تبدیل کردن یک تولیدی پوشاک به برند

17 مهر 1397

راه اندازی یک تولیدی پوشاک موفق با قابلیت تبدیل شدن به یک برند کاری بسیار سخت و دلهره آور و شاید تا حدودی وحشتناک به نظر برسد. احیانا در ابتدا فقط ایده ی این کار به ذهن شما می رسد اما زمانی که تجربه ای از دنیای مد و رقابت تولیدی های پوشاک ندارید باید یکسری نکات را در نظر داشته باشید.

در مقالات قبلی نکات بسیار مهمی درباره راه اندازی یک تولیدی پوشاک موفق برایتان گفتیم در ادامه مباحث گفته شده در این مقاله نیز نکات کلیدی را درباره راه اندازی کسب و کار در زمینه تولیدی پوشاک خواهیم آورد.

با اینکه نیازها در هر برند متفاوت است اما بسیاری از نوپایان در صنعت تولیدی پوشاک به مدیریت هزینه ها و بازاریابی تمرکز بیشتری دارند، طراحی فنی و الگوسازی حرفه ای را به عنوان گام مهمی در فرآیند توسعه از یاد برده اند.

در مورد تصویر بزرگتری از تولیدی پوشاک خود تمرکز داشته باشید.

زمانی که تولیدی پوشاک خود را راه اندازی می کنید فکر تبدیل شدن آن به یک برند ناخودآگاه تصویر بزرگتری از کسب و کارتان به شما و اطرافیانتان می دهد. تبدیل شدن به یک برند زمانی شکل خواهد گرفت که تصمیمات شما در تولیدی پوشاک نوپای شما، منابع شما را متفکرانه و استراتژیک صرف کند. اکثر تولیدی های پوشاک جدید روشنی درباره بازاریابی، سبک و زیباشناختی درباره برند خود دارند در حالی که تبدیل شدن به یک برند شاید فقط نیاز به تشکیل یک کمپین بازاریابی داشته باشد.

همه ی برندهای بزرگ و کوچک لباس در دنیا دارای بازار هدف خاص خود هستند. ساخت مشتری ایده آل، تعیین سن مشتریان هدف، تعیین میزان درآمد، اشراف بر عادت های خرید مشتریان و... باعث می شود که تصویر بزرگی از تولیدی پوشاک نوپای خود داشته باشید و در قدم اول تولیدی پوشاک خود را به عنوان یک خرده فروش مطرح کنید.

با پیدا کردن مشتری واقعی خود به طراح تولیدی پوشاک  خود کمک می کنید که مسیر خود در جهت طرح های ویژه که اصلی ترین کلید در جهت برند شدن شما است، را بهتر بشناسد. ضمنا روش روبرو شدن با مشتری نیز بسیار مهم است. اینکه از روش سنتی محصولات خود را به مشتری عرضه کنید یا نه اینکه از طریق یک وب سایت محصولات خود را به مشتری بشناسانید و مشتری را ترغیب به خرید کنید. قطعا روش سنتی منسوخ شده و باید از روش های اینترنتی برای فروش و یافتن مشتری استفاده کنید. و همچنین شناخت کامل رقبای خود باعث کاهش هزینه ها در تولیدی پوشاک شما خواهد شد. به عنوان مثال اگر شناخت کامل روی رقبای خود داشته باشید می توانید بفهمید که پارچه های مورد نیاز خود را از کجا و با چه قیمتی و در چه سطح کیفی تامین می کنند که این در نهایت باعث می شود پارچه مورد نیاز برای تولیدی پوشاک خود را با قیمت و هزینه مناسب تهیه کنید.

داشتن استراتژی مناسب برای ادامه حیات تولیدی پوشاک نوپای شما

حالا فرض کنید که مشتری هدف خود را پیدا کردید. در ادامه باید چکار کنید؟ موارد بسیاری باید در کنار هم قرار بگیرند که انسجام تولیدی پوشاک شما را برای رقابت حفظ کنند. از خلق و خوی مدیریت و کارمندان گرفته تا مواد خام به کار رفته در تولیدی شما همگی می توانند موثر باشند. برای تمامی قطعات و وسایل و همچینین نیروی انسانی که در تولیدی پوشاک خود به کار می برید باید برنامه ریزی داشته باشید. در غیر اینصورت راه شما برای برند شدن طولانی تر خواهد شد.

به عنوان مثال اگر می خواهید کار تولیدی پوشاک خود را با تولید پوشاک شروع کنید ابتدا باید بررسی کنید که می توانید مجموعه ی بی نقضی از جنس پارچه مورد استفاده گرفته تا طرح مورد استفاده ی روی آن را گرد هم بیاورید. اگر با اشراف کامل بر روی منابع خود بفهمید که گرد آوردن مجموعه ی تی شرت بی نقص لازم بودجه ای بیشتر از بودجه فعلی شماست متوقف کردن این تصمیم می تواند به عنوان یک استراتژی مناسب محسوب شود. ذکر این نکته مهم است که راه برند شدن راه بی نقصی است با پدید آوردن مجموعه ای هر چند دارای نقص کم نمی توان به یک برند تبدیل شد.

داشتن ابزار مناسب

دقت داشته باشید راز بقای یک تولیدی پوشاک و برند طرح های خلاق و نوآورانه ی آن است بنابراین داشتن طراحی خلاق بسیار مهم خواهد بود. همچنین باید ارتباط تنگاتنگی بین طراح و پیاده کنندگان طرح و همچنین جنس پارچه مورد استفاده برای طرح برقرار باشد. عدم ارتباط بین این قسمت ها می تواند هزینه های سنگینی برای تولیدی پوشاک داشته باشد.

داشتن اندازه های متناسب در طرح ها می تواند وفاداری مشتری به برند شما را به همراه داشته باشد. با تناسب مناسبی بین اندازه های تولید شده و طرح های تولیدی می تواند فروش خوبی را برای یک تولیدی پوشاک به همراه داشته باشد. لازمه این کار طبق چیزی که در بالا هم گفته شد، شناخت کامل مشتری هدف یک تولیدی پوشاک است.

در پست بعدی درباره تاثیرات تکنولوژی بر تولیدی پوشاک صحبت خواهیم کرد.

دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است