بارگذاری

بلاگ تین

افراتین

برند سازی یک تولیدی پوشاک (۳)

در این پست پیرو چند پست قبلی در نظر داریم برای شما عزیزان راجع به برند سازی، یا به طور کلی بهتر است بگوییم به تعریف دقیق برند در یک تولیدی پوشاک بپردازیم. در این پست بیشتر به برند سازی اینترنتی یک تولیدی پوشاک می پردازیم و مطالبی در این باب برای شما عزیزان ارائه خواهیم داد. در پست های قبل تر درباره مساله تکنولوژی و تولیدی های پوشاک و همچنین تولیدی های پوشاکی که سفارشات خود را از صفر تا صد اینترنتی انجام میدادند مطالبی را برای شما عزیزان ارائه دادیم.

تولیدی های پوشاک باید برای تبلیغ هرچه بیشتر محصولات خود از طریق رسانه اجتماعی علاوه بر معرفی برند محصول مورد نظر خود درباره محصول نیز توضیحاتی مانند جنس محصول، رنگ، قیمت محصول و غیره برای مخاطبانی که قصد دارند از طریق اینترنت خرید خود را انجام بدهند. تولیدی های پوشاک با این کار ارزش محصول خود را به مشتری تحویل می دهد.

مشتریانی که از طریق آنلاین قصد خرید را دارند می خواهند بدانند که با چه کسی در ارتباط هستند و شفافیت موضوع برایشان آشکار شود.

بنابراین از فروشندگانی که در پشت صحنه حضور دارند و فروش آنها اینترنتی است انتظار می رود که هیجان و شور و اشتیاق برای کسب و کار در وب سایت نمایش داده شود تا مشتری اطمینان خاطر پیدا کند.

می دانیم که امروزه بیشتر تولیدی های پوشاک از طریق تجارت الکترونیک کسب درآمد می کنند. این نوع از تجارت هم سختی های خاص خود را دارد.

اگر یک تولیدی پوشاک بخواهد همیشه در صحنه رقبت باقی بماند و حضور فعال داشته باشد باید وب سایت و محصولات خود را بروز نگه دارد، با این کار تعداد بازدیدکنندگان خود را افزایش می دهد و درنتیجه باعث فروش بیشتر و سود بیشتر می شود.

یک تولیدی پوشاک باید به معنی واقعی کلمه بتواند سایت خود را زنده نگه دارد،یعنی همیشه با گذاشتن محصولات جدید، مطالب جدید وغیره... به یک سایت پر مخاطب تبدیل شود.

اگر تولیدی های پوشاک بخواهند رضایت مشتریان خود راجلب کنند و مشتریان ثابتی پیدا کنند باید در سایت خود یک بخش را به صفحه محصولات خود اضافه کنند. صفحه ای که وقتی یک مشتری محصولی از محصولات آن تولیدی پوشاک را خرید، فروشندگانی که در پشت صحنه در حال انجام دادن کار مشتری می باشند بتوانند مشتری را مشتاق کنند که علاوه بر خریدی که انجام داده خریدهای دیگری را نیز داشته باشد. به عنوان مثال هنگامی که مشتری یک پیراهن را خریداری کرد در کنار آن یک کراوات یا کت را که از لحاظ رنگ و ...هماهنگی لازم را با پیراهن مورد نظر داشته باشد ترغیب شود که خرید کند. یا اگر مشتری در حال بازدید یکی از صفحات وب سایت است مطلب آنقدر قوی و بامحتوا باشد که کاربر را به دیگر صفحات وب سایت تولیدی بکشاند و بازدیدی از بقیه صفحات نیز داشته باشد.

در حالی که اینترنتی شدن بخشی از فروش تولیدی های پوشاک خرید را برای انسان ها تا حدی راحت کرده است، اما مشکلاتی راهم می تواند در پی داشته باشد، جنبه هایی که نمی تواند به دلیل ماهیت خود تغییر کند.

 با وجود این که مشتریان فرصت خرید لباس حتی از خانه پیدا می کنند اما هیچ راهی برای آن ها وجود ندارد که صددرصد اطمینان داشته باشند که لباس خریداری شده متناسب آن ها باشد. بنابراین این نگرانی در خرید آنلاین برای مشتریان را به وجود می آورد که باعث هدر رفتن هزینه ای که بابت خرید لباس کرده اند می شود در این صورت از سایت تولیدی پوشاک مورد نظر انتظار می رود که برای مشتریان خود امکان بازگشت محصول را فراهم کنند.      

تولیدی های پوشاک باید به این نکته توجه کنند که برای مشتریانی که همیشه از فروشگاه های اینترنتی آن ها خرید می کنند تسهیلاتی را نسبت به بقیه مشتریان خود در نظر بگیرند.

مثلا یک مشتری همیشگی برای ورود به سایت تولیدی پوشاک مورد نظر خود نباید هربار از او درخواست شود که برای ورد رمز اینترنتی خود را وارد کنید. به این گونه مشتریان ثابت باید عضویت داد در این صورت هم، اعتماد و اطمینان مشتریان خود را جلب خواهید کرد.

تولیدی های پوشاک از ایمیل نه تنها برای بازاریابی فروشگاه های اینترنتی خود استفاده می کنند بلکه از آن نیز برای یجاد رابطه با مشتریان نیز بهره می برند. این تولیدی های پوشاک، کمپین های بازاریابی ایمیل هوشمند را برای ارائه تجربه خرید شخصی به مشتریان خود عرضه می نماند. ما امرزه در عصری زندگی می کنیم که اینترنت حرف اول را در زندگی همه ما می زند.

امروزه مارک های لباس باید کاملا شفاف و صادقانه باشند، در عصری که اینترنت نبود یک شرکت تولیدی پوشاک می توانست با مشتری به طور جداگانه کار می کرد اما امروزه یک مشتری اگر از لباس مورد نظر خود که از طریق اینترنت خریداری کرده است را ناراضی باشد می تواند به کمک همین رسانه های اجتماعی نام تجاری برندی که از آن لباس خود را خریده است را لکه دار کند و به آن تولیدی پوشاک ضررهای غیر قابل جبرانی را وارد کند.

در پست بعدی این مقاله را ادامه خواهیم داد و درباره برندسازی اینترنتی بخصوص برندسازی با استفاده از وب سایت با شما عزیزان خواهیم بود.

نظر خود را درباره این پست ارسال کنید