولید و کیفیت چاپ فقط مربوط به چاپگر نیستند. در صورت سرعت چاپ، سایر فاکتورها از جمله نوع پارچه بافت، وزن پارچه، پوشش طراحی، نوع طراحی و مقدار جوهر برای اعمال نیز نقش دارند.

کیفیت چاپ نیز به کیفیت پارچه، وضعیت حفظ چاپگر دیجیتال، چرخه های زنجیره تولید و فاکتور انسانی بستگی دارد و عمدتا با تهیه پارچه، پیش درمانی معمولی و خاص برای چاپ دیجیتال سروکار دارد.

در دهه گذشته، جابجایی جوهر های مبتنی بر حلال به جوهر های ضد آب برای بازارهای مختلف پارچه و منسوجات خانگی وجود داشت. جوهر های جوهر افشان ضد آب را می توان در دسته ها مختلفی تقسیم کرد. طی سال های گذشته، بازار جوهر رنگدانه برای چاپگرهای جوهر افشان منسوجات و تولیدی پوشاک ها به سرعت در حال ظهور بوده اند. این نوع جوهر ها به عنوان جوهر های جهانی در نظر گرفته می شوند. در ادامه همراه با ما بمانید با موضوعات جدید...

دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است