بارگذاری

بلاگ تین

افراتین

انتخاب لباس و ارتباط آن با پوست بدن(2)

در مقاله قبل دیدیم که اگر به پوست بدن خود و لباس هایی که از تولیدی پوشاک ها خریداری می کنیم توجه نکنیم چه اتفاقی خواهد افتاد. در این مقاله قرار است که به ادامه مطلب قبل بپردازیم.

الیاف دوستدار پوست دارای ویژگی هایی همچون تجزیه پذیر، قابل تنفس و جذب رطوبت هستند.

MODAL: نوعی الیاف سلولزی است که از طریق یک فرایند سازگار با محیط زیست از چوب درخت راش استخراج می شود. فیبر کاملا طبیعی و با دوام بوده و رطوبت را جذب می کند. گفته شده که الیاف جذب کننده رطوبت می تواند برای کسانی که از اگزما رنج می برند مفید باشد.

لیوسل

صفات اساسی: عاری از مواد شیمیایی مضر هییو آلرژن، جاذب

مانند مودال، لیوسل فیبری سلولزی است که از خمیر درخت اکالیپتوس به دست می آید و در تولیدی پوشاک ها مورد استفاده قرار می گیرد. الیاف نازک بلند که در نتیجه تولید می شوند روی پوست نرم و راحت هستند. لیوسل به طور طبیعی ضد حساسیت است و هم چنین این که در تولید لیوسل به هیچ ماده سمی احتیاج نیست.

کوپرو

صفات اساسی: تنظیم کننده دما، هییو آلرژن

نوعی پنبه است که از قسمت دیگری از گیاه حاصل می شود. آستر پنبه، ماده ای ریز است که به دانه های پنبه می چسبد و از روند جفت گیری باقی مانده است. این فیبر طبیعی دمای بدن را تنظیم می کند. تنفس و تنظیم دما برای ساختن پارچه ها مناسب پوست است زیرا هر دو به جلوگیری از سوزش پوست کمک می کنند و هم چنین این که باعث نمی شود باکتری ها به پوست بچسبند و لکه دار شوند.

سیاسل

صفات اساسی: هییو آلرژیک، جاذب، تخریب پذیر

این ماده محصول افزودن جلبک دریایی ریز خرد شده به فیبر سلولز است. این فیبر در محیطی تولید می شود که هیچ ماده شیمیایی در آن جا وجود ندارد. این یک الیاف نرم و پایدار است که می تواند با کاهش التهاب و محافظت در برابر رادیکال های آزاد مضر در رفع بیماری های پوستی کمک کند.

در ادامه چن مدل از برندهای مد تولیدی پوشاک ها را که در راستای استفاده از مواد تجزیه پذیر به موفقیت های فراوان رسیده اند را با هم بررسی می کنیم.

برند ماسیمو دووتی: یک برند پوشاک اخلاقی و پایدار است که در استفاده از پارچه های کاملا ارگانیک و بازیافتی در کل مجموعه های خود در اولویت دارد. هم چنین این برند تولیدی پوشاک از ماده مودال که در بالا راجع به خصوصیات آن توضیح دادیم در تولید لباس های خود استفاده می کند.

برند ووردی: این برند تولیدی پوشاک از ماده سیاسل در تولید لباس های خود استفاده می کند. این برند جز معروفت ترین و پرفروش ترین برندها در میان تولیدی پوشاک ها است. دلیل آن هم استفاده از مواد طبیعی در تولید پوشاک های خود است.

بنابراین نتیجه می گیریم که باید قبل از خرید به نوع پارچه آن دقت کنیم تا کمتر به پوست بدنمان آسیب برسد. در ادامه با موضوعات جدید همراه شما خواهیم بود.

نظر خود را درباره این پست ارسال کنید