فن آوری های جدید دیجیتالی در تولیدی پوشاک(1)

20 اردیبهشت 1399

در مقاله گذشته تا حدودی راجع به فن آوری جدیدی که تولیدی پوشاک ها در روند تولیدات خود استفاده می کنند صحبت کردیم که در این مقاله قصد داریم به طور کامل تر برای شما نمایش دهیم که چاپ های دیجیتالی و معمولی چه تفاوت هایی با هم دارند. همراه ما باشید.

طولانی بودن چاپ در چاپ معمولی ارزان است: هزینه های اولیه بالا در تعداد زیادی متر توزیع می شود در حالی که هزینه های متغیر کمتر است. از طرف دیگر، پرینت های کوتاه در چاپ دیجیتال ارزان تر هستند: هزینه های متغیر بالاتر در هر متر با عدم هزینه های اولیه جبران می شود. اما به گفته لینداول، فاکتورهای بسیار دیگری نیز باید در نظر گرفته شود از جمله تعداد رنگ ها(رنگ های بیشتر به معنای صفحه نمایش بیشتر)، تعداد دالان ها ( تعداد دالان بیشتر به معنی مترهای بیشتر با همان صفحه ها)، تعداد تکرار سفارشات(سفارشات تکراری بیشتر به معنای متر بیشتر صفحه نمایش های مشابه) و در آخر تعداد طرح ها( طراحی های بیشتر به معنای هزینه صفحه نمایش بیشتر است).

از آن جا که فناوری های چاپ دیجیتال تولید سریع تر و پرینتر های پر مصرف تر را نشان می دهند، چاپ دیجیتال به ناچار رشد خواهد کرد و به فناوری تبدیل می شود که اکثر نیازهای نساجی ها و تولیدی پوشاک های جهان را فراهم می کند. امروزه طبق منابع مختلف فناوری، چاپ جوهر افشان دیجیتال تقریبا چهار درصد( حدود 2 میلیارد متر مربع) از بازار چاپ پارچه را به خود اختصاص داده است. با این حال انتظار می رود این تعداد افزایش یابد که تعداد فزاینده ای از کاربران نهایی شروع به کار فناوری دیجیتال و آنالوگ به صورت یک طرفه یا به طور کامل بکنند.

دیجیتال سازی فرصت های زیادی را برای تجارت الکترونی و مدل های جدید تجاری در بسیاری از زمینه ها مانند تولیدی پوشاک ها ایجاد می کند. با دیجیتالی شدن، صنعت نساجی و تولیدی پوشاک ها می توانند راحت تر با تغییر رفتار مصرف کننده سازگار شوند. این روند واضح است: خطوط تولید مارک ها تحت فشار تقاضای بازار به طور قابل توجهی تغییر می کنند. چاپ دیجیتال، سهم بازار را به دست می آورد زیرا در زمینه شخصی سازی، پایداری مواد، کیفیت محصول، تولید به صورت تقاضا بسیار مهم است.

بیش از 37000 چاپگر دیجیتال در سراسر جهان در حال کار هستند. در نیمه سال 2017، بر اساس اطلاعات شبکه جهانی نساجی و تولیدی پوشاک ها 2300 چاپگر جدید نصب شده است. در واقع 5 کشور برتر که در فن آوری های دیجیتال سرمایه گذاری می کنند، چین، هند، ترکیه، ایالات متحده و ایتالیا هستند.

به طور کلی چاپ دیجیتال امروزه بسیار مورد استقبال شرکت های نساجی و تولیدی پوشاک ها قرار گرفته است. در مقاله بعدی نیز در مورد همین مقاله صحبت خواهیم کرد.

دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است

پروفایل سبد خرید خانه خرید عمده وبلاگ