اهمیت استفاده از پنبه در تولیدی پوشاک های کشور ترکیه

16 بهمن 1398

در مقاله قبل در مورد پوشاک اداری زنان از منظر تولیدی پوشاک ها و این که زنانی که دارای شغل های اداری هستند چه نکاتی را باید در مورد طرز پوشیدن خود رعایت کنند را برای شما عزیزان به نمایش گذاشتیم.در این مقاله می خواهیم راجع به اهمیت استفاده کشور ترکیه از پنبه در تولید لباس های خود و هم چنین کمبود پنبه در این کشور برای شما مطالبی را ارائه دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

درکشور ترکیه، بخش استفاده از پنبه یکی از مولفه های اصلی در صنعت نساجی و تولیدی پوشاک های این کشور به شمار می رود. تصویر ترکیه به عنوان تولید کننده پوشاک با کیفیت بسیار شناخته شده است. تولید کننده های پوشاک ترکیه صادر کنندگان  قابل توجهی از لباس هایی هستند که بیشتر مواد تشکیل دهنده آن ها از پنبه است. هم چنین این که کشور ترکیه یک بازیگر مهم در صنعت پنبه است. ترکیه صادر کننده قابل توجهی از محصولات پنبه ای به اتحادیه اروپا می باشد. با این حال انتظار می رود که این بخش در سال جاری به دلیل رکود بازار داخلی و اقتصادی، شاهد رکود حاشیه ای نیز باشد.

صنعت نساجی سهم عمده ای در اقتصاد ترکیه دارد که طبق آمار داده شده 16 درصد از کل صادرات آن را تشکیل می دهد. از سال 1985 تا کنون تولیدی پوشاک های کشور ترکیه 90 میلیارد دلار در این بخش سرمایه گذاری کرده است.ترکیه در فهرست پنج کشور برتر بر اساس ظرفیت تولید نخ قرار دارد و در تولید لباس در جایگاه ششم قرار دارد.

 نزدیک به 36000 شرکت تولیدی پوشاک در در این بخش فعالیت می کنند. این کشور به صادرات، سرمایه گذاری های خارجی و اشتغال در صنعت منسوجات و پوشاک کشور کمک فراوان کرده است. علاوه بر این ترکیه به دلیل توسعه مداوم فناوری نوین و گسترش امکانات تولید در این کشور، وارد کننده عمده پنبه ای با کیفیت بالا از آمریکاست و باید در آینده نیز در این زمینه باقی بماند. طبق آمار، تولیدی پوشاک های ترکیه پنبه به ارزش 682 میلیون دلار در سال 2018 وارد کرده اند. و هم چنین در مناطقی از آنتالیا نیز پنبه کشت می شود. شهر آنتالیا از اواسط سال 2018 با رکود اقتصادی از جمله ارزش کاهش لیر روبه رو شده است. همین کاهش ارزش پول باعث شد که این کشور به کشت پنبه روی بیاورد. معمولا مزارع پنبه در ترکیه بین اواسط ماه مارس و اواسط ماه مه انجام می شود و هم چننی برداشت از اواسط آگوست تا نوامبر ادامه دارد. یک نکته قابل توجه این است که در فصل زمستان هیچ جایگزینی برای کاشت پنبه وجود ندارد.این شرایط باعث شد تا کشت کنندگان پنبه مزرعه ای را درست کنند که فقط به کشت پنبه در آن پرداخته شود و هیچ محصول دیگری در آن مزرعه قابل کشت نباشد.

در کشور ترکیه 550 مزرعه کشت پنبه وجود دارد که بیشتر آن ها متعلق به بخش های خصوصی هستند.

بنابر آن چه که در بالا ارائه دادیم می توان به اهمیت وجود پنبه در ساخت پوشاک پی برد و این که یکی از دلایل موفق شدن تولیدی پوشاک های ترکیه همین استفاده از پنبه در تولید پوشاک است. چرا که پنبه از لحاظ زیست محیطی و بازیافتی بسیار راحت تر و آسان تر قابل بازیافت به نسبت مواد دیگر است.

در ادامه با موضوعاتی از این قبیل همراه شما عزیزان خواهیم بود.

دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است

پروفایل سبد خرید خانه خرید عمده وبلاگ