۵ راز موفقیت در تولید پوشاک

25 مرداد 1397

 

راز موفقیت در تولید پوشاک 

 

اگر تولیدی های پوشاک بزرگ دنیا مانند Nike,D&G,Lacoste,Chanel,Gucci  و ... را کنار بگذاریم خواهیم دید که تولیدی های پوشاک کوچک سهم عمده ای از بازار پوشاک دنیا را در اختیار دارند و در عرصه کار خود نیز موفق هستند. در این پست ۵ عادت مرسوم مدیران این تولیدی های پوشاک موفق را با هم بررسی خواهیم کرد.

۱) زمانبندی کلید اصلی مدیریت یک تولیدی پوشاک کوچک است

مدیران تولیدی های پوشاک جزو پرمشغله ترین مدیران مشاغل در دنیا هستند. بر خلاف تصور عموم مردم مشغله مدیر یک تولیدی پوشاک خرد از مدیر یک غول تولیدی پوشاک کمتر نیست که بلکه بیشتر هم خواهد بود. شاید بار مدیریتی کمتر و راحت تری داشته باشند اما از لحاظ مشغله کاری دست کمی از آنها نخواهند داشت. از تلاش برای دریافت سفارش از طریق تبلیغات، نمایشگاه ها، روش های اینترنتی و بازاریابی آنلاین تا آموزش کارکنان و تحویل به موقع و با کیفیت یک سفارش همگی از دغدغه ها و کارهایی است که شخصا مدیر یک تولیدی پوشاک بر عهده دارد. در صورتی که در یک تولیدی پوشاک عظیم این کارها بر عهده قسمت مربوطه خواهد بود. با توجه به این همه مسئولیت که بر عهده مدیر تولیدی پوشاک کوچک است، زمانبندی مهمترین اصل در این مدیریت خواهد بود. یک زمانبندی دقیق می تواند به مدیر یک تولیدی پوشاک کوچک کمک کند که برنامه های خود را متمرکز کند که به این ترتیب به بهترین نحو زمان های تلف شده خود را به کمترین حد خود برساند تا وقت کافی برای کارهای زیادی که ذکر شد داشته باشد.

۲) همواره حرکت رو به جلو

با توجه به رقابت بسیار شدیدی که در سطح تولیدی های پوشاک کوچک وجود دارد جایی برای تکرار اشتباهات و بازگشت به گذشته وجود ندارد. اشتباه در هر جایی امکان دارد رخ دهد اما تکرار اشتباه قابل قبول نخواهد بود. یک مدیر تولیدی پوشاک باید این نکته با به خوبی بداند که تجربه کار کردن با جایی که زمانی موجب زیان تولیدیش شده است یا حتی سود زیادی هم نرسانده، توجیه منطقی ندارد. یک مدیر تولیدی پوشاک موفق به خوبی باید این سناریوها را در کنار هم قرار داده و همواره بهترین تصمیم را داشته باشد. یک راه خوب برای یک تصمیم خوب تکیه بر داده های جمع آوری شده است مشتریان تولیدی پوشاک است.

۳) آموزش کارکنان نقش حیاتی دارد

تولیدی های کوچک پوشاک در سرتاسر دنیا با صرف هزینه های زیادی سعی در رشد و سود دارند و همواره در تلاش برای منحصر به فرد بودن خود هستند و سعی می کنند که مشتریان را به سمت خود جذب و آنها را برای همیشه مشتری خود نگه دارند. کارکنان یک تولیدی پوشاک معرف برند آن تولیدی خواهند بود چون به احتمال زیاد مشتری با خود مدیر برخورد رودرو نخواهد داشت بلکه با کارکنان آن تولیدی برخورد خواهد داشت. لذا آموزش صحیح و کارکنان از برخورد با مشتری گرفته تا امورات مربوط به کیفیت تولید که یک کارمند مسئول آن است نقش اساسی خواهد داشت. البته پاداش کارکنان تولیدی پوشاک در کنار آموزش هم می تواند در ای امر موثر باشد.

۴) رقابت در تولید پوشاک

یکی از اصول مهمی که حرکت رو به جلوی یک تولیدی پوشاک را میسر می سازد داشتن رقابت با بقیه تولیدی های پوشاک رقیب و ماندن در این رقابت است. مدیر تولیدی پوشاک کوچک باید گهگاهی تولیدات رقیب های خود، بازار فروش انها و روش های تبلیغاتی آنها را زیر نظر داشته باشد تا بتواند در موقع لازم از آنها الگو برداری کند و ضعف های تولیدی پوشاکش را پوشش دهد تا از رقابت باز نماند. یا حتی می تواند با تحلیل داده های آنها به صورت مستمر و آنالیز آنها سیاست کاری و تبلیغاتی خود را بر طبق سیاست های آنها تغییر دهد.

۵) تنوع در تولید

با نگاهی به تولیدی های پوشاکی که موفق نبوده اند به سادگی می توان به این نتیجه رسید که مهمترین دلیل بازماندن آنها از بازار و رقابت عدم میل باطنی آنها به سمت تنوع در محصولات است. راز موفقیت تولیدی های پوشاکی که بعد از برند های بزرگ پوشاک دنیا در سطح دوم قرار دارند تنوع در تولید محصولات خود است. مدیر تولیدی پوشاک کوچک باید به خوبی نیاز مشتری خود را درک کند و با توجه به نیاز و خواست مشتری تنوع را در محصولات تولیدی خود ایجاد کند. داشتن آمار از میزان محبوبیت محصولات و آنالیز آنها می تواند مدیر تولیدی پوشاک کوچک را در این زمینه کمک کند.

 

افراتین یکی از موفق ترین تولیدهای پوشاک در تهران است.

برای خرید عمده و جز از فروشگاه افزاتین روی این لینک کلیک کنید

WWW.afratin.com

 

دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است