استفاده از دستگاه های رباتیک در تولیدی پوشاک ها

04 اردیبهشت 1399

در مقاله قبل در مورد رشد و نوآوری صنعت هند برای شما صحبت کردیم. در این مقاله می خواهیم در مورد تولیدی پوشاک هایی که از دستگاه های رباتیک استفاده می کنند برای شما صحبت کنیم.

یک تولیدی پوشاک جدید در ایالات آرکانزاس در حال راه اندازی است که با راه اندازی در سال 2019، تی شرت های دوخته شده توسط دوخت یا روبات های خیاطی تولید می کند.        این تولیدی پوشاک توسط یک تولید کننده چینی برای آدیداس ساخته شده است. این دستگاه 21 خط تولید دارد و قادر به تولید 800000 تی شرت در سال با هزینه 0.33 دلار(22 پوند) در هر واحد است.

حتی کشوری مانند میانمار با ارزانترین هزینه کار در جهان امروز نمی تواند با این رقابت کند. این تی شرت رایج ترین پوشاک است که از کشورهایی با نیروی کار کم برخوردار است و تقریبا یک سوم کل پوشاک تولید شده را تشکیل می دهد. هر ربات جایگزین 17 کارگر در این تولیدی پوشاک است و به زودی اثرات موج دار شدن در کارخانه های پوشاک در حال توسعه احساس می شود.

بعد از تولید تی شرت هایی که با استفاده از دستگاه های روباتیک  ساخته می شوند شلوار جین که 20 درصد دیگر از پوشاک خارج از کشور را تشکیل می دهد مورد بعدی خواهد بود.

این فناوری از مزیت هزینه کارگری که هند و سایر کشور های صادر کننده پوشاک امروزه دارند بالاتر است. از دست رفتن درآمد صادرات و اشتغال در دراز مدت نه تنها توسط صنعت تولید پوشاک احساس می شود بلکه سایر بخش های پر محتوا مانند کفش، بالش، تشک حمام، تشک اتومبیل و حوله نیز احساس می شود که به راحتی می توانند از چرخ خیاطی استفاده کنند.

جدا از کاهش هزینه های تولید، یکی دیگر از مزایای استفاده از دستگاه های رباتیک  تغییر تولید نزدیکتر به مشتری و در نتیجه زمان تحویل سریع تر است. این جنبه برای مد روز بسیار مهم است. در آینده یک مصرف کننده می تواند یک بار اسکن بدن را انجام دهد سپس لباس های سفارشی را در یک تولیدی پوشاک رباتیک تولید می شود، سفارش دهد تا در هر جای دنیا تحویل داده شود.

در سال 2016، آمازون حق ثبت اختراع را برای سیستم تولیدی دریافت کرد که تولید پوشاک بر حسب تقاضا انجام می دهد. پیشرفت های اتوماسیون در نهایت می تواند جایگزین نیروی کار ارزان خارجی شود که به طور طبیعی تولیدی پوشاک ها را به جایی که مصرف کنندگان در آن قرار دارند نزدیک تر می کند.

از آنجا که تولید از تولید انبوه به ساخت و سازهای محلی تغییر می یابد مشاغل ممکن است در بخش های متحد مانند تدارکات و توزیع ناپدید شوند یا کاهش پیدا کنند. این روند آهسته خواهد بود و ممکن است بیش از یک دهه یا بیشتر طول بکشد و می تواند ما را به این فکر بیاندازد که ممکن است با روی کار آمدن دستگاه های رباتیک شغل ها به طور کلی از بین نروند. این یک فرض غلط است، زیرا حمله تکنولوژی بی امانانه ادامه خواهد یافت و به محض کم شدن هزینه های روباتیک این کارخانه ها ممکن است در کشورهایی مانند چین و هند ظاهر خود را نشان دهند.

در مقاله بعدی به ادامه همین موضوع خواهیم پرداخت.

دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است