بلاگ تین

افراتین

تاثیر تولیدی های پوشاک چینی بر روی بازار پوشاک آفریقا

در مقالات قبل راجع به این که برای تهیه یک لباس چه مراحلی باید طی شود از مرحله برش تا مرحله طراحی برای شما عزیزان مطالبی را گرد آوری کرده و در چندین مقاله ارائه دادیم. در این مقاله با موضوع علت سقوط صنعت منسوجات و تولیدی های پوشاک همراه شما خواهیم بود.

صنعت تولیدی پوشاک و منسوجات پنبه ای که اخیرا در نیجریه شکوفا بود، به محاصره صنعت نفت در محوطه مرکزی دست زد و واردات چین در بازار شکوفا شد. صنعت تولیدی پوشاک همچنان به نظریه خوشه صنعتی توجه می کنند.

 این تئوری صنعت پوشاک در اصل می گوید که برای شرکت های هر بخش این که یک دسته از تولیدکنندگان رقیب متقابل، تامین کنندگان تخصصی و موسسات پشتیبانی( مراکز تحقیقاتی، مدارس، خدمات بازرسی، شرکت های حمل و نقل و غیره..) باشند یک مزیت بزرگ محسوب می شود.

در بسیاری از کشورها بخش نساجی و تولیدی پوشاک از وجود خوشه های صنعتی بسیار سود می برد. اما درست مانند شرکت های انفرادی، این خوشه های صنعتی  نیز آسیب پذیرند.

به گفته رئیس جمهور نیجریه اشتغال در صنعت منسوجات و تولیدی پوشاک نیجریه از 60000 هزار نفر در دو دهه گذشته کاهش یافته است. بسیاری از کارخانجات منسوجات و تولیدی های پوشاک نیجریه در پایتخت این کشور تعطیل شدند. بسیاری از کارگرانی که در تولیدی های پوشاک و کارخانجات منسوجات مشغول به کار بودند، وسایل معیشت خود را با وجود مهارت های زیادی که در این زمینه داشتند، از دست دادند.

بعد از بررسی های بسیار تولیدی های پوشاک نیجریه در خصوص این موضوع که چه عاملی باعث سقوط منسوجات  و تولیدی های پوشاک شده است، به این نتیجه رسیدند که چین به عنوان یک یک بازیگر اصلی در بخش منسوجات و تولیدی های پوشاک مانند یک اژدهای دو سر  عمل می کند. بخش تولیدی پوشاک بسیار رقابتی در چین وجود دارد که بسیاری از رقیبان خود را در مقیاس کوچکتر را در سراسر آفریقا، آمریکای لاتین و آسیا با تسلط فزاینده در تجارت جهانی صنعت تولیدی پوشاک  ویران کرده است.

هم چنین این که، چینی های متعارض بازار نیجریه را کاملا به خود جلب کرده است که رقابت را برای تولیدی های پوشاک خود نیجریه تقریبا غیر ممکن ساخته است.

پارچه های چینی اکنون برای این که در صحنه رقابت باقی بمانند، پارچه های تولیدی خود را با برند تقلبی ساخت آفریقا به بازار تولیدی های پوشاک عرضه می کنند. این نوع تجارت، قبلا یک تجارت بین الملی پنهان بود، اما امروزه به طور آشکار این کار صورت می پذیرد.

پارچه های تقلید چینی، از طریق کوتونو( در جمهوری بنین)، از یکی از بزرگ ترین بنادر در غرب آفریقا است که وارد می شوند، سپس به صورت قاچاقی به نیجریه وارد می شوند و از این طریق بازار تولید های پوشاک و منسوجات نیجریه  به طور کلی کساد می شود. تخمین زده می شود که این تجارت حدود 2 میلیارد دلار در سال باشد که معادل تقریبا یک پنجم از کل واردات سالانه نخ، پارچه، و پوشاک در کل صحرای آفریقاست. به همین دلیل تیم کارشناسان  بعد از بررسی های بسیار به این نتیجه رسیدند که صنعت نساجی نیجریه در آستانه سقوط قرار دارد..

در ادامه با موضوعاتی از این قبیل همراه شما هستیم.

نظر خود را درباره این پست ارسال کنید