جنبش به سمت لباس شنا اخلاقی

27 شهریور 1398

در مقاله قبل راجع به این که برندهای معروف تولیدی های پوشاک مانند برند زارا، تا چه اندازه به تعهدات خود در زمینه استفاده از  پارچه پایدار عمل می کند و این کار چه تاثیر مثبتی می تواند داشته باشد مطالبی را گردآوری کرده  و برای شما عزیزان ارائه دادیم.

در این مطلب قصد داریم که راجع به لباس شنا و تولید آن صحبت کنیم  و مطالبی را به نمایش بگذاریم. روند سریع مد در تولیدی های پوشاک به مقادیر بی سابقه ای از پسماند های نساجی کمک کرده است و لباس شنا نیز از این قاعده مستثنا نبوده است. خوشبختانه بسیاری از مارک ها و برند های مخصوص در تولیدی های پوشاک، سوار موج دوستدار محیط زیست به سمت شیوه های تولید لباس شنا مسئولانه تر و اخلاقی تر هستند.

در این بین مشکلاتی در خصوص لباس شنا وجود دارد که در ادامه بیشتر راجع به آن بحث خواهیم کرد. با روند مداوم تغییر لباس، به خصوص لباس شنا پس از گذشت یک فصل، لباس شنا در محل های دفن زباله پایان می یابد.

یکی از مهم ترین مسائل سیستم فعلی شنا این است که حجم کاملی از لباس شنا تولید شده باید به محل های دفن زباله انتقال پیدا کند. میزان لباس شنای محبوب فقط یکی از مهم ترین موضوعات صنعت است اما لباس شنای معمولی ارتباط بیشتری با ترکیب دارد.

روندهای قطعی در تولیدی های پوشاک، لباس شنا معمولی از مقادیر نگران کننده مانند پلاستیک برای تولید محصول خود استفاده می کند.  بیشتر مارک های لباس شنا به دلیل خاصیت رطوبت و کشش کلاسیک خود به نایلون، پلی استر  ک می کنند. هم چنین این که تولید این مواد مصنوعی و موثر نسبتا ارزان است.

اما مشکل استفاده از پلاستیک در تولیدی های پوشاک به طور گسترده ای شناخته شده است. این پلاستیک استفاده شده در لباس شنا، وقتی دور ریخته شود سال ها در محل دفن زباله ها و حتی اقیانوس ها قرار می گیرد. این امر به ویژه در مورد پلاستیک های تولید نساجی و تولیدی های پوشاک صادق است.

بازیافت نساجی در تولیدی های پوشاک  هنوز به همان روشی که اشکال دیگر بازیافت در آن جریان داشته باشد وارد جریان اصلی نشده است. این بدان معنی است که تن پارچه های پلاستیکی، از جمله لباس های حمام غالبا بدون کنترل باقی می مانند. اما مشکل مواد لباس شنا همچنان ادامه دارد. برندهای لباس شنا معمولی در تولیدی های پوشاک نه تنها از روش های تولید ارزان استفاده می کنند، بلکه هدف آن ها این است که اطمینان حاصل کنیم که هر قطعه کوتاه ترین طول عمر را دارد.

به طور خلاصه لباس شنا از هم جدا می شود که این امر در تولیدی های پوشاک در واقع به هدف است. هنگامی که سبک های متغیر و ساخت ارزان لباس شنا را ترکیب می کنید، دستور تهیه مقادیر انبوه زباله های نساجی را می گیرید.

خوشبختانه حرکت بزرگی به سمت لباس شنای اخلاقی در تولیدی های پوشاک انجام شده است. این لباس های با کیفیت بالا و ماندگار با مسئولیت پذیری می توانند زباله های نساجی را مهار کنند. بسیاری از مارک های تولید شده توسط تولیدی های پوشاک هم چنین به دنبال مواد طبیعی و منعکس شده هستند بنابراین روند تولید به همان اندازه با محیط زیست سازگار است.

در ادامه با موضوعات جدید از همین قبیل همراه شما خواهیم بود .

دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است