روند پیشرفتی در تولیدی پوشاک های ترکیه

08 اردیبهشت 1399

در مقاله قبل در مورد معامله سبز اروپا و هم چنین تولیدی پوشاک هایی که از معامله سبز در روند تولیدشان استفاده می کنند چه مزیت هایی برای محیط زیست خواهد داشت صحبت کردیم. در این مقاله می خواهیم در مورد تولیدی پوشاک های کشور ترکیه مقاله ای را ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

بعد از چند سال کم نظیر صنعت نساجی و تولیدی پوشاک ترکیه در حال صعود است و وضعیت سرمایه گذاری مثبت است. در استانبول چندین نمایشگاه نساجی برگزار شد که خوشبختانه نتیجه این نمایشگاه ها و کنفرانس های بین المللی نساجی و سرمایه گذاری و تجارت در بخش نساجی و پوشاک ترکیه مثبت بود.

نمایشگاه نخ های استانبول فهمیدند که بخش ریسندگی ترکیه نسبت به اروپا مقاوم تر است. در حالی که بسیاری از ظرفیت های نخ ریسی کشورهای اروپایی از بین رفته است. ترکیه هنوز هم تولید کننده و صادر کننده نخ پنبه و مصنوعی است. سال گذشته میزان صادرات نخ ترکیه 1.6 میلیارد دلار بوده است که ایتالیا، انگلیس، بلژیک و ایران بزرگترین مشتری ها هستند.

سرمایه گذاری در بخش منسوجات و تولیدی پوشاک های ترکیه که در چند سال اخیر بسیار ضعیف بود اکنون به شدت در حال رشد است.  ترکیه در حین پیشرفت به سمت یک کشور با درآمد متوسط است که نه تنها می تواند یک صنعت قوی نساجی را حفظ کند بلکه یک در صنعت پوشاک نیز در حال رقابت بین المللی با تولیدی پوشاک کشورهای دیگر  است.

سال گذشته ترکیه، در حدود 10 میلیارد دلار پارچه و تولیدی پوشاک های آن  حدود 17 میلیارد دلار پوشاک به کشورهای دیگر صادر کرده است. در حالی که ترکیه در مقایسه با کشورهای دیگر از سطح تولید بالاتری برخوردار است می تواند زنجیره تامین مضاعف و سرعتی در بازار را به مشتریان غربی، خاورمیانه و روسی ارائه دهد.

تولیدی پوشاک های صاحب برند در ترکیه می توانند از کشورهای دیگر سفارش های کوچکی تهیه کنند و از همین طریق به سودهای کلانی دست پیدا کنند.  تولیدی پوشاک های ترکیه نسبت به سایر تولیدی پوشاک های کشورهای دیگر در تولید  لباس های خود از پارچه های بسیار با کیفیت استفاده می کنند به همین دلیل لباس های ترکیه در سرتاسر دنیا دارای معروفیت خاص خود هستند.

اتحادیه های صنفی تجارت پوشاک ترکیه دوست دارند دولت در قالب مشوق ها، یارانه ها و طرح ها به صنعت فشار بیاورد، زیرا رقابت بین المللی در حال افزایش است. در سال 2017 ، 12.2 میلیارد دلار یا 71 درصد از کل صادرات پوشاک ترکیه به اتحادیه اروپا ارسال شد.

صنعت نساجی سهم عمده ای در اقتصاد ترکیه دارد که طبق آمار داده شده 16 درصد از کل صادرات آن را تشکیل می دهد. از سال 1985 تا کنون تولیدی پوشاک های ترکیه 90 میلیارد دلار در این بخش سرمایه گذاری کرده است. ترکیه در فهرست پنج کشور برتردنیا قرار دارد. در ادامه همراه شما خواهیم بود.

دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است

پروفایل سبد خرید خانه خرید عمده وبلاگ