تکنیک های قیمت گذاری لباس زنانه برای فروش بیشتر

خانه » بلاگ » تکنیک های قیمت گذاری لباس زنانه برای فروش بیشتر

تکنیک های قیمت گذاری لباس زنانه برای فروش بیشتر ،اگر صاحب برند و عمده فروش هستید این تکنیک های فروش به شما کمک میکند تا فروش خود را چند برابر کنید.مواردی که در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم تکنیک قیمت گذاری است.

انواع قیمت گذاری لباس زنانه :

قیمت گذاری  پوشاک بر اساس بهای تمام شده

در این نوع قیمت گذاری فروشنده و تولیدکننده باید همه هزینه ها را بررسی کند ( مانند قیمت پارچه و دوخت ، و هزینه دستمزد تمامی پرسنل بعلاوه هزینه های عملیاتی که با توجه به تمامی این ها و درصدی که سود شما را شامل می شود به قیمت لباس اضافه کنید تا برای محصول خود قیمت گذاری را انجام دهد.

قیمت گذاری پوشاک با توجه به قیمت رقبا

قیمت گذاری لباس زنانه رقابتی محصولات یک هنر است. باید در عین حال که رقابتی باشد اما همچنان سودآور باشد. نگاهی به نحوه قیمت گذاری رقبا برای محصولات خود بیندازید، درک روشنی از بازار محصولات خود داشته باشید و کانال های توزیع را بررسی کنید. چندین استراتژی قیمت گذاری وجود دارد، از جمله علامت گذاری قیمت ها یا تخفیف محصولات که باید برای به دست آوردن بهترین نتیجه از کسب و کار خود بررسی شوند.  قبل از تصمیم گیری در مورد یک استراتژی برای قیمت گذاری خود، دو عامل کلیدی وجود دارد که باید در نظر بگیرید.  هزینه عملیاتی و بهای تمام شده کالا  بدون در نظر گرفتن این موارد در قیمت شما، کسب و کار شما محصولات را زیر قیمت به فروش می رساند و درآمد خود را از دست می دهد.

قیمت گذاری پوشاک بر اساس ارزش کالای تولیدی

این نوع قیمت گذاری لباس زنانه به نوع پارچه استفاده شده و برند شما بستگی دارد اگر از بهترین کیفیت برای تولید لباس های خود استفاده می کنید و پاسخ دهی عالی دارید، شایسته این هستید تا بر اساس ارزش کالای خود آن را قیمت گذاری کنید و مشتریان نیز ترغیب به خرید از شما می شوند.

قیمت گذاری پوشاک بر اساس تقاضای بازار

در این نوع قیمت گذاری شما باید توجه داشته باشید که میزان تقاضای افراد نسبت به کدام محصولات شما بیشتر است و پس از مدتی می توانید رقم آنها را افزایش دهید. این نوع قیمت گذاری بر اساس پایه ارزشی است.

قیمت گذاری پوشاک بر اساس عرف بازار

در بازار عمده قیمت گذاری لباس زنانه توسط عمده فروشان انجام میشود و این قیمت گذاری بصورت حدودی انجام می شود که به قیمت گذاری عرف بازار معروف است.

در ادامه قیمت گذاری های دیگری را مورد بررسی قرار می دهیم:

روش قیمت گذاری معکوس

 این یک روش عالی برای استفاده در زمانی است که می‌خواهید بررسی کنید آیا محصولی با تولید مستمر است یا خیر – یعنی تا چه اندازه ارزش تولید را دارد.شما به یک محصول نگاه می کنید، به عنوان مثال یک پیراهن و تخمین می زنید که در بازار فعلی، با در نظر گرفتن نام تجاری و مصرف کننده خود، بیشترین چیزی که می توانید برای آن به دست آورید ۲۰۰ هزار تومان است.

 آیا می توانید یک محصول با کیفیت با قیمت 11۰ هزار تومان تولید کنید؟   

روش نشانه گذاری

رایج ترین روش قیمت گذاری اقلام مد، استفاده از روش نشانه گذاری است. این بدان معناست که شما یک قیمت را در 1.7 ضرب می کنید تا قیمتی برای سطح بعدی بدست آورید.

به عنوان مثال، شما با قیمت تمام شده لباس شروع می کنید که مجموع تمام هزینه های عملیاتی تولید شما است. سپس 20درصدبه آن اضافه می کنید تا قیمت عمده فروشی خود را بدست آورید.سپس قیمت عمده فروشی را در 50درصد ضرب میکنید برای به دست آوردن قیمت خرده فروشی خود.این ابتدایی ترین روش است و معمولاً توسط برندهایی استفاده می شود که به یک استراتژی قیمت گذاری ساده نیاز دارند.

روش قیمت گذاری جذبی

 دارای ۵ مرحله است:

قیمت تمام شده = هزینه مواد، تزئینات و هزینه های مدیریت و هزینه های طراحی =  این هزینه ها تقسیم بر تعداد اقلام تولید شده است به عبارت ساده تر، قیمت تمام شده = هزینه تولید در هر واحد + ((کل بار + هزینه های مدیریت) / تعداد واحدهای تولید شده).

برند شما در کجای بازار قرار دارد؟

هنگام قیمت گذاری لباس زنانه طرح های خود، همچنین مهم است که بدانید برند شما در کجای بازار قرار دارد.قیمت گذاری لوکس باید برای این نوع محصول اعمال شود، جایی که برند ارزش بسیار بالایی دارد یعنی ارزش برند بیشتر از موجودی انبارش است . (در مقایسه با هزینه واقعی تولید). قیمت گذاری بودجه : اگر شما را به عنوان یک برند ارزان قیمت و بدون ظرافت تصور کنند، اما محصولات شما گران باشد، مردم از شما خرید نمی کنند زیرا ارزشی برای خرید کالایی با قیمت بالا از یک برند ارزان قیمت را نمی بینند.

 بخش پایین بازار بر قیمت متمرکز است : آنها به دنبال کالاهایی نیستند که مادام العمر دوام داشته باشند یا موقعیت اجتماعی آنها را ارتقاء دهند.  آنها چیزی را میخواهند که از عهده مالی آنان برآیند، و خوشحال هستند که آن را دوست دارند و به سادگی آن را بیرون می اندازند چون آن را ارزان خریده اند. این بخش از بازار به برند وفادار نیست و آنها بر اساس قیمت خرید می کنند و برایشان مهم نیست که آن را از چه کسی می خرند.قیمت گذاری مبتنی بر ارزش برای بخش میانی بازار:  این بخش از بازار بخوبی ارزش پول را می داند و خواهان ترکیبی دقیق از کیفیت و قیمت می باشد.

اگر روی روابط بلندمدت تمرکز کنید، مشتریان به برند وفادار هستند اما باید ببیند که شما چقدر از خواسته های آنها را برآورده می کنید، مواد با کیفیت را انتخاب کنید تا محصولات شما را مقرون به صرفه کند. آنها اگر ارزش کار شما را ببینند حتماً بهای آن را پرداخت می کنند.قیمت خرده فروشی مبلغ نهایی است که مصرف کنندگان برای خرید یک کالا می پردازند. برای کسب سود، قیمت خرده فروشی که برای یک محصول تعیین می کنید باید شامل کلیه هزینه تمام شده کالا برای شما بعلاوه هزینه عملیاتی بعلاوه یک نشانه گذاری اضافی برای کسب سود باشد.به عنوان یک خرده‌فروش آنلاین، می‌توانید رویکردهای متعددی را برای قیمت‌گذاری محصولات یا خدمات در پیش بگیرید. استراتژی مناسب برای شما به اهداف تجاری کوتاه مدت و بلند مدت شما بستگی دارد.

 مثال های استراتژی قیمت گذاری

 قیمت خرده فروشی پیشنهادی سازنده

  قیمت گذاری نشانه گذاری

 قیمت گذاری با تخفیف

 قیمت گذاری بسته

 قیمت گذاری نفوذی

 قیمت گذاری روانشناختی

  قیمت های رقابتی

 قیمت گذاری پویا

قیمت گذاری با تخفیف

 یکی دیگر از روش های قیمت گذاری لباس زنانه هنگامی که خرده فروشان برای تشویق فروش، قیمت محصولات خود را پایین می آورند، به آن قیمت گذاری تخفیفی می گویند. یکی از شکل‌های قیمت‌گذاری تخفیفی، استراتژی قیمت‌گذاری بالا به پایین است: محصولات با قیمت بالا معرفی می‌شوند و زمانی که تقاضا کاهش می‌یابد، علامت‌گذاری می‌شوند.اگر می خواهید موجودی فروخته نشده را پاک کنید و فروش را افزایش دهید، قیمت گذاری با تخفیف یک استراتژی موثر است. اما اگر با تخفیف دادن به محصولات خود معروف شوید، مشتریان ممکن است آنها را به عنوان کیفیت پایین تلقی کنند یا به انتظار برای قیمت کمتر عادت کنند.

 قیمت گذاری نفوذی

 قیمت گذاری نفوذی شکل دیگری از قیمت گذاری با تخفیف است. یک کسب و کار، محصول یا خدمات جدید خود را با قیمت کمتری برای جذب مشتری جدید ارائه می دهد. ایده این است که مصرف کنندگان به این قیمت فروش کمترگیر می کنند، بنابراین آنها مشتاق پرداخت و بدست آووردن محصول یا خدمات شما هستند.

قیمت گذاری بسته

 قیمت گذاری باندل یکی دیگر از استراتژی های قیمت گذاری تخفیف است. اگر اقلام مرتبط را بفروشید و بتوانید با هم بسته بندی کنید مفید است. دسته بندی اقلام به شما امکان می دهد تجربه مشتری را مدیریت کنید و به شما این امکان را می دهد که حجم فروش را از طریق افزایش فروش یا فروش متقابل افزایش دهید.مشابه قیمت‌گذاری بسته‌ای، قیمت‌گذاری چندگانه، محصولات را با قیمت پایین‌تری در صورت خرید بیش از یک محصول تعیین می‌کند.  برای مثال، «یکی بخر، یکی را رایگان بگیر» یا «دو تا بخر، ۲۰ درصد تخفیف بگیر».

 این استراتژی زمانی بهترین کار را انجام می دهد که اقلام کمتر محبوب را با محصولات پرتقاضای خود ترکیب کنید. مقاومت در برابر فروش سخت است، به خصوص اگر مشتری در حال خرید چیزی باشد که از قبل می خواهد. شما می توانید به طور همزمان مشتریان را جذب کنید و اقلامی را که به آهستگی حرکت می کنند از در خارج کنید.

قیمت های رقابتی

 یکی از روش های قیمت گذاری لباس زنانه است که قیمت گذاری رقابتی مستلزم تعیین آگاهانه قیمت های پایین تر برای به دست آوردن مزیت رقابتی است. اگر در صنعتی با محصولات مشابه هستید، جایی که قیمت های رقبای شما تنها عامل تمایز هستند، بهترین کار را انجام می دهد.اگر خرده‌فروش بزرگ‌تری هستید و می‌توانید قیمت عمده‌فروشی کمتری را از سوی تامین‌کنندگان مذاکره کنید، استراتژی قیمت‌گذاری رقابتی مؤثرتر است تا همچنان بتوانید سود مناسبی کسب کنید. با این حال، خرده فروشان کوچک را می توان در یک جنگ قیمتی از تجارت خارج کرد.

 قیمت گذاری پویا

 یکی از روش های قیمت گذاری لباس زنانه قیمت گذاری پویا اس ت که یک استراتژی قیمت گذاری خرده فروشان است که در آن قیمت های خود را با توجه به تغییرات عرضه و تقاضا تنظیم می کنید.هنگام تصمیم‌گیری در مورد استراتژی قیمت‌گذاری خرده‌فروش، فروشندگان آنلاین باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرند، از جمله جایگاه شرکت، رقابت، رفتار بازار، و مهم‌تر از همه، اهداف مالی.از بین همه استراتژی هایی که به اشتراک گذاشته ایم، هیچ تکنیک قیمت گذاری کافی نخواهد بود. صاحبان مشاغل کوچک باید تکنیک ها را برای توسعه استراتژی قیمت گذاری مناسب برای اطمینان از سودآوری شرکت خود آزمایش کرده و ترکیب کنند.کسب و کارهای تجارت الکترونیک در بهترین موقعیت برای استفاده از قیمت گذاری پویا هستند زیرا می توان آن را در زمان واقعی انجام داد.  هنگام فروش آنلاین، می‌توانید از فناوری و داده‌ها برای فروش یک محصول با قیمت‌های متفاوت بسته به خریدار استفاده کنید.

سوالات متداول :

١. کدام استراتژی قیمت گذاری برای پوشاک بهترین است؟

 قیمت گذاری  پوشاک بر اساس بهای تمام شده

قیمت گذاری پوشاک با توجه به قیمت رقبا

قیمت گذاری پوشاک بر اساس ارزش کالای تولیدی

قیمت گذاری پوشاک بر اساس تقاضای بازار

قیمت گذاری پوشاک بر اساس عرف بازار

(در اين مقاله نيز قصد داريم اين قيمت گذاری ها را به صورت کامل توضیح دهیم.)

۲. سه چیزی که مشتریان می خواهند چیست؟

 آنها از شما میخواهند که به سوالات آنها پاسخ دهید. آنها دوست دارند شما فعال باشید و میخواهند محصولات و لباس های خود را مدرن و متناسب با مد تغییر دهید.

 ۳.چگونه می توانم مشتریان خود را تحت تاثیر قرار دهم؟

چند روش قابل اعتماد برای تحت تاثیر قرار دادن مشتریان

 به سوالات آنان پاسخ دهید.

 ثابت کنید که به آنها اهمیت می دهید. 

 امتیازات برای مشتریان وفادار در نظر بگیرید.

 درک آنچه آنها نیاز دارند. 

 پیگیری.

۴.چه چیزی یک مشتری را خوشحال می کند؟

 به مشتریان وفادار امتیاز هایی دهید مانند تخفیف در خرید بعدی.

هر کارآفرین خوب می داند که راضی نگه داشتن مشتریان مهم تر از به دست آوردن دائمی مشتریان جدید است. به وفاداری خود با تخفیف، محصولات رایگان، خدمات اضافی یا پاداش های دیگر که نشان می دهد شما از آنها قدردانی می کنید و باعث می شود آنها به خرید از شما ادامه دهند.

۵. چگونه لباس ها را به طور موثر می فروشید؟

چند نکته مهم برای فروش آنلاین لباس

 توضیحات دقیق اقلام ( این مهم است که تمام نکات مهمی را که یک خریدار باید بداند در توضیحات خود قرار دهید.)

 عکس های منحصر به فرد و واضح را بارگذاری کنید.

  خدمات دوستانه و سریع به مشتریان. 

 تخفیف هایی به مشتریان ارائه دهید.

۶.چگونه مشتریان را برای خرید لباس جذب می کنید؟

  ارسال کدهای تبلیغاتی

  خرید آنلاین را با بهترین کیفیت در فروشگاه ارائه دهید.

 یک صفحه نمایش در پنجره ایجاد کنید.

۷.چگونه می توانم لباس را سریع و آسان بفروشم؟

 اگر ترجیح می‌دهید لباس‌ها را به افراد با قیمت پایین بفروشید و از حمل و نقل اجتناب کنید، سعی کنید از طریق سایت‌ها و برنامه‌هایی مانند اینستاگرام بفروشید و توجه داشته باشید که این سایت‌ها مانند فروشگاه‌های کالا عمل نمی‌کنند. 

۸. چهار راه کلی برای افزایش فروش چیست؟

 تعداد مشتریان را افزایش دهید. میانگین تراکنش را افزایش دهید. دفعات تراکنش به ازای هر مشتری را افزایش دهید. قیمت های خود را افزایش ندهید.

۹. تکنیک های قیمت گذاری برای افزایش فروش و سود چیست؟

 استراتژی های قیمت گذاری عالی برای ایجاد سود قوی از شروع، و حفظ رشد در طول زمان ضروری هستند.

 قیمت گذاری با توجه به هزینه اضافه

 قیمت گذاری ارزشی

 قیمت گذاری نفوذی

  قیمت بسته ای و عمده

 قیمت های رقابتی

۱۰. چه روش قیمت گذاری بیشتر در خرده فروشی استفاده می شود؟

 قیمت گذاری نشانه گذاری

قیمت گذاری نشانه گذاری (که به آن قیمت گذاری به اضافه هزینه نیز می گویند) رایج ترین و بصری ترین استراتژی قیمت گذاری برای خرده فروشان است. شما درصدی از هزینه پایه هر اقلام را برای ایجاد سود اضافه می کنید اما بسته به محصول، نشانه گذاری متفاوتی اعمال می کنید.

پست قبلی

عمده فروشی پوشاک صالح اباد

پست بعدی

خرید هوشمند پوشاک عمده زنانه: نکات و ترفندهای انتخاب بهترین جنس و دوخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیجی کالای پوشاک افراتین

فروش تکی محصولات افراتین در دیجی کالا

اینستاگرام پوشاک افراتین

افراتین را در اینستاگرام دنبال کنید

اینستاگرام پوشاک افراتین

افراتین را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیجی کالای پوشاک افراتین

فروش تکی محصولات افراتین در دیجی کالا

دسته بندی پوشاک عمده افراتین 
در این فروشگاه فروش تنها به صورت عمده و تعداد بالا می باشد
+
Call Now Button