پارچه های زیست تخریب پذیر در تولیدی پوشاک ها

25 اسفند 1398

درآمد تولیدی پوشاک در مورد رسم و رسومات عروسی در کشور هند و این که هندی ها ارزش بسیار بالایی را برای عروسی های خود قائل هستند و هم چنین این که تولیدی پوشاک های هندی در این زمینه سودهای کلانی را به دست می آورند بحث کردیم. در این مقاله می خواهیم در مورد پارچه های تخریب پذیر در تولیدی پوشاک ها صحبت کنیم، ما همراه باشید.

امروزه پارچه های زیست تخریب پذیر مشکلات بزرگی را در زمنیه محیط زیست برای ما و تولید کنندگان پوشاک  حل کرده است. شاید ندانید، اما پلاستیک مبتنی بر نفت امروزه پر کاربرد ترین ماده  در صنعت مد و تولیدی پوشاک است. در تولیدی پوشاک ها پلاستیک ها به پارچه های زیادی مثل ارگانزا، نایلون، لیکرا و حتی چرم گاو و خز وگان( که در مطلب های گذشته در مورد آن بحث شد)، تبدیل می شوند. اما همین پلاستیک، بر رفاه حیوانات و محیط زیست تاثیر منفی می گذارد. پارچه های پلاستیکی پلیمرهای مصنوعی هستند که از مواد شیمیایی پایدار، سمی و زیست تخریب پذیر ساطع می شوند که تعادل هورمون ها به هم ریخته و باعث ایجاد سرطان می شوند.

علاوه بر همه این ها، پارچه های پلاستیکی می توانند صدها سال در محیط زیست زنده بمانند و اکوسیستم هایی مانند اقیانوس ها، رودخانه ها و خاک هایی که آلودگی شیمیایی دارند را مسدود کند. راشل کلوز، طراح گلدوزی و چاپ در لندن نوع جدیدی از دنباله را ایجاد کرده است که در پایان عمر پارچه، این پارچه به راحتی در محیط زیست تخریب می شود و دیگر آسیبی به محیط وارد نمی کند.

 برای ایجاد یک پارچه تخریب پذیر که می تواند مشکلات زباله و آلودگی ناشی از تولیدی پوشاک ها را حل کند، باید به پارچه ها را به دنباله های زیستی ارگانیک تبدیل کرد تا به راحتی در آب جوش حل شوند. ویژگی های پارچه های تخریب پذیر می توان به براق کننده زیستی بودن، تهیه شده از رنگ طبیعی، دارای گلیسرین میوه و نشاسته می باشند و هم چنین از استحکام و انعطاف پذیری برخوردار هستند.

پس از حل شدن، پارچه های تخریب پذیر تولیدی پوشاک ها به محلول کمپوست تبدیل می شود. این محلول با برگرداندن مواد مغذی موجود در رنگ طبیعی و گلیسرین میوه به محیط، گیاهان و محصولات زراعی باعث تغذیه آن ها می شود.

اسید پلیلاکتیک یک پلیمر تخریب پذیر ساخته شده از گیاهان و زباله های نان است. تولیدی پوشاک هایی که به اصول اخلاقی توجه دارند و سعی در رعایت این امر را دارند، در تولیدی لباس های خود عمدتا از پارچه های تخریب پذیر استفاده می کنند. اگر همه تولیدی پوشاک ها این اصل را رعایت کنند به محیط زیست دیگر آسیبی نخواهد رسید و کمک شایانی به این موضوع خواهد کرد.

پارچه های تخریب پذیری که در تولیدی پوشاک ها استفاده می شود، دوام و طول عمری بسیار زیاد را دارا هستند و در عین حال نیز به محض دور انداختن آن ها در محیط به راحتی تجزیه می شوند. بنابراین نتیجه می گیریم که هر چه تولیدی پوشاک ها از این پارچه ها استفاده کنند محیط زیستمان کمتر آسیب می بیند.

معامله سبز در تولیدی پوشاک های اروپا

با موضوعات جدید همراه ما باشید.

دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است