دانستی های یک کمد لباس

18 مهر 1398

در مقاله قبل راجع به مسئولیت های مربوطه در حیطه تولیدی پوشاک مطالبی را به دست آورده و در اختیار شما عزیزان قرار دادیم و از همین راه اطلاعات زیادی را در این زمینه به دست آوردیم.  در این مقاله می خواهیم در مورد موضوعی که شاید همه ما تجربه آن داشته ایم به نام کمد لباس کپسول برای شما مطالبی را ارائه دهیم.

کمد لباس کپسول روشی مدرن و پایدار برای نزدیک شدن به مصرف لباس است. از دید تولیدی های پوشاک کمد لباس کپسول ممکن است که دیگر تعریف دقیقی نداشته باشد اما این طرز تفکر مصرف کنندگان در مورد لباس خود را تغییر می دهد. کمد لباس آگاهانه با چند قطعه با کیفیت بالا یک راه حل پایدار برای مشکلاتی که در تولیدی های پوشاک ممکن به وجود آيد، می باشد.

خریداران جوان تر به دنبال مد به حرکت کمد لباس کپسول می پردازند و به این ترتیب صنعت تولیدی پوشاک را مختل می کنند. در این جا گذشته، حال و آینده کمد لباس کپسول و چند قطعه خاص است که بسیاری از مصرف کنندگان برای تکمیل ظاهر مینیمالیستی خود به دنبال آن هستند.

سوزی فاکس، صاحب تولیدی پوشاک واروبار لندن ابتدا اصطلاح (کمد کپسول) را در اوایل دهه 1970 میلادی ابداع کرد.فاکس یک کمد کپسول را به عنوان یک مجموعه کوچک از وسایل ضروری لباس در تولیدی پوشاک خود توصیف کرد که هرگز از سبک خارج نمی شوند. کمد کپسول اصلی در تولیدی پوشاک فاکس شامل، دامن، شلوار، تاپ و کت با چند مورد فصلی است که در سرتاسر آن فلفل زده شده است.

این ایده از ابتدا طلایی بود، اما دوناکاران این مفهوم را حتی در سال 1985 محبوب تر کرد. وقتی که خط خود را از هفت قطعه حرفه ای قابل تعویض منتشر کرد. این هفت قطعه آسان از لباس همان طور که اکنون آن ها را شرح می دهیم، ویروسی شد. محبوبیت کمد لباس کپسول با گذشت سال ها به طور خاص در تولیدی های پوشاک انگلیس، آمریکا رو به افزایش بود.

اکنون یک اصطلاح رایج است که به مجموعه ای کوچک از لباس های قابل تعویض اشاره می کند و به پوشنده این امکان را می دهد که تعداد زیادی لباس را از لحاظ هماهنگی را در تولیدی های پوشاک را با هم انتخاب کند. کلید کمد کپسول درتولیدی های پوشاک ترکیبی از سبک های کلاسیک و رنگ های خنثی است.

پنج قانون اساسی وجود دارد که در تولیدی های پوشاک هنگام ایجاد کمد لباس کپسول باید رعایت شود. هنگامی که مصرف کنندگان از این ملاحظات ساده پیروی می کنند می توانند به راحتی یک کمد لباس کپسول طولانی مدت و هماهنگ تولید کنند که متناسب با این لایحه باشد. 

در ادامه می خواهیم چندین دستورالعمل رسمی برای ایجاد یک کمد لباس کپسول در تولیدی های پوشاک که باید رعایت شود را توضیح دهیم.

  1. شکل بدن: هنگامی که خریداران  می دانند چه برش ها و استایل هایی به نظر می رسد که به بهترین شکل در بدن خود مشاهده می کنند قادر به حداکثر رساندن خود به این ظاهر هستند و از سایر لباس های غیر ایده آل خود داری می کنند. هر قطعه کمد لباس کپسول در هر تولیدی پوشاک باید متناسب با ترکیب بدن، منحصر به فرد به نظر برسد.
  2. پوست: به طور مشابه با توجه به فرم بدنه، خریداران باید به رنگ هایی توجه کنند که به ظاهری سالم و درخشان کمک می کند.
  3. طرح رنگ: یک کمد لباس کپسول در یک تولیدی پوشاک  به طور معمول از یک یا دو رنگ تشکیل شده است که به خوبی با یکدیگر به هم میخورد.
  4. شکل ها و الگوها: بعضی از الگوهایی که در تولیدی های پوشاک تولید می شود بخشی از مد های زود گذر هستند و ممکن است سن آن ها را بیشتر از سایرین نشان دهد. افرادی که به دنبال ایجاد یک کمد لباس کپسول بی انتها هستند باید به الگوهای کلاسیک مانند نوار ها روی آورند.

در ادامه با موضوعات جدیدی همراه شما خواهیم بود.

 

دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است