مقرون به صرفه نبودن برندهای تجاری معروف

28 دی 1398

در مقاله قبل راجع به پنبه ارگانیکی در تولیدی های پوشاک و هم چنین مزایا و معایب آن برای شما عزیزان مطالبی را به نمایش گذاشتیم. در این مقاله می خواهیم در مورد این که برندهای معروف چرا پوشاکی که تولید می کنند هزینه آن برای مصرف کننده بالا است برای شما مطالبی را گردآوری کنیم.

تولیدی پوشاک های صاحب برند های معروف لباس هایی که تولید می کنند، هزینه زیادی برای مصرف کننده دارد به همین دلیل این برند ها در طبقه لوکس کالاها قرار می گیرند. در اصل تولیدی پوشاک های صاحب برند باید اولا سازگار با محیط زیست باشد در واقع تولید و استفاده از آن باید برای محبط زیست بی خطر باشد،  ثانیا به دور از ارزش های اخلاقی آن جامعه نباشد. هم چنین این که به نیروهای کاری که در این تولیدی ها مشغول به کار هستند دستمزد عادلانه داده شود و همچنین یک محیط کار ایمن برای آن ها فراهم گردد.

با این حال آیا برندهای معروف تولیدی پوشاک ها می توانند شرایط بالا را برآورده سازند و هم چنین این که کالاهای خود را با قیمت مناسب به دست فروشنده برسانند؟

فاجعه رانا پلازا که در آوریل  2013 در بنگلادش اتفاق افتاد، بخشی از چگونگی صنعت مد را به این کشور به نمایش گذاشت. بخشی که علاقه ای به دستمزد عادلانه و محیط کار ایمن ندارد. در حقیقت مرسوم است که شرکت های بزرگ و تولیدی پوشاک های صاحب برند تولیدات خود را به کشورهای جهان سوم واگذار کنند. هم چنین در این کشورها هزینه های نیروی کار کارگرانی که در تولیدی پوشاک ها مشغول به کار هستند احتمالا کم است، نرخ بیکاری زیاد است و هم چنین افراد محلی مایل به کار با درآمد کم در محیط های ناامن هستند.

در فاجعه رانا پلازا که باعث فروپاشی پنج کارخانه تولیدی پوشاک شد، 1132 نفر ان باختند. این پنج کارخانه تولیدی پوشاک، لباس هایی برای برند های معروف و صاحب نام تولید می کردند. علیرغم این که این ساختمان یک روز قبل از فاجعه ترک دیده بود، کارگران این تولیدی پوشاک مجبور شدند که به کار خود ادامه دهند و کارگرانی که از این عمل سرپیچی می کردند از دستمزد آن ماه خود محروم می شدند. بیشتر قربانیان این فاجعه زنان بودند. همانطور که گفتیم مد اخلاقی به دستمزد منصفانه و یک محیط کار ایمن برای افرادی که برای تولید اقلام مد کار می کنند اعتقاد دارد.

 مارک های مد پایدار در تلاش برای پاداش کاردستی خوب،  فراتر از حداقل دستمزدها می روند. بنابراین یکی از مهمترین دلایل گران بودن لباس های تولیدی پوشاک های صاحب برند این است که افراد درگیر در تولید یک کالا دستمزد عادلانه دریافت کنند و هم چنین این که محیط کار آن ها امن باشد. در نهایت هدف تولیدی پوشاک های صاحب برند کسب درآمد سریع از طریق تولید گسترده و قیمت های مناسب است. هم چنین این تولیدی پوشاک ها رفاه کره زمین و انسان های روی این کره را در درجه اول هدف خود قرار می دهند.

بشر هزاران سال است که از محصولات حیوانی مانند چرم و خز استفاده کرده است. با این حال، در این دوره راه های ارزانترو کارآمدتولید این محصولات حیوانی را کشف کرده اند. به عنوان مثال در عصر جدید به جای استفاده از انواع چرم ها از جایگزین های گیاهی استفاده می کنند.

در ادامه با موضوعات جدیدی همراهتان خواهیم بود.

دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است

پروفایل سبد خرید خانه خرید عمده وبلاگ