بلاگ تین

افراتین

تاثیر زباله های تولید شده ناشی از تولیدی پوشاک ها

در مقاله قبل در مورد ویروس کرونا که امروزه گریبان گر بسیاری از کشورها شده است و اقتصادها را به ویژه در زمینه تولیدی پوشاک ها ویران کرده است برای شما عزیزان مقاله ای را ارائه دادیم. در این مقاله می خواهیم در مورد تاثیر زباله های ناشی از تولیدی پوشاک ها به محیط زیست برای شما صحبت کنیم در ادامه با ما همراه باشید.

اکثر کشورها اهمیت موضوع را درک کرده اند و اقدامات مهمی را اتخاذ کرده اند و قوانینی را برای مقابله با مشکل پسماندهای صنعتی وضع می کنند.

با این وجود، رژیم های سخت گیری و انعطاف پذیری متفاوت است زیرا اجرای قانون همیشه متغیر بزرگی برای اکثر اقتصاد ها است. ایجاد یک راه حل قابل قبول و زیست محیطی در قالب ضایعات صفر نه تنها به عنوان یک نیاز بلکه همچنین به عنوان یک اولویت عالی برای صنعت و تولیدی پوشاک ها مهم است.

از بین بردن ضایعات فقط یک گام زیست محیطی نیست، بلکه یک ایده اقتصادی است که نه تنها می تواند هزینه ها را کاهش دهد بلکه باعث افزایش سرعت تولید و بهره وری تولیدی پوشاک ها نیز می شود.

طبق تحقیقات بازار مک کینزی، فرصت های ایجاد شاخه جدید و سودآور صنعت تولیدی پوشاک بر اساس پلاستیک های بازیافت شده ممکن است تا سال 2030، نمایندگی سود تقریبا 50 میلیارد یورویی در سال در سراسر جهان باشد. این می تواند نقش مهمی در حمایت از بخش مدیریت پسماندهای پلاستیکی ایفا کند.

علاوه بر تولیدی پوشاک ها، حتی در صنایعی مانند آلومینیوم و کاغذ جایی که بازیافت به یک مرحله مهم تبدیل شده است تولید کنندگان نقش مهمی در تاسیس بازیافت دارند. در کشورهای توسعه یافته این صنعت به دلیل مقیاس کوچک و عدم وجود کارایی و مرتب سازی کارآمد با کاربردهای بسیار محدود تمایل به هزینه های بالایی دارد.

با این حال در کشورهایی مانند هند و چین و سایر اقتصادهای نوظهور زباله های پلاستیکی معمولا از طریق سیستم های غیر رسمی مانند کارگران انفرادی که از طریق زباله ها یا مرتب سازی دست در محل های دفن زباله در حال انتخاب هستند پردازش می شوند که این موضوع به خودی خود نمایانگر یک ساختار پردازشی است که می تواند برای جداسازی بیشتر و استفاده برای کوچک تر ها مورد استفاده قرار می گیرد.

اگرچه نرخ بازیافت غیر خانگی در سال 2018 از 76 به 74 درصد در سال 2018 کاهش یافته است اما اقتصادهای در حال توسعه مانند تولیدی پوشاک ها می توانند رهبران بازار در این بخش باشند و می توانند از روش کار خود برای ایجاد و اطمینان بیشتر روش های ضایعات برای صنایع شیمیایی استفاده کنند. این تولیدی پوشاک ها همچنین می توانند خرید محصولات پایدار را به میزان قابل توجهی تقویت کرده و با استفاده از انرژی کمتری مواد بازیافتی تولید کنند.

در ادامه با موضوعات جدید همراه شما خواهیم بود.

نظر خود را درباره این پست ارسال کنید