ویروس کرونا و کساد شدن بازار تولیدی ها

23 فروردین 1399

در مطلب گذشته در مورد برون سپاری تولیدی پوشاک ها برای شما صحبت کردیم. در این مقاله می خواهیم در مورد ویروس covid19 یا همان کرونا برای شما مقاله را ارائه دهیم با ما همراه باشید.

این نبرد با یک دشمن نامرئی است. ویروسی که در ووهان چین آغاز شده است اما اکنون تقریبا در اکثر نقاط جهان انتشار یافته است و به عنوان یکی از بدترین دوره های تاریخ بشریت دیده می شود. تقریبا تمام اقتصادهای بزرگ از جمله، چین، ایالات متحده و هند و هم چنین بسیاری از کشورهای اروپایی تحت فشار کامل یا جزئی هستند.

این همه گیری هم نژاد بشر و هم اقتصاد این کشورها را به هم زده است. در چند هفته گذشته آن چه هند و جهان دیده اند غیر قابل تصور بوده است. با این اوضاع، یکی از اصلی ترین شغل هایی که ممکن است آسیب ببیند تولیدی پوشاک های سرتاسر دنیا هستند.  به عنوان مثال، هند دارای 2000 هزار کارخانه ریسندگی با ظرفیت اسپیندل مختلف است. کارگران واحدهای بزرگ تحت کنترل شرکت ها در کلنی های کارگری مجاور محل کارخانه ساکن هستند. بیشتر کارگرانی مهاجرانی از بحار، اوتارپرتاش، اریسا و ایالت های دیگر هستند که در حال حاضر توسط کارفرمایان تحت مراقبت قرار می گیرند.

بعضی از کارگران به محض انتشار ویروس کرونا، مجبور شدند به دلیل عدم وجود وسایل حمل و نقل به علت محاصره عقب بمانند. پس از برداشته شدن این قرنطینه ها، این احتمال وجود دارد که بساری از آن ها به سمت زادگاه ها یا روستاهای خود باز گردند. در حال حاضر، ممکن است مواد اولیه باشد و هزینه های برق متحمل نشود اما هزینه های دیگر باقی مانده ضرر مستقیم برای صاحبان کارخانه است.

صنعت پوشاک در تمام دنیا به شدت ضربه خورده است. فروشگاه ها بسته شده اند و تقریبا همه خریداران سفارش های آن ها را لغو یا به تعویق انداخته اند زیرا موجودی های بزرگی دارند. با انتشار کوید19 مقاصد عمده صادراتی هند، ایالات متحده و اروپا بیشترین آسیب را دارند. این سخت است که بگوییم چه زمانی این کشورها به حالت عادی باز می گردند و حتی اگر این کار را انجام دهند مصرف کنندگان به زودی هزینه های خود را آغاز میکنند.

علاوه بر تولیدی پوشاک ها همه تولید کنندگان ماشین آلات، نیز عملیات را به حالت تعلیق در آورده اند. آن ها نه توانایی ساخت ماشین را دارند و نه مشتری قادر به پذیرش تحویل می باشند.

تولیدی پوشاک ها و شرکت های هندی، باید بدون توجه به اقدامات دولت وابستگی خود را برای مقابله با چنین چالش هایی آغاز کنند که فقط ممکن است کمک های محدودی را ارائه دهد.

این صنعت ممکن است مدت زمان طولانی تری را برای بهبودی پس از قرنطینه به طول انجامد. ممکن است حداقل 6 تا4 ماه طول بکشد که مشاغل و تولیدی پوشاک ها به حالت عادی برگردند زیرا تخمین های ضرر مستقیم در حال حاضر دشوار است. انتظار می رود که شرکت های معتبر و قدرتمند و تولیدی پوشاک های صاحب برند سریع تر از لحاظ اقتصادی به بازار برگردند.

در ادامه همراه شما خواهیم بود.

دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است