معامله سبز اروپا و رشد تولیدی پوشاک ها

06 اردیبهشت 1399

در مقاله قبل در مورد دستگاه های رباتیک در تولید پوشاک ها مقاله ای را به شما ارائه دادیم و به این نتیجه رسیدیم که استفاده از این دستگاه ها در زمنیه تولیدی پوشاک ها می تواند کمک شایانی به فعالیت در این زمینه بکند. در این مقاله می خواهیم در مورد استفاده از مواد پایدار و بی خطر برای محیط زیست در تولید لباس ها در اروپا برای شما صحبت کنیم.

کمیسیون اروپا برنامه عملیاتی اقتصاد دایره ای خود را در ماه مارس آغاز کرد. این استراتژی جدید باعث رشد می شود و زودتر از آن میتواند الگوی جهانی برای تقلید باشد.

اگر اخبار روزانه جهان را دنبال کنید خواهید فهمید که اروپا به منطقه ای با قدرت نرم تبدیل شده است. با این وجود اروپا می تواند بهترین سناریوهای ممکن را برای آینده سالم برای مردم و سیاره طراحی و اجرا کند. اتحادیه اروپا و یوراتکس می خواهند بخش نساجی و پوشاک اروپا را در چنین سناریویی جا دهند.

آیا اروپا می تواند به سرعت فیبر، منسوجات و زنجیره ارزش پوشاک موجود بسیار ناپایدار را به یک بخش سبز واقعی که برای محیط زیست بی خطر باشد تبدیل کند؟

فون دره لین اولین رئیس جمهور کمیسیون اروپا، با راه اندازی توافق نامه سبز اروپا در تاریخ 11 دسامبر 2019 گفت: من اطمینان دارم که الگوی رشد قدیم که مبتنی بر سوخت های فسیلی و آلودگی است قدیمی نیست و این با سیاره ما ارتباطی ندارد. توافق نامه سبز اروپا استراتژی جدید رشد ماست. ما می خواهیم واقعا چیزهای مختلفی را ایجاد کنیم. ما می خواهیم در صنایع دوست دار آب و هوا، در فن آوری های تمیز و در تامین اعتبار سبز دونده شویم و پیشرفت کنیم که مسئولیت اصلی آن هدایت کار کمیسیون در توافق نامه سبز اروپا است.

در 11 مارس 2020، کمیسیون اروپا برنامه اقدام جدید اقتصاد دایره ای را که یکی از اصلی ترین بلوک های توافق نامه سبز اروپا است تصویب کرد.

خوشبختانه از نقطه نظر استراتژیک، وضعیت فعلی صنعت نساجی و پوشاک جهانی در مسیر پایداری کمتر از وضعیت موجود به عنوان مثال در صنعت انرژی یا حتی در صنعت خودرو پیچیده تر به نظر می رسد. در واقع به نظر می رسد که در بخش نساجی و پوشاک به اصطلاح به تعادل نش( جان نش یک ریاضیدان آمریکایی است) دست یافته است.

تعادل نش:  از نظر تئوری بازی اگر هر بازیکن استراتژی را انتخاب کرده  باشد، هیچ بازیکنی نمی تواند با تغییر استراتژی سود ببرد در حالی که سایر بازیکنان خود را بدون تغییر نگه می دارند، پس مجموعه فعلی گزینه های استراتژی وبازپرداخت های مربوطه آن ها تعادل نش را تشکیل می دهد.

اما در نهایت، بهترین انتخاب برای اکثر البته نه همه، تولید کنندگان پارچه و پوشاک چسبیدن به تعادل نش می باشد. معامله سبز اروپا برای کره زمین بسیار مفید است. چون در این صورت تولیدی پوشاک ها در تولید لباس های خود از مواد پایدار که برای محیط زیست بی خطر است استفاده می کنند. مصرف کنندگان با خرید لباس هایی که از مواد پایدار در تولید آن ها استفاده کردند می توانند کمک های فراوانی به محیط زیست بکنند. در ادامه با موضوعات جدیدتری از این قبیل همراه شما خواهیم بود.

دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است

پروفایل سبد خرید خانه خرید عمده وبلاگ