تکنیک ها و نکات جدید چیدمان و دکوراسیون بوتیک زنانه برای فروش بیشتر

در اين مقاله قصد داريم برخی از اصلی ترین موضوعات و تکنیک هایی که انجام آن ها در چیدمان بوتیک یا فروشگاه لباس ، باعث افزایش فروش شما میشود را مورد بررسی قرار دهیم. 

طراحی فروشگاه خرده‌فروشی کاری استراتژیک است که یک خرده‌فروش برای راه‌اندازی فروشگاه، نمایش محصولات و کالاهای خود به‌عنوان وسیله‌ای برای ارتقای نام تجاری خود، افزایش فروش و ایجاد یک تجربه عالی برای مشتری انجام می‌دهد. طراحی فروشگاه بسیار مهم است و اگر به خوبی اجرا شود، می تواند به رشد کسب و کار شما و افزایش فروش کمک کند. از سوی دیگر، اگر این کار ضعیف انجام شود، می تواند ضرر واقعی داشته باشد و خریداران را دور کند.
این مقاله به نکات و ترفندهایی می پردازد که به شما کمک می کند به هنر طراحی فروشگاه تسلط پیدا کنید و از اشتباهاتی که مردم را دور می کنند اجتناب کنید و فضای خود را به جذاب ترین شکل ممکن چیدمان کنید.

مردم به سمت فضاهایی با طراحی خوب جذب می شوند و به همین دلیل، صاحبان فروشگاه ها در حال سرمایه گذاری روی طراحی متفکرانه و به یاد ماندنی در مورد فروشگاه هایشان هستند. از استخدام طراحان داخلی تا استفاده از المان های بصری جذاب، راه‌های زیادی برای ارتقای تجربه خریداران در فروشگاه وجود دارد.

 هنگامی که خرده فروشان به یک تصویر برند قوی همراه با طراحی بی عیب و نقص در ذهن مخاطب خود دست می یابند، موفق می شوند به افزایش فروش تا ۴۰ درصد برسند.

این شامل نورپردازی فروشگاه می شود (که بیشتر از محیط فروشگاه تأثیر می گذارد). نورپردازی احساس مشتریان را – به طور آگاهانه و ناخودآگاه – شکل می‌دهد و بر تجربه کلی مشتری تأثیر می‌گذارد. طبق یک مطالعه، یک خرده فروش مد در آلمان پس از نصب یک طرح روشنایی جدید، فروش خود را در مقایسه با یک فروشگاه محلی دیگر در حدود ۱۲ درصد افزایش داد.

. بهترین چیدمان فروشگاه را انتخاب کنید

 قبل از پرداختن به برندسازی باتوجه به زیبایی های بصری فروشگاه خود، باید مقدمات را فراهم کنید و طرح فروشگاهی را انتخاب کنید که به کسب و کار شما خدمت کند. چیدمان فروشگاه به چیدمان استراتژیک وسایل در یک فروشگاه اشاره دارد که برای ایجاد یک تجربه خرید مثبت و ترویج خرید طراحی شده است.

 برای اطمینان از انتخاب بهترین چیدمان برای کسب و کار خاص خود، باید نیازها و اهداف چیدمان فروشگاه خود را در ابتدای فرآیند طراحی خود مشخص کنید ،

انتخاب چیدمانی متناسب با نوع کالایی که می فروشید.

چیدمان فروشگاه لباستان می تواند فروش شما را افزایش دهد و تجربه لذت بخشی برای مشتریان شما ایجاد کند.

٢. فضایی را برای انبار وآماده سازی کالاها ایجاد کنید

 علاوه بر به حداکثر رساندن تجربه خرید لذت بخش برای مشتری با توجه به چیدمان فروشگاه خود، باید در نظر داشته باشید که شما،چگونه از فضای خود برای انجام کارهای روزانه فروشگاه خود استفاده کنید، بنابراین به یاد داشته باشید که مناطقی را برای کارهای روزانه خود اختصاص دهید. به عنوان مثال، یک فروشگاه لباس باید فضایی را برای ذخیره موجودی پشتیبان و آماده سازی کالاها داشته باشد.

 هنگام اجرای طراحی فروشگاه خرده فروشی خود، حتما از خود بپرسید که چه مکانی به عنوان نگهداری یا مدیریت فروشگاه وجود دارد. سپس، مطمئن شوید که فضایی را برای انجام آن وظایف اختصاص داده اید.

 

٣. طراحی خود را روی برند نگه دارید

 با مجموعه چیدمان خود، می توانید به بقیه طراحی فروشگاه خود فکر کنید. بخش مهمی از طراحی موثر فروشگاه خرده‌فروشی، ایجاد زیبایی‌شناسی است که با برند شما همسو باشد. شما می خواهید مطمئن باشید که برند شما، یا احساسات و ایده های مرتبط با کسب و کار شما، در ظاهر فروشگاه شما منعکس می شود. قطع ارتباط بین طراحی و نام تجاری مشتریان را گیج می کند، آنها را در مورد انتظاراتی که از شما می توانند داشته باشند مطمئن نیستند و در نهایت از وفاداری و هزینه آنها جلوگیری می کند.از سوی دیگر، زمانی که برند و طراحی فروشگاه شما هماهنگ هستند، می توانید توانایی مشتریان را برای شناسایی و اتصال به برند و تجارت خود تقویت کنید. این همسویی باعث افزایش فروش شما و بهبود تجربه و درک مشتری می شود.

 

٤. نمای زیبای خارجی ایجاد کنید

 طراحی فروشگاه خرده فروشی شما در داخل متوقف نمی شود.  به یاد داشته باشید که نمای بیرونی فروشگاه شما  از نمایشگرهای ویترین گرفته تا تابلوها چیزی است که اولین تاثیر را بر روی مشتریان ایجاد می کند و افراد را به فروشگاه شما جذب می کند. هدف از طراحی بیرونی فروشگاه شما این است که عابران را برای خرید به فروشگاه شما جذب کند.

مطمئن شوید که تابلوهای واضح و خوانا دارید و به فروش تبلیغاتی روی پنجره های خود فکر کنید یا حتی یک میز یا قفسه فروش بیرون از ویترین خود برای جلب توجه قرار دهید. از رنگ های روشن، طراحی خلاقانه و قرار دادن هوشمندانه محصول برای ایجاد چیزی موثر و زیبا استفاده کنید.

 

۵.با تابلوهای دیجیتال توجه را جلب کنید

 تابلوهای دیجیتال از LCD، LED برای نمایش تصاویر دیجیتال و ویدئو، پخش رسانه و نمایش اطلاعات استفاده می کنند. از آنجایی که صفحات دیجیتال هنوز یک تکنیک تجاری نوظهور است، ابزاری عالی برای جلب توجه مردم و جذب مشتریان است. همچنین می‌توانید عناصر تعاملی را در تابلوهای دیجیتال مانند فعال‌سازی حرکت یا نمایشگرهای لمسی در نظر بگیرید.

تابلو های دیجیتال مطمئنا توجه را به خود جلب می کند، بنابراین آنها را به صورت استراتژیک قرار دهید. قرار دادن آنها در مقابل فروشگاه یا در ویترین شما به جلب توجه عابران و جذب آنها به فضای شما کمک می کند. از طرف دیگر، قرار دادن تابلوهای دیجیتالی خود در پشت فروشگاه، چشمان مشتریان فعلی را به پشت فروشگاه شما جلب می کند و مردم را به ورود به کل فضای شما برای نگاه دقیق تر جذب می کند.

۶.کدهای QR اضافه کنید

 راه دیگری که می توانید به صورت دیجیتالی با مشتریان ارتباط برقرار کنید، از طریق کدهای QR است. آن‌ها را روی محصولات یا برچسب‌های قفسه قرار دهید تا مشتریان بتوانند به اطلاعات محصول دسترسی داشته باشند، چت‌ها را راه‌اندازی کنند، ویدیوها را پخش کنند یا یک خریدار در فروشگاه را به یک پلتفرم تجارت الکترونیک آنلاین انتقال دهند.

 همچنین می‌توان از آن‌ها برای کدهای تخفیف، ثبت‌نام در خبرنامه‌ها یا اعلان‌های محصول، اشتراک‌گذاری اطلاعات تماس یا پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، یا نمایش مکان‌های فروشگاه یا محصول استفاده کرد.  به عنوان مثال، در نظر داشته باشید که آنها را روی ویترین فروشگاه خود قرار دهید تا توجه رهگذران یا اطراف اقلامی را که اطلاعات کاربر زیادی دارند و می‌توان در وبسایت جمع کرد، جلب کرد.

البته محصولات بهترین دکور هستند برای فروش بیشتر شما حتما به این موضوع توجه داشته باشین اگر علاقه مند بودید می توانید از محصولات ما دیدن کنید

نقاط کانونی خود را به عنوان پله هایی برای فروشگاه خود در نظر بگیرید. خریداران به دلیل جذابیت بصری خود به طور غریزی به سمت آنها جذب می شوند، بنابراین این نقاط دیدنی به طور طبیعی افراد را در فضای شما راهنمایی می کند. نقاط کانونی خود را در تمام مناطقی که می خواهید مشتریان به آنها سفر کنند قرار دهید و مطمئن شوید که آنها محصولات و خدمات را در نقاط تعیین شده خود منعکس می کنند.  به‌علاوه، استفاده از این تکنیک‌ها را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که نقاط کانونی شما به اندازه‌ای است که نقطه مرکزی در طراحی فروشگاه شما باشد: از رنگ‌های روشن استفاده کنید: استفاده از رنگ‌هایی که متفاوت یا روشن‌تر از بقیه پالت فروشگاه شما هستند، به جلب نظر کمک می‌کند.  از ارتفاع استفاده کنید: چشم افراد به طور خودکار به سمت نقاط مرتفع جذب می شود، بنابراین از ارتفاع برای ایجاد ترسیم بصری استفاده کنید.  خلاق باشید: نقاط کانونی لزوماً نباید قابل خرید باشند، بنابراین با نمایشگرهای خود خلاقیت به خرج دهید.  نورپردازی چشمگیر را اضافه کنید: نورهای برجسته، نورپردازی و کنتراست به ایجاد جذابیت بصری بیشتر و جلب چشم کمک می کنند.  یکنواختی را از بین ببرید: اگر قسمتی از فروشگاه شما فاقد تنوع است، از یک نقطه کانونی برای ایجاد ظاهری جالب تر و جذب مشتریان استفاده کنید.

۹. از نمایش بیش از حد محصول خودداری کنید

 شلوغی یا داشتن محصول و دکور زیاد، بدترین دشمن طراحی فروشگاه است. نه تنها این، بلکه یک فروشگاه نامرتب می تواند این تصور را ایجاد کند که نام تجاری شما نادیده گرفته شده و سازماندهی نشده است.

۱۰. از محصولات به عنوان دکور استفاده کنید

 یکی از بهترین راه‌ها برای به حداکثر رساندن میزان کالا بدون ایجاد شلوغی ، استفاده از محصولات خود به عنوان دکور است.  برای مثال، در بوتیک من، لباس‌ها را روی قفسه‌هایمان هماهنگ می‌کردیم، شمع‌هایمان را روی قفسه‌ها با طرح‌های جذاب قرار می‌دادیم و از قلاب‌ها برای آویزان کردن کلاه روی دیوار و ایجاد نمایشگرهای دیواری استفاده می‌کردیم.

 

سوالات متداول

چیدمان فروشگاه چه تاثیری بر فروش دارد؟
طرح بندی یک استراتژی مهم برای موفقیت در خرده فروشی است. خرده فروشان از چیدمان برای تأثیرگذاری بر روی مشتریان با طراحی جریان فروشگاه، محل قرارگیری کالا و محیط استفاده می کنند. طرح‌بندی‌ها همچنین برای تخمین درآمد به ازای هر فوت مربع و همچنین ارزیابی نقاط قوت و ضعف ترکیب تجاری یک شرکت مفید هستند.
آیا چیدمان جدید فروشگاه باعث افزایش فروش می شود؟
هنگامی که خرده فروشان چیدمان فروشگاهی را انتخاب می کنند که منعکس کننده یک تجربه خرید خاص باشد، الگوهای رفتاری را پرورش می دهند که باعث افزایش فروش و حفظ مشتری می شود. به همین دلیل است که درک تأثیر روانی طرح‌بندی‌ها بر جمعیت‌شناسی هدف بسیار مهم است.
طراحی فروشگاه چگونه به موفقیت فروشگاه منجر شده است؟
طراحی فروشگاه منجر به تجربه بهتر و اصلاح شده مشتری شده است. برندها بر طراحی فروشگاه‌هایشان تمرکز می‌کنند که محصولاتشان را به‌طور موثر نمایش دهند و داستان را روایت کنند. فروشگاه ها یک تجربه منحصر به فرد مشتری را ارائه می دهند و بر ایجاد و برجسته کردن برند و محصولات تمرکز می کنند.
چگونه فروش فروشگاه را افزایش می دهید؟
چگونه می توان فروش را در فروشگاه های خرده فروشی افزایش داد؟ برای ساعات اوج فروش برنامه ریزی کنید برای مثال در ایران غروب ساعت بسیار مناسبی برای خرید است.
ساعات اوج فروش فروشگاه خود را پیدا کنید.
بهترین همکاران فروش خود را پیدا کنید.
آموزش فروش موثر ارائه دهید.
برند محلی خود را تبلیغ کنید.
خدمات رایگان به مشتریان ارائه دهید.
آیا نمایشگرها باعث افزایش فروش می شوند؟
دلیل عمده افزایش فروش به دلیل نمایشگرهای داخل فروشگاه است. در یک مطالعه، ۶۹٪ از خریداران گزارش دادند که تبلیغات محصولات در فروشگاه را مشاهده کرده اند. با همین روش خریداران محصولات را جذب کردند و۶۱ درصد نیز آنها را خریداری کردند. واضح است که تبلیغات در فروشگاه یک استراتژی موثر برای افزایش خرید خرده فروشی است.
طراحی خوب چقدر می تواند فروش را افزایش دهد؟
طرح های خوب اعتبار را افزایش می دهند
اگر برند و وب سایت شما مدرن و حرفه ای به نظر برسد، اعتبار نام شما قوی تر خواهد شد. در مورد کسب و کارهای آنلاین و بازارهای B2B (تجارت الکترونیک) اعتبار یکی از مهم ترین عوامل است.
طراحی فروشگاه خوب چیست؟
یک طراحی موثر فروشگاه، نوع کالای فروخته شده، شناسایی خریداران و اندازه و شکل فضا را در نظر می گیرد. همچنین باید به اندازه کافی انعطاف پذیر باشد تا تغییرات در ترکیب کالاها و ترجیحات خریداران را در خود جای دهد. یک فروشگاه با طراحی خوب خرید را آسان و لذت بخش می کند.
عناصر طراحی فروشگاه خوب چیست؟
قفسه بندی خوب و مناسب
از عدم تطابق نمایشگرها، که می‌تواند باعث به هم ریختگی ظاهر مغازه شود، اجتناب کنید و اطمینان حاصل شود که تمام میزها، قفسه‌ها و قفسه‌ها از نظر اندازه‌گیری و متریال یکسان هستند. ممکن است از اینکه چگونه یکنواختی نمایشگر می تواند حرفه ای بودن و سبک کسب و کار شما را افزایش دهد شگفت زده شوید.
انوع نمایشگر چیست؟
انواع نمایشگرهای الکترونیکی
ساطع نور (LED) LCD با نور پس زمینه.
ترانزیستور لایه نازک (TFT) LCD.
نمایشگر نقطه کوانتومی (QLED).
نمایشگرها چگونه مشتریان را جذب می کنند؟
نمایشگرها باید دسترسی آسان و دارای طیف مناسبی از کالا باشند. مشتریان همچنین باید بتوانند به صورت فیزیکی با محصول ارتباط برقرار کنند تا ارتباط عاطفی ایجاد کنند.
در اینجا ۱۰ مورد را به شما معرفی میکنیم تا به شما کمک کند:

پست قبلی

نکاتی برای فروش بیشتر لباس های زنانه

پست بعدی

بازار های عمده فروشی پوشاک در استانبول ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیجی کالای پوشاک افراتین

فروش تکی محصولات افراتین در دیجی کالا

اینستاگرام پوشاک افراتین

با افراتین در تعامل دوستانه دوطرفه باشید

آیا به دنبال خرید عمده پوشاک زنانه تولید سفارشی پوشاک زنانه تولید انحصاری باب میل شما برای برند خود​ هستید

جای شما در باشگاه مشتریان افراتین خالییست

مشاوره رایگان در مورد خرید لباس زنانه و در تولید پوشاک زنانه

با ما کشف کنید…

شما شایستگی آن را دارید …

مالک پرفروش ترین برند پوشاک با داشتن چندین شعبه در سراسر ایران باشید

در این فروشگاه فروش تنها به صورت عمده و تعداد بالا می باشد
+
Call Now Button