عوامل موفقیت در تولیدی پوشاک ها(3)

16 اسفند 1398

در مقاله قبل در مورد عواملی که باعث موفقیت در بازار جهانی تولیدی پوشاک ها است برای شما عزیزان توضیح دادیم که در این مقاله به تکمیل مطلب پیشین برای شما همراهان خواهیم پرداخت.

ابزارهای فناوری اطلاعات که به پیشرفت تولیدی پوشاک ها کمک شایانی کرده است:

امروزه فناوری اطلاعات به بخش جدایی ناپذیری در صنعت پوشاک تبدیل شده است. با کاهش بار سرب، تولید کننده نمی تواند زمان زیادی را برای یافتن مشکلات بگذرانند و در اینجا نرم افزار کمک می کند. به عنوان مثال، داده های واقعی یک چرخ خیاطی به سرعت مدیر تولید کننده را هشدار می دهد در صورت کاهش بازده اقدامات اصلاحی را انجام دهد. از این رو،       نرم افزار نه تنها داده های محاسبه خروجی ها را در انتهای روز ذخیره می کند، بلکه به تجزیه و تحلیل در زمان واقعی می دهد تا بطور مداوم بر آن نظارت داشته باشد. با این حال، با توجه به طیف گسترده ای از راه حل های نرم افزاری ارائه شده توسط چندین شرکت، بسیار با احتیاط مطابقت نیازهای سازمان با پیشنهادات توسط نرم افزار بسیار مهم است. یک تولید کننده پوشاک نمی تواند  هزینه زیادی را برای یافتن مشکلات بگذارد  این جا جایی است که نرم افزار به کمک تولید کنندگان پوشاک آمده است. به عنوان مثال، داده های واقعی یک خط چرخ خیاطی به سرعت مدیر تولید کننده را هشدار می دهد در صورت کاهش بازده، اقدامات اصلاحی را انجام دهد.

از این رو نرم افزار، نه تنها داده های محاسبه خروجی ها را در انتهای روز ذخیره می کند، بلکه به تجزیه و تحلیل در زمان واقعی می دهد تا بطور مداوم بر آن نظارت داشته باشد.

توسعه محصول:

توسعه محصول، نجات حیات برای افزودن خریداران جدید و همچنین حفظ موجودیت های موجود است. با توجه به این که استراتژی محصول بخشی اساسی در استراتژی کلی تجارت است، تولید کنندگان پوشاک باید با نیازهای جهانی سازگار شوند. توسعه محصول نه تنها شامل سازگاری با تغییر طراحی و الزامات محصول است بلکه پایبندی به چرخه توسعه محصول کوتاه است. نوآوری های مدرن مانند فرآیند توسعه محصول دیجیتال با استفاده از فناوری های مجازی، این امکان را برای تولیدی پوشاک ها فراهم می کند که زمان چرخه توسعه محصول را از ماه ها به روز کاهش دهند. همچنین با مفهوم مشارکت های بلند مدت، خریداران ترجیح می دهند چندین محصول را از یک تولید کننده واحد تهیه کنند که بتوانند محصولات مختلفی را تهیه کنند. از این رو توسعه محصول فقط یک عامل مهم موفقیت نیست بلکه یک بخش اجتناب ناپذیر برای زنده ماندن در این رقابت جهانی است.            

خدمات به مشتری:

 محوریت مشتری فقط مربوط به بخش خدمات نیست. بلکه بیشتر مشاغل تولیدی را متحول می کند. برای تولیدکنندگان پوشاک مهم است که نه تنها محصولات مناسب را در زمان مناسب تولید کنند بلکه از نیازهای در حال تغییر نیز مراقبت کنند و دارای جهت گیری خدماتی مانند مدیریت حل مشتری، انعطاف پذیری و انطباق با طرح های جدید و داشتن ممیزی با کیفیت داخلی باشند. با تغییر خواسته های خریداران مانند چرخه عمر کوتاه کالاها و تعداد بالای واحدهای نگهدارنده سهام، مهم است که تولیدکنندگان پوشاک مشارکت های طولانی مدت را با مارک ها تشکیل دهند تا اطمینان حاصل شود که این دو مطابق با نیاز خریداران هم تراز و هم به روز می شوند.

در ادامه با موضوعات جدید همراه شما خواهیم بود.

دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است