بارگذاری

بلاگ تین

افراتین

روند سریع مد در تولیدی پوشاک ها و آثار مخرب آن بر محیط زیست

در چندین مقاله قبل در مورد عوامل موفقیت در زمینه تولیدی پوشاک ها برای شما عزیزان صحبت کردیم که امیدواریم بهره لازم را برده باشید. در این مقاله در مورد مد امروزه و روند سریع مد در دنیای امروز صحبت خواهیم کرد.

شاید در چند وقت اخیر اصطلاح مد روز  به گوشتان خورده باشد، این به این دلیل است که پدیده صنعت پوشاک بیش از گذشته مورد توجه خریدارن سازگار با محیط زیست قرار گرفته است. یک درس کوتاه برای کسانی که از آن آگاهی ندارند:

مد روز نماد مارک های پوشاک است که به سرعت، ارزان و غالبا نامشخص لباس های شیک را تولید می کنند تا با قیمت های نسبتا کم به فروش برسد. برای حفظ هزینه های تولید با قیمت پایین، این برند های تولیدی پوشاک ها لباس هایی را با کاهش طول عمر طراحی می کنند و غالبا از منابعی استفاده می کنند که تاثیرات منفی بر محیط زیست می گذارد مانند پلی استر که تجزیه آن در طبیعت بسیار زمان بر است. بنابر این لباس هایی که با کیفیت پایین از تولیدی پوشاک ها به دست آمده اند به زودی دور ریخته می شوند و نتیجه این کار تولید انبوه زباله است و در میان این ها، آنچه که اغلب فراموش می شود کارگرانی هستند که در این تولیدی پوشاک ها مشغول به کار هستند. افرادی که در ساخت این تولیدی پوشاک ها شرکت می کنند غالبا دستمزد آن ها کم است و با آن ها بد رفتاری می شود.

تعجب خواهید کرد اگر بدانید که هر ساله، خرده فروشان مد روز، از طریق ابزار تبلیغاتی و خرده فروشی سودهایی را به دست می آورند که جدای از سود به دست آمده این لباس های بی کیفیت برای سیاره ما بسیار خطرناک است. این شاید راهی باشد که ما بیشتر درباره خودمان بیاندیشیم. طبق گزارشی که توسط بنیاد مک آلن تور در سال 2018 منتشر شده است، صنعت نساجی و تولیدی پوشاک ها تولید گازهای گلخانه ای بیشتری را در مقایسه با حمل و نقل هوایی و بین المللی ایجاد می کنند.

از منظر جهانی بخواهیم به آن نگاه کنیم، تولید لباس در دو دهه گذشته دوبرابر شده است به طوری که یک فرد متوسط اکنون سالانه 60 درصد لباس بیشتر خریداری می کند. از آن جا که مد خیلی سریع تحول میابد، میلیون ها تن لباس به سمت محل های دفن زباله هدایت می شوند، جایی که مواد سمی و شیمیایی آلوده کننده آب های زیر زمینی را به سمت نابودی می کشند.

در ادامه چند راهی که بتوان از طریق آن راهی برای ترمز سریع مد روز ایجاد کند برای شما شرح خواهیم داد:

  1. ایچاد کمد کپسول: خلاص شدن از تصمیم درباره پوشیدن هرروز صبح روشی سالم برای ایجاد فضایی در ذهن  برای تصمیمات بهتر و مهم تر است. این همان کاری است که کمدهای کپسول انجام می دهند. این نوع کمدها فقط دارای مواردی با کیفیت عالی هستند که منحصرا پوشیده می شوند.
  2. لباس دست دوم را انتخاب کنید: از آن جا که تولیدی پوشاک ها در هر فصل باید لباس مناسب با آن فصل را تولید کنند و به دلیل تنوع زیاد لباس های جدید سریع تر از آن چه برای درک این جمله طول می کشد تولید می شوند. خرید لباس دست دوم  یک روش عاقلانه برای کاهش هزینه های خرید و در نتیجه کمتر شدن لباس هایی که تبدیل به زباله می شوند است.

در مقاله بعدی به ادامه همین موضوع خواهیم پرداخت.

نظر خود را درباره این پست ارسال کنید