برند سازی یک تولیدی پوشاک (۱)

30 آذر 1397

در مقالات قبلی مطالب زیادی درباره تبدیل شدن به یک تولیدی پوشاک موفق و صاحب برند را مطرح کردیم. در این مقاله نگاهی متفاوت به برندهای مشهور و حربه های آنها برای تبدیل شدن به یک برند جهانی خواهیم داشت و با ریزه کاری های این برندها برای مشهور شدن آشنا خواهیم شد.

امروزه در زمینه تولید پوشاک شاهد تولید لباس هایی هستیم که با نام تجاری معروف به خود توانسته اند به درآمد های بالایی دست پیدا کنند، از طرفی نیز اگر یک تولیدی پوشاک بخواهد لباس های خود را به بازار عرضه کند و برند مختص به خود را در بازار گسترش دهد و معروف شود و از همین راه به درامد های بالایی برسد باید هزینه های هنگفتی را متحمل شود.

بهترین راه تبلیغ تولیدی های پوشاک برای نام تجاری کالای خود، از طریق بازاریابی اینترنتی و تعامل با رسانه های اجتماعی است، چرا که امروزه با پیشرفت های تکنولوژی بیشتر مردم خرید های خود را اینترنتی انجام می دهند. امروزه دیگر بازاریابی از طریق خرده فروشی و سنتی رواج چندانی در صنعت تولیدی پوشاک ندارد.

چند ایده در زمینه بازاریابی برند های لباس تولیدی پوشاک که باعث معروفیت هرچه یشتر برند ها در بازار می شود را برای شما ارایه می دهیم:

1 - ایجاد یک مفهوم جدید برای برند:

 یکی از کار هایی که تولیدی های پوشاک برای نام تجاری کالای خود باید انجام دهند و یک فاکتور متمایز ایجاد کنند، یک شعار است، این شعار باید مرتبط با بازار هدف تولیدی پوشاک باشد و با مخاطب تولیدی پوشاک ارتباط عاطفی برقرار کند. یعنی به عنوان مثال اگر مخاطب مد نظر شما جنس مونث باشد که مسافرت را دوست دارد شعار شما چیزی با مضمون هایی مثل: سفر با نگرش و یا قدرت پوشیدن باشد. علاوه بر این تولیدی پوشاک ها می توانند برای نام تجاری خود ابعاد دیگری را در نظر بگیرند.

در این جا چند نمونه از مفاهیمی که برخی از برندهای بزرگ تولیدی پوشاک در دنیا ایجاد کرده اند و امروزه سرزبان ها افتاده است را مثال میزنیم:

            * سبک levis و ایجاد یک داستان برای هر رویداد: این سبک یک نمونه عالی از نام تجاری لباس در تولیدی های پوشاک است که راجع به داستان صحبت می کند. با این شعار مخاطب پی می برد که هریک از ما در زندگی داستان هایی داریم و سبک هر یک از شعارهای ایجاد شده برای تطابق بین داستان ما و آن شعار است.

* برند الکساندرا که مربوط به کسب و کار است.

* برند تجاری تجاری دیزل به معنی احمق باش: این برند یک کمپین است که توسط تولیدی دیزل در سال 2010 راه اندازی شده است. این برند در تولیدی های پوشاک یک شعار محرک است که از بازاریابی منفی به عنوان استراتژی خود استفاده می کند.

 

* کالوین کلین یعنی هیچ چیز بین من و من نیست: این برند یک شعار طنز آمیز است این نوع از شعارها را جزء استراتژی های درخشان می دانند.

2 - کمک گرفتن از رسانه های اجتماعی برای بیان داستان خود:

همه ی ما اهمیت رسانه های اجتماعی را در بازاریابی تولیدی های پوشاک بزرگ دنیا می دانیم. بهترین راه تولیدی های پوشاک  برای برای برخورد با رسانه های اجتماعی به عنوان یک ابزار بازاریابی این است که آن را به عنوان یک زمینه برای ایجاد یک داستان توسط برندشان در نظر بگیرند.

برای معروفیت برند خود ابتدا یک داستان با نام تجاری قوی بسازید، سپس به راه هایی برای گفتن داستان خود در رسانه های اجتماعی فکر کنید تا بتوانید برند خود را در بازار گسترش دهید.

 

3 - پیدا کردن یک شرکت تبلیغاتی:

طبیعی است که همه تولیدی های پوشاک را که به دنبال گسترش برند های خود در بازار می باشند، را به عنوان رقیب خود بدانیم. به عنوان مثال اگر شما یک مارک تولیدی پوشاک را پیدا کنید که مربوط به شنا باشد، موارد دیگری را در تولیدی ها دیگر می یابید که شبیه به شما باشند، در این صورت ایده خوبی است اگر شما با آن برند همکاری کنید. قدرت همکاری درمد و پوشاک در صنعت تولیدی پوشاک می تواند به پیشرفت شما در زمینه بازاریابی اینترنتی و به اوج رساندن برند خود در بازار کمک شگرفی بکند.

4 - یوتیوب یک استعداد کشف نشده و سفیر نام تجاری برند شما:

برای مشهور شدن برند یک تولید پوشاک باید به میزان قابل توجهی پول خرج کرد. یوتیوب یک راه بسیار عالی برای مشهور شدن برند یک تولیدی پوشاک است البته اگر بخواهید از راه یوتیوب برند خود را به بازار عرضه کنید باید در مقابل هزینه هایی را نیز متحمل شوید.

در پست بعدی با ادامه این مقاله در خدمت شما عزیزان خواهیم بود.

دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است