ارتباط تولید کنندگان پوشاک چین با رومانی

04 دی 1398

در مطالب قبل راجع به پایداری پارچه های استفاده شده در تولیدی پوشاک ها و راهکار های موثر در بازار پارچه برای فروش بیشتر و در نتیجه سود بیشتر تولیدی های پوشاک مطالب زیادی را برای شما عزیزان به نمایش گذاشتیم. در این مقاله می خواهیم در مورد ارتباط چین با رومانی از نظر رد و بدل پارچه و تجارت های کلان مطلب را آغاز کنیم.

صنعت نساجی و تولیدی های پوشاک رومانی در دوره اتحاد جماهیر شوروی رونق فراون گرفت. این کشور همچنین از نظر عرضه انواع پوشاک ها و راه اندازی تولیدی های پوشاک ستون اقتصاد کشور است و بازار پر رشدی دارد.  

گرچه صنعت نساجی و تولیدی پوشاک رومانی همانند یک دریای بیکران نیست اما باید از توانایی آن برای نوآوری مجدد خود قدردانی کرد. از سال 1989 تا پایان حکومت کمونیستی نیکولای چائوشسکو، رومانی بعد از روسیه بزرگترین ظرفیت تولید کل منسوجات و پوشاک را در کل بلوک شرقی داشت که در آن 800000 نفر استخدام شده بودند.

 فدراسیون کارفرمایان صنعت نساجی و تولیدی پوشاک استدلال می کند که صنعت منسوجات و تولیدی پوشاک هنوز هم از نظر اشتغال و صادرات نقش مهمی را در اقتصاد رومانی دارا می باشد. آمار ها نشان ها می دهند که در این صنعت حدود 9/700، شرکت وجود دارد که از این تعداد 5/825 نفر در ساخت لباس در تولیدی های پوشاک مشغول به فعالیت هستند اما این روند اشتغال به تدریج کاهش یافت تا جایی که به 20000 هزار نفر رسیده است. کل صادرات که چیزی حدود 80درصد از تولید را تشکیل می دهد، از 6 میلیارد یورو فراتر رفته و بیش از 9 درصد از صادرات رومانی را به خود اختصاص می دهد.

براساس تحقیقات به عمل آمده در این زمینه، بخش اصلی منسوجات و تولیدی پوشاک ها(ریسندگی، بافندگی) به دلیل کمبود سرمایه و شرایط محدودکننده اعتبار فرصت های کمی برای هدایت مجدد خود به بازارهای سودآور به دست آورد.  بین سال های 2008 تا 2013، تحت تاثیر بحران های مالی  و اقتصادی  شرکت های نساجی و پوشاک رومانی روندی نزولی را تجربه کردند که باعث شد تا بسیاری از قرارداد های خود را که با کشورهای دیگر بسته بودند لغو کنند. در این شرایط که رومانی در وضعیت اقتصادی وخیمی قرار داشت،  کشور چین با سرمایه گذاری در رومانی توانست که به پیشرفت های چشم گیری دست پیدا کند تا جایی که امروزه آیتم های مد و سایر محصولات نساجی ساخته شده در چین را می توان به راحتی در پایتخت رومانی به وضوح مشاهده کرد.

چینی ها یک بازارچه به اسم اژدها در رومانی برای خود دایر کرده اند که در این مجموعه علاوه بر فروش پوشاک، مغازه هایی مبنی بر فروش مبل، عروسک و ... دایر کرده اند.

با این حال، بر اساس گزارش مشترکی که توسط موسسه ملی آمار رومانی و بانک مرکزی رومانی منتشر شده است، دستمزد کارگران در تولیدی پوشاک های رومانی پایین تر از دستمزدی است که در توسط کارمندان در صنایع دیگر به دست می آید. متوسط در آمد ماهانه یک کارگر شاغل در تولیدی پوشاک های داخلی 2508 دلار می باشد. تولیدی کنندگان پوشاک رومانی اظهار داشتند که آن ها در جستجوی دستمزد بیشتر چندین بار مورد حملات کارگرانی قرار گرفتند که به سمت غرب اروپا حرکت کرده و به اروپای غربی منتقل شده است.

قابل توجه است که این کشور از نظر مهاجرت بعد از سوریه رتبه دوم را دارد. بین سال های 2007تا 2015 حدود 4.4میلیون رومانیایی برای کار به خارج از کشور مهاجرت کردند.

در مطلب بعدی باز در خصوص همین موضوع همراه شما خواهیم بود.

دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است