پیشرفت های قاره اروپا در زمینه تولیدی پوشاک

29 بهمن 1398

در مطلب گذشته ما در مورد اهمیت استفاده از پنبه در کشور ترکیه و این که چه مشکلاتی در این زمینه تولیدی پوشاک های ترکیه را تهدید می کند برای شما عزیزان صحبت کردیم. درمقاله کنونی راجع به پیشرفت قاره آفریقا در زمینه پوشاک مطالبی را برای شما ارائه خواهیم داد.

جنبش پایداری مد و تولیدی های پوشاک در سراسر جهان از سر گرفته شده است، در این بین قاره آفریقا نیز در تلاش است که در این زمینه پیشرفت های چشمگیری داشته باشد. از یک نظر باید اشاره کرد که قاره آفریقا بیش از یک میلیارد جمعیت دارد بنابر این با اندکی تامل می تون فهمید که گزینه های پایدار تولیدی پوشاک تقریبا در دسترس نبوده و برای برآوردن متقاضان کافی نیستند. در حال حاضر تنها منبعی که قاره آفریقا پوشاک های موردنیاز کشور خود را از آن تهیه می کند تولیدی پوشاک های کشور چین است. و همان طور که می دانید لباس های این کشور ارزان قیمت و البته با کیفیت پایین به نسبت هستند.

اما این قضیه بدین معنی نیست که برندهای مد پایدار تولیدی پوشاک ها در این کشور وجود ندارد. به طور قطع برخی از مارک های موجود در بازار مد آفریقا در مناطق مختلف شهری قاره نفوذ کرده اند. اما مشکل این موارد از کمبود آن ها شروع می شود و همین مورد هزینه های زیادی را برای تولیدی پوشاک های این قاره می تراشد. این کمبود ها باعث تقاضای کمتر مردم برای خرید لباس از تولیدی پوشاک های خودشان می شود. اما این پایان داستان نخواهد بود.

 در زمانی که برندهای مد محصول تولیدی پوشاک های آفریقا برای قشر ضعیف قابل خرید نیست، لباس های دست دوم به میدان می آیند. با این حال آمار پیرامون بازار پوشاک دست دوم در آفریقا خیره کننده است. براساس مقاله از افشون آفریقا، حدود 80 در صد از کل مردم آفریقا لباس های دست دوم می پوشند. این امر به ویژه در غنا، بنین و کنیا صادق است.

این سه کشور سالانه بخش قابل توجهی از لباس های دست دوم را خریداری می کنند. همان لباس هایی که در اگر خریداری نشوند در محل های دفن زباله برای استفاده دوباره تولیدی پوشاک ها از آن ها بازیافت خواهند شد. این موضوع از این واقعیت ناشی می شود که بیشتر مناطق این قاره نمی توانند لباس کافی را برای همه ساکنان آفریقا بدون مکمل های مناسب ودست دوم تهیه کنند.

بسیاری از کشور ها در آفریقا با چالش های بسیاری روبرو هستند. به همین دلیل صنعت مد و تولیدی پوشاک به محض نیاز به غذا، مراقبت های بهداشتی و مسکن در مرحله مرکزی قرار نگرفته است.

صنعت مد و تولیدی پوشاک ها حدود  10 درصد از کل انتشار گازهای گلخانه ای در زمین را به خود اختصاص می دهد. این تعداد قابل وجهی است. این صنعت همچنین مقدار باور نکردنی از منابع، از جمله آب و انرژی را جذب می کند. علاوه بر این صنهت مد و تولیدی پوشاک ها یکی از بزرگترین منابع آلودگی کره زمین است.

اگرچه همیشه جیب های فقیری در آفریقا وجود خواهد داشت اما رشد طبقات متوسط و بالا قابل توجه بوده است. آفریقای جنوبی و کنیا هر دو برای نفوذ در مارک های لوکس تولیدی پوشاک ها آماده هستند.

در ادامه همراه شما خواهیم بود.

 

 

دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است