بارگذاری

بلاگ تین

افراتین

معامله سبز در تولیدی پوشاک های اروپا

در مقاله گذشته راجع به تولید پارچه های زیست تخریب پذیر صحبت کردیم و به این نتیجه رسیدیم که استفاده از این پارچه ها در تولیدی پوشاک ها کمک های چشم گیری به محیط زیست می کند. در این مقاله نیز می خواهیم در مورد پارچه های سازگار با محیط زیست یا همان معامله سبز در اروپا برای شما مقاله ای را ارائه دهیم.

صنعت نساجی و تولیدی پوشاک از نظر پایداری مسیری طولانی را طی کرده است. سازمان ها در حال تحقق مزایای واقعی اتخاذ رویه های سازگار با محیط زیست است. یکی از این سازمان ها کمیسیون اروپا است و دخالت آن ها معقول است زیرا کشورهای عضو اتحادیه اروپا دومین صادر کننده عمده منسوجات از سال 2018 هستند.

در سال گذشته، این کمیسیون* معامله سبز اروپا* را منتشر کرد که حاوی برخی دستورالعمل های نسبتا دقیق در مورد نحوه کارآیی تولیدی پوشاک ها و کارخانه برای پیاده سازی و اولویت بندی بهره وری انرژی و هم چنین روش اقتصاد دایره ای است. ایجاد توافق نامه سبز توجه افراد را به خود جلب کرده است که چقدر صنایع نساجی و تولیدی پوشاک ها تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

معامله سبز اروپا چیست؟

قرارداد سبز اروپا مجموعه ای از اقدامات و سیاست های ارائه شده توسط کمیسیون اروپا برای کمک به شهروندان و مشاغل اروپا برای کاهش تولید گازهای گلخانه ای، سرمایه گذاری در تحقیقات زیست محیطی و به طور کلی حفظ محیط زیست است. بر اساس وب سایت کمیسیون، توافق نامه سبز می تواند یک استراتژی جدید برای رشد اتحادیه اروپا باشد و تعهد همه شرکت کنندگان برای موفقیت آن بسیار مهم است.

کمیسیون اروپا در سال 2012 دستور کار مصرف کنندگان را منتشر کرد که چارچوبی برای تنظیم کالاهای مصرفی را تشریح می کند و سیاست را برای تغییر ترسیم می کند. در این جا برخی از اهداف اصلی در دستور کار آمده است به ویژه در رابطه با پوشاک و منسوجات.

  • ترغیب به توسعه فن آوری های پردازش برای بازیافت مواد اولیه
  • اجرای دستیابی، تنظیم، ارزیابی و مجوز مواد شیمیایی

مطابق سندی که در ماه دسامبر از سوی کمیسیون اروپا منتشر شده است، برنامه اقدام اقتصاد دایره ای باعث می شود صنعت نساجی و تولیدی پوشاک ها برای جلوگیری از به حداقل رساندن ضایعات با محدود کردن میزان بسته بندی واثبات و ادعاهای سبز که به عنوان شست شوی سبز نیز شناخته می شوند را تشویق کند.

با این حال این سوال به وجود می آید که چگونه می توان این تغییرات را عملی کرد. مصرف کنندگان باید به اندازه شرکت ها و تولیدی ها درگیر باشند تا این امر واقعا موثر باشد.

کمیسیون اروپا هدف خود را ساخته تا اروپا را تا سال 2050 به اولین قاره بی طرف جهان تبدیل کند و توافق نامه سبز اولین قدم برای تحقق این هدف است. نکته ای که باید مد نظر داشت این است که موفقیت توافق نامه سبز به همکاری کل کره زمین بستگی دارد. اتحادیه اروپا ما یک صدای قوی در جامعه جهانی هستیم و همه ما باید در این امر کمک کننده باشیم و بفهمیم چگونه می توانیم وظیفه خود را انجام دهیم.

در ادامه همراه خواهیم بود.

نظر خود را درباره این پست ارسال کنید