صنعت و تولیدی پوشاک

20 آذر 1397

 

امروزه انسان در زمینه صنعت پوشاک پیشرفت های فراوانی داشته است.در گذشته تولید لباس به دلیل نبود امکانات و ماشین آلات اتوماتیک سخت بود، در حالی که امروزه فرایند های تولید لباس در تولیدی های پوشاک اتوماتیک شده اند و کار را برای طراحان و تولیدی ها راحت تر کرده اند.

در مقالات قبلی اشاراتی به تولیدی های پوشاک صنعتی و مدرنیته در دنیا داشتیم. در مقاله ای به تاثیر تکنولوژی در صنعتی تولیدی پوشاک پرداختیم و در مقاله ای دیگر اشاره ای به راه های طراحی پوشاک با استفاده از کامپیوتر و اینترنت آشنا شدیم. همچنین در مقاله ای به تولیدی های پوشاک دیجیتال که به عنوان نسل جدیدی از تولیدی های پوشاک از آنها یاد می شود اشاره ای داشتیم و همچنین با تولیدی های پوشاکی که سفارش مشتریان را در کمتر از یک ساعت تحویل می دادند آشنا شدیم.

در آسیا به دلیل کمبود شغل و کار بسیاری از کارها و شغل های پردرامد ایلات متحده، اروپا و سایر کشورهایی که در زمینه های مختلف شغلی به رشد قابل توجهی رسیده اند به آنجا مهاجرت کرده اند و توانسته اند به پیش رفت های چشم گیری به خصوص در زمینه تولید پوشاک برسند.

در زمینه تولید پوشاک تلاش های زیادی برای تبدیل شدن مراحل تولید لباس توسط دست انسان به تولید اتوماتیک و خودکار انجام شده است، به عنوان مثال برش پارچه، دوخت دکمه ها یا جیب ها در تولیدی های پوشاک امروزه برخلاف گذشته توسط ماشین آلات اتوماتیک انجام می شود و کار را برای بشریت راحت کرده اند.

با وجود این که این ماشین آلات اختراع شده اند اما از تولید به مصرف رساندن یک لباس در تولیدی های پوشاک توسط این ماشین آلات کار آسانی نیست وهمان طور که گفته شد این ماشین آلات فقط می توانند بعضی از مراحل تولید یک لباس را به انجام برسانند.

شرکت Softwear Automation  در حال توسعه ماشین آلاتی است که به راه های مختلف به مشکلات دوخت خودکار در تولیدی های پوشاک پرداخته است.

این شرکت برای پیگیری دوختن لباس ها با استفاده از ماشین آلات اتوماتیک با دوربین های مرتبط با کامپیتور استفاده می کند، محققان قبل از استفاده از چشم انداز دستگاه، از طریق همین دوربین ها لبه یک پارچه را تشخیص می دهند تا جایی که بتوان با استفاده از دستگاه ها آن پارچه را برش دهند.

با این وجود تیم آتلانتا که برای همان شرکت کار می کنند با استفاده از عکاسی با سرعت بالا تواسنته اند دقت در عکاسی را افزایش دهند، سپس این تصاویر را با استفاده از نرم افزار ویرایش می کنند تا بتوانند عکس گرفته شده را به بالاترین وضوح برای نمایش بهتر در تولیدی های پوشاک برسانند.

این تصویر واضح تر به کامپیوتر اجازه می دهد تا موضوعات محتلف را در پارچه بگنجاند، به جای اندازه گیری پارچه، ماشین دوزندگی رباتیک تعدادی از موضوعاتی را که قبلا در پارچه گنجانده بود را برای تعیین موقعیت دوخت شمارش می کند.

به عنوان یک نتیجه، خطا در برش توسط این ماشین ها می تواند به کمترین مقدار ممکن یا حتی صفر برسد.

این ایده را در سال 2012 دکتر دیکرسون موسسه تحقیق و توسعه وزارت دفاع ایالات متحده اختراع کرد که موفق به کسب قراردادی 1.3 میلیون دلاری شد.

خیاطی خالص تنها بخشی از فرآیند دوخت در یک تولیدی پوشاک است، این بدان معنی است که ماشین دوخت رباتیک نیز باید بتواند مواد را جمع آوری کند، بخش های مناسب را به سر دوخت تغذیه کند و هنگام تکمیل آن ها را حذف کند.

برای انجام این کار، شرکت یک سیستم مدیریت مواد را ایجاد کرده است و نام  آن را LOWRY گذاشته اند، این سیستم قطعات پارچه را  در تولیدی پوشاک ها جمع آوری می کند و آن ها را به دستگاه دیگری منتقل می کند، این کار ممکن است برش، دوخت، یا اضافه کردن دکمه ها باشد.

فرانک هندرسون، رییس هندرسون دوخت صنایع نساجی و ابزار سرمایه گذاری در آلاباما معتقد است که برند های معروف تولیدی پوشاک در دنیا مانند زارا، نایک و ... برای کشورهایی مانند آمریکا جذاب است و سعی می کنند که این تولیدی های پوشاک را به کشور نزدیک کنند تا لباس های جدید و برند را به سرعت از تولید به مصرف برسانند. لذا روز به روز بیشتر شاهد بروز تولیدی های پوشاک مدرن در دنیا خواهیم بود. چشم اندازی که برای تولیدی های پوشاک مدرنیته در نظر گرفته شده است یک تولیدی پوشاک با کمترین دخالت انسان در روند طراحی، تولید پارچه، دوخت و حتی بسته بندی خواهد بود. در مقالات آینده درباره تولیدی های پوشاک صنعتی و مدرن مطالب بیشتری برای شما عزیزان خواهیم آورد.

در مقاله بعدی درباره بهداشت در تولیدی های پوشاک برای شما عزیزان مقاله ای ارائه خواهیم داد

دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است

پروفایل سبد خرید خانه خرید عمده وبلاگ