راه های طراحی پوشاک با استفاده از کامپیوتر و اینترنت

20 مرداد 1397

در پست های قبلی با یک تولیدی پوشاک که زمان تحویل سفارش درخواستی مشتری را به کمتر از یک ساعت رسانده بود آشنا شدیم. در این پست با تولیدی های پوشاک و سایت هایی آشنا می شویم که بدنبال طراحان خلاق در دنیا هستند.

اگر شما استعداد خوبی در طراحی لباس دارید می توانید از راه طراحی لباس طرح های مورد نظر خودتان را پیاده کنید و آنرا حتی به تولیدی های پوشاک بزرگ دنیا بفروشید. در این پست ما شما را با ابزار تحت وب طراحی لباس آشنا می کنیم.

۱) طراحی و فروش آنلاین مد

تولیدی پوشاک گارمز دست به یک ابتکار جالب زده و با راه اندازی یک وب سایت به هدف خود یعنی فعال کردن استعداد مد نزدیک تر شده است. در این وب سایت طراحان مد و پوشاک از تولیدی های پوشاک مختلف در سرتاسر دنیا طرح های خود را آپلود می کنند و آنرا در بین کاربران وب سایت به رای می گذراند  برترین طرح ها توسط تولیدی های پوشاک خریداری می شوند.

تولیدی پوشاک Fabricly علاوه بر اینکه این فرصت را به شما می دهد که طرح خود را با تولیدهای پوشاک سرتاسر دنیا به اشتراک بگذارید بلکه این امکان را فراهم آورده است که طرح شما را به تولید نیز برساند. برای همکاری با این تولیدی پوشاک طرح خود را به ایمیل های این تولیدی ارسال کرده و طرح شما توسط تیم فنی و طراحی و تولیدی بازنگری می شود و اگر امتیازات لازم را کسب کرد به مرحله تولید خواهد رسید.

تولیدی های پوشاک Garmz و Fabricly از اولین تولیدهای پوشاک هستند که گام های نخستین را در جهت مکانیزه کردن صنعت مد و استعدادیابی آنلاین و بها دادن به طراحان خلاق برداشتند و تا کنون نیز موفق شده اند طراحان خلاق زیادی را در سراسر دنیا در مجموعه آنلاین خود جمع آوری کنند و طرح های زیادی نیز از این طراحان به تولید رسیده است.

۲) طراحی با الهام از دیگران

Polyvore یک ابزار جدید و خلاقانه ای در اختیار کاربرانش قرار داده و به جای اینکه از طراحان بخواهد طرح های پیشنهادی خود را با بقیه به اشتراک بگذارد یک بانک اطلاعاتی از تمامی طرح هایی که از تولیدی های پوشاک و طراحان آنها در سرتاسر دنیا فراهم کرده است که کاربر می تواند  برای ساخت یک طرح به قطعات ریز طراحی شده توسط سایر طراحین (حتی طراحین تولیدی های پوشاک مطرح دنیا) دسترسی داشته باشد و به این ترتیب بهترین مجموعه های مد طراحی شوند. همچنین این وب سایت با برگزاری مسابقه در بین کاربرانش باعث ایجاد خلاقیت زیادی در بین طراحانش شده است.

Boutiques.com نیز یک شبکه اجتماعی مد طراحی کرده است که کاربران آن می توانند طرح های خود را به اشتراک بگذارند، طراحان و تولیدی های پوشاک مورد علاقه خود را فالو کنند و طرح های مورد علاقه خود را لایک کنند. این وب سایت با استفاده از الگوریتم های خاصی بعد از مدتی که کاربر با سایت تعامل می کند علایق اون را بیشتر می شناسد و در هر بار ورودش طرح ها و کارهای جدید تولیدی های پوشاک مورد علاقه اش به وی نمایش داده می شود.

FashionPlaytes یک سایت است که مخصوص دختران و زنان طراحی شده است و در آن خانم ها طراح مد خود هستند. در این سایت طراحان (که اکثرا طراحان تولیدی های پوشاک زنانه هستند) از یک ابزار بصری به نام sketchbook برای انتخاب لباس، پارچه، سایز، رنگ و ... استفاده می کنند که این ابزار در نوع خود یک ابزار سرگرم کننده نیز می باشد.

Blank-Label یک سایت برای طراحی پیراهن است که بیشتر بر روی تولیدی پوشاک مردانه متمرکز شده است و به کاربران خود اجازه می دهد که پیراهن مد نظر خود را ازبین تکه قطعات از قبل طراحی شده، طراحی کنند و نمایش گرافیکی پیراهن طراحی شده را همان لحظه ببینند. پس از طراحی و نهایی کردن سفارش توسط کاربر در عرض چند هفته سفارش مشتری به او تحویل داده می شود.

از مطالب بالا به این نتیجه می رسیم که نسل تولیدی های پوشاک در حال تغییر است و به نحوی تمرکز یک تولیدی پوشاک معنای خود را از دست می دهد. یعنی لزومی ندارد که طراح و سازنده پارچه و حتی خیاط در یک تولیدی پوشاک و در یک مکان کنار هم باشند. به نظر می رسد نسل جدید تولیدی های پوشاک به جای تمرکز بر مکان، تمرکز خود را بر روی جمع آوری پایگاه های داده در زمینه مد، قرار می دهند.

در پست بعدی شما را با رازهای موفقیت تولیدی های کوچک موفق در دنیا آشنا خواهیم کرد.

دیدگاهی درباره این مطلب ثبت نشده است

پروفایل سبد خرید خانه خرید عمده وبلاگ