رشد صنعت و پوشاک هند

04 اردیبهشت 1399

در مقالات گذشته در مورد مسائل و موضوعات مختلفی از جمله ویروس کرونا که البته امروزه هم گریبان گر بسیاری از کشورها شده و اقتصاد خیلی ها را از جمله تولیدی پوشاک را ویران کرده است برای شما صحبت کردیم. در این مقاله می خواهیم در مورد رشد و نوآوری در صنعت هند برای شما صحبت کنیم همراه ما باشید.

افزایش نوآوری ها، مصرف داخلی و تقاضای صادرات سالم باعث می شود چشم انداز صنعت نساجی هند و تولیدی پوشاک ها امیدوار کننده به نظر برسند. صنعت منسوجات سهم عمده ای در صادرات این کشور دارد. این صنعت، مسئولیت اشتغال عظیم کارگران ماهر و غیر ماهر را بر عهده دارد.

در حال حاضر، حدود 2 درصد از تولید ناخالص داخلی هند از شاخص کل تولید صنعتی تهیه می شود. با وجود این اختلالات پیش بینی می شود صنعت نساجی و تولیدی پوشاک های هند در پنج سال آینده از 120 میلیارد دلار به 150 میلیارد دلار برسد و این نشان دهنده پتانسیل بالای این صنعت در تمام بخش های درگیر است.

کشور هند به یک اقتصاد جهانی در زمینه تولید نخ  تبدیل شده است. برای حفظ و ارتقا این رهبری و رفع نیاز های نخ با کیفیت بالا در بازار داخلی، سرمایه گذاری در ماشین آلات نخ ریسی باید تسریع شود. به همین ترتیب، سرمایه گذاری در بخش های بعد از چرخش مانند تشکیل پارچه و پردازش و اتمام آن نیز باید پاسخگوی نیازهای شدید بازار صادرات و نیازهای روز افزون به پوشاک با کیفیت از بازار داخلی باشد.

تجارت الکترونیک نقش عمده ای در صنعت منسوجات و تولیدی پوشاک ها داشته است. این یک راه مناسب برای ارتباط با یکدیگر و ایجاد مشاغل و تجارت برای مشتریان فراهم می کند. دوران کنونی به گونه ای است که تجارت الکترونیکی بر بازار حاکم است و هر شرکتی که قصد دارد همیشه رشد کند به خصوص تولیدی پوشاک ها، حضور آن لاین باید داشته باشند.

امروزه برای مشاغل نساجی و تولیدی پوشاک ها مهم است که پیشرفته ترین ابزارهایی را که در بازار موجود است استفاده کنند. با این حال، وقتی صحبت از تجارت ماشین آلات نساجی سنگین می شود بیشتر معاملات تجاری از طریق تعاملات شخصی صورت می گیرد زیرا میلیون ها روپیه در آن دخیل است.

نساجی، یک زمانی فقط به صنایع دستی محدود می شد اما امروزه به یک فعالیت کاملا شهری، علمی و مهندسی انواع جدیدی از الیاف و فناوری تبدیل شده است.  موجی از نوآوری که صنعت نساجی و تولیدی پوشاک را تحت تاثیر خود قرار داده است ورود صنعت اتوماسیون 4.0 و معرفی هوش مصنوعی در بخش ماشین آلات نساجی است. این پیشرفت ها به شرکت ها امکان می دهد که ماشین آلات خود را کنترل کنند.

به طور کلی، با افزایش تعداد نوآوری ها و حمایت از هر دو نوع مصرف داخلی و خارجی به همراه تقاضای صادرات سالم، آینده برای منسوجات و تولیدی پوشاک های صنعت هند امیدوار کننده است. رشد سریع اقتصادی باعث افزایش درآمد یکبار مصرف بیشتر شده است و بیشتر منجر به افزایش تقاضا برای محصولات می شود و بدین ترتیب بازار داخلی بیشتری ایجاد می کند.

علاوه بر این، هجوم مدهای غربی باعث تغییر شدید و مداوم در روند مد در هند می شود که صنعت نساجی و تولیدی پوشاک ها باید از آن مراقبت کنند. در ادامه همراه شما خواهیم بود.

دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است