روال ساخت و طراحی لباس در تولیدی پوشاک

06 آذر 1397

در مقالات قبلی درباره روال کاری یک تولیدی پوشاک برای شما مطالب متنوعی ارائه دادیم. در یک مقاله درباره راز موفقیت تولیدی های پوشاک کوچک در دنیا صحبت کردیم، مطالبی را درباره نسل جدید تولیدی های پوشاک یعنی تولیدی های پوشاک دیجیتالی مطرح کردیم و حتی با تولیدی پوشاکی آشنا شدیم که در مدت زمان ۱ ساعت سفارشش را در دورترین مناطق نیز تحویل میداد. در مقاله ای هم با روش های انتخاب تولیدی پوشاک مناسب آشنا شدیم.

تولید لباس در تولیدی های پوشاک طی مراحل مختلفی انجام می گیرد، در این مقاله می خواهیم راجع به نحوه تشکیل لباس از ابتدایی ترین مراحل تا آماده شدن پوشاک در تولیدی پوشاک برای شما صحبت کنیم، هرچند تولید یک لباس را نمی توان دسته بندی کرد و یک روند غیر خطی می باشد اما ما به دلیل سهولت بهتر آن را دسته بندی می کنیم تا با روند تولید لباس در تولیدی های پوشاک بیشتر آشنا شوید.

*تحقیق:

قبل از پیاده کردن طرح در تولیدی های پوشاک لازم است ایده های مناسب در مورد طرح و چگونگی تولید لباس در تولیدی پوشاک را در داشته باشیم، لازمه این کار اطلاعات داشتن در مورد تکنولوژی است، چرا که در دنیای امروز تکنولوژی حرف اول را می زند به خصوص در مورد تولیدی های لباس و مد، پس قبل از تولید کردن لباس در تولیدی های پوشاک باید تحیقات مناسب در مورد نوع پارچه، مواد تشکیل دهنده، نیاز انسان ها، نوع پوشش انسان، شیوه های تولید، شیوه های رنگرزی و از این قبیل تحقیقات را به درستی انجام داد تا بتوان به تولیدی انبوه و سودآور در تولیدی های پوشاک رسید.

*طراحی:

طراحی لباس باید به گونه ای باشد که بتوان آن را به مرحله تولید رساند، هرگز نباید کورکورانه طراحی کرد زیرا ممکن است لباس های مناسبی را بر روی کاغذ طراحی کنید اما تولید آن بسیار دشوار باشد، می توان از کتاب های ناشی اید گرفت، هر کس یک روند طراحی متفاوت دارد و قوانین سفت و سختی در این بین وجود ندارد اما لازم است قبل از این که دست به طراحی بزنید این سوال ها را از خود بپرسید که،این طرح چه مقدار پارچه مصرف خواهد کرد؟ آیا این طرح در تولیدی های پوشاک تکرار نیست؟ و....

طرح ها و سوالات شما در این مرحله باید بسیار واضح تر و موشکافانه تر باشد به عنوان مثال باید تحت تاییر طول عمر طراحی پارچه، عملکرد و دسترسی به تکنولوژی چاپ پارچه باشد، در حالی که در مرحله تحقیق کردن در مورد تولید لباس در تولیدی های پوشاک سوالات کلی می باشند.

در مرحله طراحی کردن باید بدانید که از چه نوع موادی می خواهید استفاده کنید، باد بدانید که چه قدر این پارچه مناسب با طرح شما خواهد بود، اگر قبل از طراحی منبع را پیدا کنید می توانید با پارچه ای که برا طراحی، طراحی شده است کار کنید و طرح خود را روی آن پیاده کنید.

 

 

* منبع:

از مرحله طراحی که عبور کردید و توانستید طرح خود را پیاده کنید باید به این فکر کنید که می خواید با چه کسی کار کنید.

باید با تامین کنندگان پارچه کار کنید پس باید تامین کننده ای را انتخاب کنید که پارچه های آن صد درصد ارگانیک باشند، همچنین باید به این نکته دقت کنید که اولا از یک منبع معتبر خرید خود را انجام دهید، ثانیا باید در هزینه های خود صرفه جویی کنید. پس به طور کلی این مرحله برای رسیدن به خط تولید کلیدی است و در این مرحله، باید طرح خود را به تولیدی های پوشاک برده و قرار داد کاری ببنید بعد از آن که طرح شما در یک تولیدی پوشاک مورد پسند واقع شد، طرح به مرحله نهایی یعنی تولید می رسد که درپاراگراف بعد بیشتر راجع به آن توضیح خواهیم داد.

* تولید:

این قدم همان جایی است که منتظر آن بودیم، یعنی تولید نهایی. در این مرحله بهترین سناریوی ممکن این است که چندین تولیدی پوشاک را از قبل در نظر گرفته باشید و الان بهترین آنرا انتخاب کنید. در یکی از مقاله های قبلی مفصلا درباره انتخاب یک تولیدی پوشاک مناسب صحبت کردیم با مطالعه این مقاله می توانید با روش های انتخاب بهترین تولیدی پوشاک آشنا شوید.

در مقاله بعدی درباره هزینه های زیست محیطی تولیدی های پوشاک در کشور چین صحبت خواهیم کرد.

دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است