بلاگ تین

افراتین

تجارت پارچه و شیوه های تجارت در عصر حاضر تولیدی های پوشاک

در مطلب قبل روی موضوع این که چین تجارت بازار پوشاک و منسوجات نیجریه را تا چه اندازه ویران کرده است و این که از  راه قاچاق پارچه های تولیدی خود را با برند آفریقا به کشور نیجریه می فرستاد و از این طریق موجب می شد که بازار تولیدی پوشاک به طور کل کساد شود و بسیاری از کارگرانی که از این راه وسایل معیشت خود را به دست می آوردند کار خود را از دست بدهند، برای شما عزیزان مطالبی را گردآوری کرده و در اختیار شما قرار دادیم.

بسیاری از عواملی که تجارت جهانی پارچه را درتولیدی های پوشاک در نوبت هزاره و حتی طی یک دهه گذشته شکل داده است، به سرعت در حال سیر روندهای جدید عصر هستند.  اگر تاجران به خاطر راحتی کار خود، زنجیره ارزش صنعت جهانی پوشاک و مد را منعقد کند، سرنوشت بخش عظیم این صنعت به نحوه تولید و معامله پارچه بستگی قابل توجهی خواهد داشت.

ماهیت تجارت، ماهیتی روان است، به گونه ای که جنگ های تجاری و ژئو سیاسی را غیر قابل پیش بینی می کند. بنابراین برای گرفتن تصمیمات آگاهانه راجع به این که تجارت تولیدی های پوشاک در گذشته به چه شیوه ای بوده   و درک برخی از روندهای کلیدی صنعت که چه تاثیر مثبتی بر تجارت الان تولیدی های پوشاک گذاشته است، باید دقت های لازم را به عمل آورد.

رویدادهای بین المللی پارچه مکان های مناسبی برای شروع هستند بدین منظور که این مکان ها قطب های شلوغی هستند و معاملات تجاری تولیدی های پوشاک در این جا هم سرعت و هم جهت تجارت به وجود آمده است.

پارچه مونیخ (MFS) می تواند شروع مناسبی برای پیشرفت روند در تجارت تولیدی های پوشاک باشد. نمایشگاه بین المللی تولیدی پوشاک مونیخ هر ساله دوبار برگزار می شود، بیش از 1000 تامین کننده ی بین المللی از 40 کشور دنیا از جمله بسیاری از تولید کنندگان مشهور پارچه و لوازم جانبی، پارچه ها و لباس های خود را به نمایش می گذارند.

مدیر عامل MFS که شاهد وقوع این رویداد در طی سال ها بوده اظهار داشت: طی ده سال گذشته هم صنایع نساجی و هم تولیدی پوشاک دچار انقلاب عظیمی شده است. هنوز MFS یکی از مهمترین نمایشگاه های بین المللی پارچه، کنفرانس های تخصصی با کارشناسان معتبر در این مورد موضوعات را در گذشته های دور آغاز کرده است.

همچنین MFS میزبان تامین کنندگان و کارخانه های تولیدی پوشاک و پارچه از سراسر جهان است که متخصص در طیف گسترده ای از محصولات می باشد.

تولیدی های پوشاک اخیرا شاهد تغییر در نحوه تجارت بوده اند، به ویژه در کشور های در حال توسعه این تغییرات بیشتر قابل ملاحضه است. واردات نساجی متنوع تر می شود و این باعث ایجاد الگوی تغییر در صنعت تولیدی پوشاک جهان شده است.

در طول 12 سال گذشته تولیدی های پوشاک شاهد، بسیاری از عوامل مهم مانند نرخ، قوانین، عوارض، تعرفه ها و فرآیند های مداوم  در حال تغییر نحوه ساخت مواد بر نحوه تجارت پارچه در سطح جهانی بوده اند.

در ادامه با موضوعات جدید در زمینه ی تجارت و صنعت تولیدی های پوشاک مطالبی را جمع آوری کرده و در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

نظر خود را درباره این پست ارسال کنید