استفاده از مواد ارگانیک در تولیدی پوشاک ها

17 اسفند 1398

در چندین مقاله گذشته در مورد عواملی که در موفقیت تولیدی پوشاک ها نقش های اساسی دارد برای شما همراهان گرامی صحبت کردیم. در این مقاله می خواهیم در مورد این که تولیدی پوشاک ها باید در طراحی لباس های خود از شش نوع پارچه ارگانیک استفاده کنند برای شما مقاله ای را ارائه می دهیم.

در دهه 60 بیشتر مردم هنوز در دوختن لباس های خود و پوشیدن لباس های طراحی شده دچار نوعی انحصار گرایی بودند. با این حال، این بار مد آهسته به معنای بازگشت به دوختن لباس مانند دهه 60 نیست این یعنی دست یابی به مد پایدار با استفاده از مواد نوآورانه. می دانیم که امروزه تولیدی پوشاک ها پیشرفت های زیادی در زمینه طراحی لباس داشته اند. شش نوع ماده که تولیدی پوشاک ها باید استفاده کنند:

  1. مواد سازگار با محیط زیست از جلبک ها: جلبک ها گیاه آبی هستند که بیشتر در دریاچه های آب شیرین و برخی حتی در آب های نمکی و اقیانوس ها زندگی می کنند. به عنوان یک گیاه جلبک ها به دلیل ظرفیت بازیافت مقادیر زیادی برای محیط زیست عالی هستند. هم چنین به عنوان گیاهی با مواد مغذی فراوان در محصولات دارویی و مکمل های زیبایی اغلب نیز یافت می شوند. خوشبختانه در طول پنج سال گذشته، ما شاهد این گیاه زیبا یوده ایم که به بخش مهم در صنعت مد تبدیل شده است. یکی از دلایل اصلی استفاده از جلبک در صنعت مد این است که جلبک ها را می توان برای جایگزینی منسوجات  استفاده کرد. تا به امروز استفاده اصلی از جلبک ها در مد ایجاد مواد سازگار با محیط زیست و پایدار را به عمل آورده است  که می توان از آن در تولیدی های کفش، تولیدی پوشاک ها وغیره... استفاده کرد.
  2. چرم بدون آسیب از برگ آناناس: استفاده از چرم در صنعت تولیدی پوشاک، تا مدت ها به عنوان یکی از بهترین، مقاوم ترین و با کیفیت بالا در نظر گرفته می شد، یافتن جایگزینی که به همان اندازه مطمئن، مقاوم و با کیفیت باشد تا کنون یک کار سخت بوده است. اما امروزه از آناناس دور ریخته شده ماده ای به نام الیاف پینا کشف شده است که، به عنوان محصولی که بتوان جایگزین چرم شد در تولیدی پوشاک ها مورد استقبال قرار گرفته است. استفاده از برگ های آناناس نجات یافته از زباله ها، تبدیل به منابعی شده است که مارک های مد برتر تولیدی پوشاک ها در سراسر دنیا از آن استفاده کنند.
  3. خز وگان ساخته شده از جلبک دریایی: ماده فوق العاده دیگری که بسیار امروزه مورد استفاده قرار گرفته است، کوبا است. کوبا نوعی نوآورانه از خز بدون حیوانات است که از جلبک های دریایی تهیه شده است. این شرکت، اولین شرکت خز بیولوژیکی است که باعث شده از خز وگان به جای خز حیوانات در ساخت پوشاک استفاده شود. امروزه خزهای ساخته شده از گیاه خرچنگ به طور فزاینده ای رایج شده است.
  4. پشم عاری از حیوانات از پوسته های نارگیل: doormat، ماده ای فیبری است که بین پوسته سخت و پوشش بیرونی پوسته های نارگیل یافت می شود. از این ماده به عنوان یک الیاف طبیعی در تولیدی پوشاک ها، ساخت طناب یا تشک کف استفاده می شود.

در مقاله بعدی همراه شما خواهیم بود با ادامه همین موضوع.

دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است