تاثیر کاهش صادرات پنبه در صنعت نساجی و پوشاک

25 شهریور 1398

در مقاله قبل دیدیم که هند چند درصد از واردات پارچه های پلی استر و ... را تشکیل می دهد و این که صنعت نساجی تا چه اندازه در این زمینه نقش داشته است مطالبی را در اختیارتان قرار دادیم. در این مقاله راجع به این که در صورت نبودن پنبه چه پارچه هایی می توانند در تولیدی های پوشاک جایگزین شوند برای شما مطالبی را گردآوری کرده ایم که برای شما به نمایش بگذاریم.

با کاهش صادرات پنبه بسیاری از شرکت ها و تولیدی های پوشاک به دنبال جایگزین مناسبی هستند. اما در این صورت این سوال پیش می آید که آیا می توان پنبه را جایگزین کرد؟

می دانیم که پنبه یک منبع بسیار پرکاربرد در صنعت تولیدی پوشاک است، و بیش از 17 میلیون تن سالانه در سطح جهان تولید می شود. این تقاضای تولیدی های پوشاک زیاد است و با کاهش صادرات نخ پنبه، مسائل به ویژه دشوار تر می شود. بر اساس گزارشی که اخیرا از طرف تولیدی های پوشاک صورت گرفته، 33 درد کاهش صادرات نخ پنبه از هند رخ داده است. این امر تاثیر بزرگی در تولید پوشاک داشته و شکار گزینه های مختلفی را آغاز کرده است. پس از انجام تحقیقات، تولیدی های پوشاک این چهار محصول را به همان         اندازه پنبه عالی نشان دادند و به این نتیجه رسیدند که گیاهانی مانند کنف، بامبو و رامی بسیار پایدار هستند.

کنف: این گیاه از دید تولیدی های پوشاک مزایای زیادی نسبت به پنبه ایجاد می کند و بار دیگر زمان خود را برای سلطنت عالی ثابت کرده است. تولیدی های پوشاک به این نتیجه رسیدند که گیاه کنف به زمین کمتری برای رشد احتیاج دارند و هم چنین این که محصول بیشتری را می توان در یک قلمرو کوچکتر پرورش داد. از دیگر مزایای گیاهان کنف که تولیدی های پوشاک به آن پی بردند این است که این گیاه به آب بسیار کمی به نسبت پنبه احتیاج دارد.

گیاه بامبو و مزیت های آن: گیاه بامبو مانند گیاه شاهدانه به مقدار قابل توجهی آب برای رشد نسبت به پنبه احتیاج دارد. با این حال زیبایی واقعی این گیاه از دید تولیدی های پوشاک در توانایی خود برای تکثیر خود نهفته است. منظور  تولیدی های پوشاک  از این امر این است که بامبو می تواند به تنهایی رشد کند بدون نیاز به پیوند مداوم. محصول نهایی بامبو برای بوت شدن بسیار باور نکردنی است و اغلب با پنبه مصری که یکی از بهترین مواد موجود در بازار است و در تولیدی های پوشاک بسیار مورد استقبال قرار می گیرد، مقایسه شده است.

گیاه رامی: این گیاه نسبت به دنیای نساجی و تولیدی های پوشاک  ناشناخته است، اما قطعا سزاوار توجه بیشتر است. تولیدی های پوشاک بعد از بررسی هایی که روی گیاه مورد بحث داشتند به این موضوع پی بردند که، فیبر موچود در گیاه رامی درخشش ابریشمی دارد و نسبت به پنبه بسیار جذاب تر است. در گذشته در تولیدی های پوشاک تقاضای زیادی برای تولید فیبر وجود داشته است اما منابع کافی برای تامین تقاضاها وجود نداشته است. با این حال شکی نیست که در پایان شکی نیست که همه کارها ارزش ان را دارند، زیرا رمی محصولی تنفس و راحت را تهیه می کند.

در ادامه با موضوعات و مبحث های جدید در زمینه تولیدی پوشام همراه شما خواهیم بود.

دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است