برون سپاری تولیدی پوشاک ها

23 فروردین 1399

در مقاله قبل راجع به پارچه هایی با چاپ دیجیتال برای شما صحبت کردیم و دانستیم که تولید پارچه های با چاپ دیجیتال برای تولید کنندگان پوشاکی که فضای کافی ندارند بسیار به صرفه و مفید است. در این مقاله می خواهیم در مورد برون سپاری در صنعت نساجی و تولیدی پوشاک ها بحث کنیم با ما همراه باشید.

در صنعت نساجی و تولیدی پوشاک ها، برون سپاری یکی از تصمیمات سخت برای اتخاذ بسیاری از بازیگران صنعت است. از دهه های قبل، برون سپاری همواره از مزیت های اقتصادی جهانی به صنعت نساجی  و تولیدی پوشاک جهانی حمایت به عمل آورده است.

در اصل، برون سپاری در حال انتقال عملیات تجاری، محصولات یا خدمات به مناطق دیگر است. برون سپاری همه چیز را از فروش محصولات یا خدمات گرفته تا تغییر کل مشاغل به مکان های مختلف را پوشش می دهد.

این روند شامل انتقال فعالیت های عملیاتی به تامین کنندگان ارزش افزوده است. برون سپاری با هدف کوتاه کردن زنجیره تامین پوشاک و کاهش خدمات ارائه شده در داخل کشور ایجاد شده است.

بسیاری از تولیدی پوشاک ها، یافتن استراتژی برون سپاری مناسب برای تجارت خود را به چالش کشیده اند. همه آن تولیدی پوشاک ها به دنبال بازارهای بهتری برای بهره گیری از محصولات یا خدمات خود هستند که بیشترین سود را دارد. به این ترتیب برون سپاری همواره ثروت خوبی برای اقتصادی جهانی ایجاد کرده است.

در دوره رقابتی، تولیدی پوشاک ها در تلاش هستند که استراتژی برون سپاری مناسب را پیدا کنند. برون سپاری کلیدی برای بهبود جایگاه بازار در هر دو سطح استراتژیک و کاربردی با به حداقل رساندن هزینه های اضافی است.

NEARSHORING و ONSHORING دو شرکت برتر هستند که با استفاده از برون سپاری به این مرحله رسیده اند.

NEARSHORING: عبارت است از برون سپاری فرآیندهای تجاری، محصولات یا خدمات به کشورهای مجاور. در اصل مشاغل پوشاک شرط می بندند که به با هزینه کمتری با سفر و برگزاری جلسات شخصی بیشتر به کشورهای مجاور با هزینه کمتری به کار خود ادامه دهند.

این نوع از برون سپاری مزایای زیر را دارد:

  • ارتباط آسان است
  • سفر مقرون به صرفه
  • هزینه کم کار
  • سازگاری نزدیکتر فرهنگی

معایب این برون سپاری:

  • وابستگی فرهنگی
  • تعطیلات مختلف

این نوع از برون سپاری، مناسب برای تولیدی پوشاک هایی است که خواهان همکاری ثابت و واقعی در زمان واقعی با کارکنان داخلی خود هستند.

ONSHORING: به معنای برون سپاری تولیدی پوشاک ها به یک شهر دیگر در همان کشور است. این نوع برون سپاری شامل جابجایی فرآیندهای تجاری به مکانی با هزینه کمتری در مرز کشور است.

هدف از فروش این شرکت، انتقال کسب و کار  در جایی است که هزینه نیروی کاری و عملیات پایین تر باشد.

نتیجه:

بسته به وضعیت فعلی سازمان و اهداف برون سپاری تولیدی پوشاک ها می توانند برون سپاری مناسب را انتخاب کنند. بیشتر تولیدی پوشاک ها تیم هایی از راه دور را در کشورها یا شهرها هدفمند استخدام می کنند تا با هماهنگی سازمان همکاری کنند.

در ادامه با موضوعات جدید همراه شما خواهیم بود.

 

 

دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است