تقسیم بندی بازار پوشاک برای یک تولیدی پوشاک

12 شهریور 1397

در تولیدی پوشاک افراتین عواملی که بر بازار پوشاک و تولیدی های پوشاک موثر بودند رو با هم بررسی کردیم. در این مقاله قصد داریم که بررسی کنیم بازار پوشاکی که تولیدی های پوشاک توی اون رقابت می کنند به چند دسته تقسیم میشه. تقسیم بندی بازار یک عامل خیلی مهم برای شناخت مشتریان توسط مدیریت یک تولیدی پوشاک است.

تقسیم بندی بازار فرآیند تقسیم مصرف کنندگان به دسته های مختلف بر اساس ویژگی های متمایز است. هدف از تقسیم بندی بازار این است که به خرده فروشان کمک می کند که بازار هدف و مشتریان خود را بهتر بشناسند و بدین وسیله احتمال فروش خود را افزایش دهند. هرچقدر میزان تقسیم بندی بازار دقیق تر و بهتر صورت بپذیرد به همان میزان تبلیغات و روش های بازاریابی یک تولیدی پوشاک موثرتر خواهد بود. بر اساس تحقیقات صورت گرفته در این زمینه می توان ۴ تقسیم بندی برای بازار یک تولیدی پوشاک خرد وجود دارد:

تقسیم بندی اول بر اساس جنسیت مصرف کننده:

مهمترین تقسیم بندی بازار یک تولیدی پوشاک جنسیت مصرف کننده است که نوع محصولات یک تولیدی پوشاک خرد را تعیین می کند. جنسیت حتی می تواند تقسیم بندی یک بوتیک پوشاک را تعیین کند که یک بوتیک محصولات پوشاک زنانه را عرضه کند یا محصولات پوشاک مردانه. نگاهی به آمار فروش تولیدی های پوشاک در دنیا نشان دهنده این است که فروش محصولات مربوط به جنسیت مونث بسیار بیشتر از جنسیت مذکر بود است.

تقسیم بندی دوم بر اساس سن مصرف کننده:

سن یکی دیگر از عوامل تعیین کننده یا جمعیت شناسی است که به تولیدی پوشاک خرد کمک می کند که مخاطبین خود را بشناسد. یک تولیدی پوشاک که بازار نوجوانان را مورد هدف قرار داده است اقدام به تولید پوشاک مربوط به این سن مانند شلوارجین، پیراهن های دارای طرح های جدید و مفهومی و مورد پسند برای سنین نوجوانی و... می کند. همچنین آمار فروش تولیدی های پوشاک خرد در دنیا نشان دهنده فروش بالای محصولات پوشاک مربوط به سن جوان است.

تقسیم بندی سوم بر اساس موقعیت جغرافیایی:

مدیریت یک تولیدی پوشاک خرد به خوبی می داند که نوع پوشاک مصرف کنندگان در مناطق جغرافیایی مختلف، متفاوت می باشد. آب و هوا یک عامل تعیین کننده مهم در نوع پوشاک است. به عنوان مثال افرادی که در مناطق سرد زندگی می کنند نیاز به تولیدی های پوشاک با تولید لباس شنا و لباس های خنک تر دارد و یک تولیدی پوشاک تولید کننده کت در مناطق سردسیر می تواند فروش بیشتری داشته باشد. همچنین گرایش های لباس با توجه به مناطق جغرافیایی متفاوت می باشد، به عنوان مثال تولیدی پوشاکی که همواره در پی تولید طرح ها و مدهای جدید می باشد، محصولات خود را در شهرهایی مانند لوس آنجلس و نیویورک به فروش می رساند زیرا این شهرها از لحاظ آمارهای فروش تولیدی های پوشاک طرفدار طرح های جدید هستند تا مصرف کننده طرح های قدیمی.

تقسیم بندی بر اساس رفتار مصرف کننده:

رفتار مصرف کنندگان پوشاک در مواقع مختلف متفاوت خواهد بود و این الگوی رفتاری می تواند به عنوان خط مشی تولید محصولات یک تولیدی پوشاک قرار بگیرد. به عنوان مثال در زمان عید مصرف لباس هایی با رنگ های قرمز و سبز و شاد بیشتر خواهد بود. بنابراین یک تولیدی پوشاک باید به دقت رفتار مردم را مورد بررسی قرار دهد که نوع محصولات و حتی رنگ آنها را موارد مختلف تغییر دهد.

تقسیم بندی بر اساس شیوه زندگی مصرف کننده:

شیوه زندگی مصرف کنندگان پوشاک یکی دیگر از دسته بندی های بازار تولیدی های پوشاک می باشد. به عنوان مثال یک تولیدی پوشاک که برای شکارچیان و پرسنل نظامی محصولات را عرضه می کند، لباس های استتار و نظامی را به منظور تامین نیازهای شیوه زندگی مصرف کننده ی خود تولید می کنند.

در تولیدی پوشاک افراتین با مطلبی درباره میانگین فروش منطقی که یک تولیدی پوشاک در طول یک سال باید داشته باشد با شما خواهیم بود.

دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است